Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Rugsėjo » 25

Turkijoje rastas senovinis augalas, laikytas išnykusiu: legendinis Sylphion - "vaistas nuo visų ligų"!

Plinijus Vyresnysis teigė, kad imperatorius Neronas suvalgė paskutinį Sylphion stiebą, kuris buvo laikomas išnykusiu beveik prieš 2000 metų. Tačiau dabar vienas turkų profesorius teigia atradęs šį senovinį afrodiziaką ir panacėją nuo visų ligų.

Vienas iš labiausiai vertinamų ir ieškomų augalų senovės Viduržemio jūros regione buvo silfonas (Ferula drudeana), dar žinomas kaip lauras ir sylphium, senovės egiptiečiai, graikai ir romėnai iš šio auksažiedžio augalo išgaudavo vaistinę dervą, kuri buvo naudojama ne tik vaistams, bet ir maistui bei parfumerijai. Nors augalas buvo plačiai naudojamas kaip stiprus afrodiziakas, jis turėjo ir kontraceptinių savybių.

Sylphion augo Libijos Kirėnės regione maždaug prieš 2500 metų, o romėnų kronikininkas Plinijus Vyresnysis savo "Gamtos istorijoje", parašytoje I mūsų eros amžiuje, sylphion lapus apibūdino kaip "maspetum" ir teigė, kad jie "labai panašūs į petražoles". Šiame veikale Plinijus rašo, kad imperatorius Neronas suvalgė paskutinį silfono stiebą, tačiau dabar Stambulo universiteto Turkijoje vaistinių augalų tyrinėtojas profesorius Mahmutas Miski teigia, kad netoli Hasano kalno centrinėje Turkijoje atrado žydinčią Ferula drudeana.

Turkijoje rastas senovinis augalas, laikytas išnykusiu: legendinis Sylphion, "vaistas nuo visų ligų"!, 2 nuotr.

legendinis Sylphion - "vaistas nuo visų ligų"!

Išvardyti šio augalo panaudojimo būdus senovėje šiandien būtų "begalė". Senovėje jo stiebai buvo smulkinami ir kepami, verdami, šaknys mirkomos į actą ir valgomos šviežios, o kai stiebai buvo šeriami avims, "jų mėsa tapdavo nuostabiai minkšta".

Atlikus mokslinį F. drudeana šaknų afrodiziakinių savybių tyrimą, buvo padaryta išvada, kad eksperimentiniais tyrimais įrodyta, jog augalo ekstraktas "sustiprino žiurkių patinų lytinį elgesį". Augalo darinio poveikis lytiniam potraukiui buvo toks stiprus, kad ši mokslininkų grupė pareiškė, jog jų rezultatai "patvirtina tradicinius teiginius apie Ferula rūšies augalų vartojimą vyrų seksualinei disfunkcijai gydyti".

Moksliniame straipsnyje apie neseniai identifikuotą dingusį augalą rašoma, kad senovės graikų gydytojai sylphioną naudojo ne tik aktyvumui miegamajame didinti, bet ir skrandžio skausmams malšinti bei karpoms šalinti. Be to, romėnų laikais augalas buvo naudojamas maistui gardinti - nuo kasdienio "lęšių puodo iki ekstravagantiško patiekalo su apdegusiais flamingais".

Iš istorinių šaltinių žinoma, kad imperatorius Julijus Cezaris sukaupė 500 kg šio augalo, kuris buvo Romos imperijos iždo dalis. Ak, silfionų daigai buvo vertinami tiek pat, kiek ir sidabras.

Augalui išnykus iš istorijos, tyrinėtojai šios vertingos prekės ieškojo iki pat viduramžių. Tačiau iš visų ekspedicijų ieškotojai grįždavo tuščiomis rankomis, o sylphionų dingimas vis dar yra pirmasis augalų ar gyvūnų rūšių dingimas istorijoje.

Turkijoje rastas senovinis augalas, laikytas išnykusiu: legendinis Sylphion - "vaistas nuo visų ligų"!, vaizdas Nr. 3

legendinis Sylphion - "vaistas nuo visų ligų"!

1983 m. profesorius Mahmutas Miski vaikščiojo Hasano kalno, aktyvaus ugnikalnio Kapadokijos regione centrinėje Turkijoje, papėdėje, kai rado Ferula drudeana. Tačiau prireikė dviejų dešimtmečių, kol jis suprato, kad tai galėjo būti senovinis silfionas. Praėjusių metų spalį profesorius Mahmutas Miski sugrįžo į kalnų papėdę po to, kai šioje centrinės Turkijos vietovėje nutirpo gausus sniegas, ir rado gausiai žydinčių augalų.

Senovės Viduržemio jūros regiono kalnuose, upių pakrantėse ir pakrantėse gausu dešimčių tūkstančių rūšių spalvingų ir dažnai sensacingų augalų, naudojamų maistui, vaistams ir kvepalams.

Jei profesoriaus Mahmuto Miskio teiginiai yra teisingi, tai senovinis augalas, kuris buvo laikomas išnykusiu, vis dar yra su mumis, tik jo tapatybė per pastaruosius 2000 metų buvo prarasta.

Tik laikas parodys, ar profesoriaus teiginiams pritars botanikų bendruomenė, tačiau jei taip, kyla įdomus klausimas, kokios kitos išnykusiomis laikytos augalų rūšys vis dar yra su mumis, tik dar neidentifikuotos.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau