Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Rugsėjo » 22

Centrinė Amerika - potvyniai ir nuošliaužos Salvadore, Gvatemaloje, Hondūre ir Nikaragvoje

Nuo 2022 m. rugsėjo 17 d. keliose Centrinės Amerikos šalyse dėl smarkių liūčių kilus potvyniams ir nuošliaužoms, žuvo mažiausiai 2 žmonės ir šimtai buvo priversti palikti namus.

Kosta Rikoje dėl užsitęsusių liūčių kilo potvyniai ir nuošliaužos, per kurias žuvo mažiausiai 9 žmonės, o dešimtys buvo priversti palikti namus.

Pastarosiomis dienomis smarkios liūtys taip pat užklupo Salvadoro, Gvatemalos, Hondūro ir Nikaragvos teritorijas. Pranešama apie mirusius žmones Salvadore ir Hondūre.

Salvadoras

Salvadoro civilinės gynybos tarnyba įspėjo apie smarkias liūtis nuo 2022 m. rugsėjo 19 d. Rugsėjo 20 d. agentūra pranešė apie žalą namams, padarytą išsiliejus Comalapa upei San Luis Talpa savivaldybėje La Paso departamente. La Libertado departamente nuošliauža užtvėrė kelią.

Civilinė sauga taip pat pranešė, kad vienas žmogus žuvo upėje San Salvadoro departamento Mejicanos priemiestyje.

Per 24 valandas iki rugsėjo 20 d. Concepción de Oriente, La Unión departamente, iškrito 98,8 mm kritulių, o Izalco, Sonsonate departamente, - 102,8 mm.

Gvatemala

Kariškių ir ugniagesių komandos vykdė gelbėjimo operacijas po to, kai Čutakės upė išsiveržė iš krantų netoli San Chuano Ermito Čikimulos departamente, 2022 m. rugsėjo 20 d. pranešė vietos Gvatemalos žiniasklaida. Buvo užblokuoti keliai, srovė nunešė mažiausiai penkis automobilius, teko gelbėti 25 žmones. Hacienda El Santo kaime, esančiame Čikimulos savivaldybėje, sugriuvo tiltas.

Rugsėjo 20 d. valdžios institucijos pranešė, kad nuošliauža Tamahu mieste, Alta Verapazo departamente, apgadino 2 namus. Tą pačią dieną San Andrés Villa Seca savivaldybės teritorijose, Retalhuleu mieste, išsiliejus Samalos upei, kilo potvynis. Gualano mieste, Sakapoje, potvynis apgadino mažiausiai 11 namų.

Rugsėjo 20 d. keliose San Markoso, Suchitepekeso ir Santa Rosos departamentų vietovėse upių lygis viršijo pavojingą lygį.

Hondūras

Vietos žiniasklaida Hondūre pranešė, kad dėl 2022 m. rugsėjo 19 d. vėlyvą popietę įvykusio potvynio Comayagua ir Siguatepeque miestuose buvo evakuota daugiau kaip 200 žmonių. Ugniagesiai pranešė, kad dėl potvynio Ciguatepekėje žuvo vienas žmogus.

Rugsėjo 20 d. nelaimių valdymo agentūra "Copeco" paskelbė "raudonąjį pavojaus signalą" Ulua upės pakrantėse esančioms bendruomenėms, daugiausia Korteso departamente.

Šio mėnesio pradžioje nuo stiprių liūčių nukentėjo sostinės Tegucigalpos rajonai. 2022 m. rugsėjo 13 d. dėl liūčių, kurios sukėlė nuošliaužas ir sugriovė namus, iš kelių miesto rajonų buvo evakuota mažiausiai 300 žmonių. Vietos žiniasklaida pranešė apie 62 apgadintus ar sugriautus namus visame mieste, ypač El Tablon, Los Pinos, El Chimbo ir Villa Nueva rajonuose. Kai kuriais duomenimis, kai kurie gyventojai nenorėjo palikti savo namų, todėl valdžios institucijos juos iškeldino prievarta.

Nikaragva

2022 m. rugsėjo 17 d. pabaigoje smarkios liūtys sukėlė potvynį, dėl kurio Nikaragvos sostinės Managvos savivaldybėje buvo apgadinti 146 namai. Per 24 valandas iki rugsėjo 18 d. mieste iškrito 109,4 mm kritulių.

Tikroji Žemė - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanalą:

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 21:30 Visatos signalas, kad žmogus jums netinka
Yra toks nemalonus žodis kaip "tolerantiškas". Tai žmogus, kuris yra spardomas, žeminamas, kartais net atvirai šluostomas kojomis. Jis viską toleruoja, prisiima visą kaltę, stengiasi gerinti santykius. Ir jis netgi gali sumokėti savo pinigus, kad išs...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 21:15 Kaip ir kodėl renkamės savo artimuosius?

"Žmonės dera tarpusavyje kaip dėlionės - kai vienas turi iškilimą, kitas - iškilimą. Iš visų gyvenime sutiktų žmonių kai kurie palieka mus abejingus, o kai kuriuos beprotiškai įsimylime. Vienus žmones praleidžiame ramiai, o nuo kitų negalime ...

Skaityti daugiau

05.10.2022 laikas 18:36 Škotija tiria "paslaptingą" naujagimių mirčių šuolį po "Jab" diegimo
Škotijos sveikatos priežiūros institucijos pradėjo oficialų tyrimą dėl didžiulio naujagimių mirčių skaičiaus padidėjimo po to, kai buvo pradėtas taikyti COVID skiepas.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau