Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Birželio » 6

Uro sidabrinės lyros paslaptis

Uro sidabrinės lyros paslaptis

1936 m. archeologas Leonardas Vulėjus (Leonard Woolley) kasinėjo karališkąsias Uro kapines Pietų Mesopotamijoje ir aptiko kai ką nuostabaus - sidabrinę Uro lyrą. Šis muzikos instrumentas pasirodė esąs ne tik senovinių melodijų liudijimas, bet ir puikus to meto juvelyrikos meno pavyzdys.

Sidabrinė lyra rasta duobėje, kurioje ilsėjosi 68 prabangiais papuošalais pasipuošusių moterų palaikai. Tarp jų keturios moterų figūros buvo apsuptos muzikos instrumentų, tarp kurių buvo ir nuostabioji lyra.

Nors medinės instrumento dalys jau seniai suirusios, lyros forma ir papuošalai dėl gipso buvo nepaprastai gerai išsilaikę. Sidabrinis dangtelis, jaučio galvos atvaizdas ir inkrustacijos ant lyros - tai senoviniai elementai, o rėmas, kaiščiai, stygos ir tiltelis - modernesni priedai.

Lyros priekyje pavaizduoti įvairūs gyvūnai, įskaitant danielius, liūtus ir gazeles. Šis nuostabus simbolių ir raštų derinys suteikia instrumentui ypatingos mistikos ir grožio.

Sidabrinė lyra iš Uro kelia paslaptį: kas buvo šios moterys, kodėl jos buvo palaidotos su tokiais lobiais ir kokį vaidmenį muzika atliko jų gyvenime? Šie klausimai mokslininkus ir žavi, ir glumina.

Šis artefaktas ne tik atveria naujus senovės civilizacijų tyrinėjimo horizontus, bet ir įkvepia šiuolaikinius muzikantus ir menininkus savo unikaliu dizainu ir simbolika.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.06.2019 laikas 15:29 Receptai Bemielės sluoksniuotos tešlos sūrio lazdelės
Šio sūrio lazdelės itin lengvai pagaminamos ir tikrai skanios. Sluoksniuotos tešlos lazdelės su sūriu receptas.

Skaityti daugiau

13.09.2019 laikas 17:33 Receptai Citrininis pyragas
Dosniai patepkite ir pabarstykite kepimo formą Nieko nėra apmaudžiau, kaip iškepti pyragą, bandyti išversti jį iš formos ir tą darant kepinį sugadinti. Tad jei recepte sakoma, jog kepimo formą reikia ištepti sviestu ir pabarstyti ...

Skaityti daugiau

28.07.2019 laikas 12:35 Receptai Stulbinančios spurgos iš stebuklingos tešlos! Minkštos, lengvos ir beprotiškai skanios!
Gaminame namuose. Spurgų receptas. Išsamią informacija apie paruošimą žiūrėkite vaizdo įraše.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.06.2024 laikas 12:06 Pasaulio naujienos trumpai 2024-06-17

Pirmadienį Kinija atsakė po to, kai G7 lyderiai perspėjo Pekiną nustoti siųsti ginklų komponentus Rusijai, ir pareiškė, kad jų pareiškimas dėl susitikimo pabaigos buvo "kupinas arogancijos, išankstinių nusistatymų ir melo". (Pasaulio įvy...

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 09:45 Iš liaudies medicinos nuo kasos (pankreatito) problemų
Jei skauda kasą, tai gali reikšti pankreatito vystymąsi. Kasos gydymas ne visada yra greitas ir efektyvus. Todėl verta išmėginti ir liaudies receptus, kurie padeda malšinti šią nemalonią būklę.

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 08:04 Iš gyvenimo: kaip kolegė pamokė savo nedirbančius sūnus, išeidama į pensiją
Turiu kolegę, kuri vasarą išėjo į pensiją. Pasiėmė apmokamas atostogas ir dar savo sąskaita dvi savaites pridėjo, o vaikams pasakė, kad išėjo iš darbo dėl…

Skaityti daugiau