Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Gamta » 2022 » Rugsėjo » 26

Mokslininkai atrado tris naujas gyvatės rūšis, gyvenančias po žeme

Naujai atrasta gyvatės rūšis Atractus michaelsabini

Mokslininkų komanda, išsiruošusi į pietų Ekvadoro miškus ieškoti rupūžių, aptiko tris naujas, mokslui nežinomas gyvatės rūšis. Ir tai įvyko visiškai atsitiktinai. Grįždami iš ekspedicijos namo, tyrėjai sustojo Amalūzos mieste. Čia jie iš vietinės moters išgirdo, kad vietinėse kapinėse yra gyvatės. Komandos vadovas Alejandro Arteaga iš aprašymo spėjo, kad tai Atractus. Šios rūšies gyvatės didžiąją laiko dalį praleidžia po žeme. Tačiau pietų Ekvadore jie dar niekada nebuvo pastebėti, todėl moters pasakojimas sudomino mokslininkus. Nuėję į kapines, jie rado gyvatės, kurios buvo nustebusios juos nustebinusiose kapų žemėse.

Paslaptingos žemės gyvatės

Ar kada nors girdėjote apie tokią gyvatės rūšį kaip sausumos gyvatė? Jei ne, esate ne vieni. Ši rūšis laikoma blogiausiai ištirta. Pavyzdžiui, kai kurių mokslui žinomų sausumos gyvatės patinų ir palikuonių mokslininkai niekada nematė. Taip yra todėl, kad sausumos gyvatės daugiausia gyvena po žeme, giliuose plyšiuose arba tankiuose miškuose. Visos jos aptinkamos tik Centrinėje ir Pietų Amerikoje.

Alejandro Arteaga su kapinėse rasta gyvate
Alejandro Arteaga su kapinėse rasta gyvate

Dabar paaiškėjo, kad šių roplių buveines galima papildyti žmogaus sukurtomis buveinėmis, pavyzdžiui, kapinėmis ir bažnyčiomis mažuose miesteliuose. Mokslininkų teigimu, tokios vietos traukia gyvates, nes yra retai apgyvendintos ir ramios. Gyvatės vengia triukšmingų vietų, kuriose yra daug žmonių, nes žmonės dažnai jas užmuša iš baimės. Nepaisant to, sausumos gyvatės negali pakenkti žmonėms. Jie neturi tam nuodų. Jiems jos paprasčiausiai nereikia, nes jie minta sliekais.

Trys naujos sausumos gyvatės rūšys

Atrastas gyvates mokslininkai aprašė žurnale "ZooKeys" paskelbtame tyrime. Jie buvo pavadinti A. discovery, A. zgap ir A. michaelsabini. Visos jos yra mažos gyvatės, ne ką didesnės už slieką.

A. A. zgap atpažįstamas pagal geltoną pilvą be linijų, o pilvą - pagal mažas akis ir geltoną pilvą su juoda juostele. A. michaelsabini yra didžiausia šių trijų rūšių gyvatė. Šiame vaizdo įraše galite juos apžiūrėti iš arčiau.

Reikia pasakyti, kad naujų sausumos gyvatės rūšių atradimas nėra labai neįprastas. Kaip nurodo patys mokslininkai, daugiau nei pusė Atractus rūšių atrasta per pastaruosius 40 metų. Kaip jau minėjome, jie menkai pažįstami, ir visai įmanoma, kad dar daug jų rūšių yra nežinomų.

Tiesa, kadangi sausumos gyvatės menkai ištirtos, sunku atskirti naujas rūšis nuo mokslui jau žinomų. Panaši situacija yra ir su giliavandeniais rykliais, apie kuriuos taip pat mažai žinoma. Pavyzdžiui, neseniai prie Australijos krantų sugautas giliavandenis ryklys sukėlė diskusijų mokslo bendruomenėje, kaip jau pranešėme anksčiau.

Panašiai mokslininkai nesutarė ir atradus naujas gyvates. Kai kurie ekspertai teigia, kad Alejandro Arteagos komandos aprašytos dvi rūšys gali būti jau žinomos mokslui. A. michaelsabini labai panaši į anksčiau aprašytą sausumos gyvatę A. Roulei. A. Kita vertus, atradimas panašus į kitą rūšį, vadinamą A. resplendens. Todėl mokslininkai planuoja atlikti tolesnius tyrimus, kad išsiaiškintų šį klausimą. Bet kuriuo atveju jie neabejotinai atrado bent vieną rūšį.

Koralinė gyvatė - natūralus sausumos gyvatės priešas
Koralinė gyvatė - natūralus sausumos gyvatės priešas

Kuo naudingos sausumos gyvatės?

Kadangi sausumos gyvatės neturi nuodų, iš pirmo žvilgsnio jos negali būti naudingos medicinoje, kaip, pavyzdžiui, viperos, kobros, koralinės gyvatės ir kt. Pastarųjų nuodai dažnai naudojami medicinoje gaminant įvairius vaistus, tepalus ir serumus. Tačiau, pasak Alejandro Arteagos, sausumos gyvatės gali būti ir labai naudingos.

Tiesa ta, kad pagrindinis jų priešas gamtoje yra nuodinga koralinė gyvatė, kuri jomis minta. Mokslininkai spėja, kad evoliucijos eigoje sausumos gyvatės savo kraujyje išvystė biologinį atsparumą koralinių gyvatės nuodams, kaip ir patys nuodai evoliucionavo nuodingų rūšių gyvatėse.

Gali būti, kad sausumos gyvatės kraujo tyrimas gali padėti sukurti priešnuodžius, kurie padėtų žmonėms, įkandus koralinėms gyvatėms. Ekvadore kasmet pranešama apie 1400-1600 įkandimų. Nuo gyvatės įkandimo miršta labai daug žmonių. Nesuteikus medicininės pagalbos, žmogus miršta per 20-24 valandas. Taigi tarp antkapių gyvenančios gyvatės gali prisidėti prie to, kad mažiau žmonių atsidurtų kapinėse. Toks paradoksas.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-12-10 laikas 09:18 Receptai Šiltos vištienos salotos su paprikomis, pomidorais ir žirnių daigais
Lengvos ir subtilios vištienos salotos, kurios suteikia sveiko sotumo jausmą. Pavalgęs jautiesi sotus, bet neapsunkęs. Labai geras pasirinkimas vakarienei arba pietums.

Skaityti daugiau

2020-07-24 laikas 07:08 Receptai Konservuotos keptos cukinijos, tinka ir aguročiams
Rodos, tik porą krumelių pasisodini, o jų tiek priauga, kad jau net nebežinai, ką su jomis daryti. Sandėliuoti dar lyg ankstoka... Tenka vakuoti. Šis receptas tinka ir aguročiams konservuoti.

Skaityti daugiau

2019-12-22 laikas 17:46 Receptai Gardūs Tarkuotų Bulvių Blyneliai
Paprastas ir saldžiąsias bulves nuplaukite, nulupkite ir sutarkuokite. Tarkius palikite kelias minutes pamerktus vandenyje, po to nusausinkite ir išgręžkite virtuviniu rankšluosčiu. Blynelius patiekite su grietine....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau

2025-07-20 laikas 18:50 5 Nesveiki Santykių Įpročiai, Kurie Žudo Meilę: Kaip Juos Įveikti?
Kaltės užglaistymas dovanomis, partnerio kaltinimas dėl savo nesėkmių, senų nuoskaudų priminimas, pavydo kontrolė ar manipuliacijos – šie įpročiai tyliai ardo net stipriausius santykius. Remdamiesi psichologiniais tyrimais ir praktiniais pavyzdžiais,...

Skaityti daugiau

2025-07-20 laikas 18:09 Kodėl Kai Kurie Zodiako Ženklai Negrąžina Skolų? Astrologija ir Psichologija Atsako!
Tikriausiai kiekvienas esame susidūrę su situacija, kai paskolinome pinigų, bet jų taip ir neatgavome. Ar astrologija gali paaiškinti, kodėl kai kurie žmonės vengia grąžinti skolas? Atraskite, kaip Zodiako ženklai veikia finansinius įsipareigojimus!...

Skaityti daugiau