Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Rugsėjo » 26

Mokslininkai atrado tris naujas gyvatės rūšis, gyvenančias po žeme

Naujai atrasta gyvatės rūšis Atractus michaelsabini

Mokslininkų komanda, išsiruošusi į pietų Ekvadoro miškus ieškoti rupūžių, aptiko tris naujas, mokslui nežinomas gyvatės rūšis. Ir tai įvyko visiškai atsitiktinai. Grįždami iš ekspedicijos namo, tyrėjai sustojo Amalūzos mieste. Čia jie iš vietinės moters išgirdo, kad vietinėse kapinėse yra gyvatės. Komandos vadovas Alejandro Arteaga iš aprašymo spėjo, kad tai Atractus. Šios rūšies gyvatės didžiąją laiko dalį praleidžia po žeme. Tačiau pietų Ekvadore jie dar niekada nebuvo pastebėti, todėl moters pasakojimas sudomino mokslininkus. Nuėję į kapines, jie rado gyvatės, kurios buvo nustebusios juos nustebinusiose kapų žemėse.

Paslaptingos žemės gyvatės

Ar kada nors girdėjote apie tokią gyvatės rūšį kaip sausumos gyvatė? Jei ne, esate ne vieni. Ši rūšis laikoma blogiausiai ištirta. Pavyzdžiui, kai kurių mokslui žinomų sausumos gyvatės patinų ir palikuonių mokslininkai niekada nematė. Taip yra todėl, kad sausumos gyvatės daugiausia gyvena po žeme, giliuose plyšiuose arba tankiuose miškuose. Visos jos aptinkamos tik Centrinėje ir Pietų Amerikoje.

Alejandro Arteaga su kapinėse rasta gyvate
Alejandro Arteaga su kapinėse rasta gyvate

Dabar paaiškėjo, kad šių roplių buveines galima papildyti žmogaus sukurtomis buveinėmis, pavyzdžiui, kapinėmis ir bažnyčiomis mažuose miesteliuose. Mokslininkų teigimu, tokios vietos traukia gyvates, nes yra retai apgyvendintos ir ramios. Gyvatės vengia triukšmingų vietų, kuriose yra daug žmonių, nes žmonės dažnai jas užmuša iš baimės. Nepaisant to, sausumos gyvatės negali pakenkti žmonėms. Jie neturi tam nuodų. Jiems jos paprasčiausiai nereikia, nes jie minta sliekais.

Trys naujos sausumos gyvatės rūšys

Atrastas gyvates mokslininkai aprašė žurnale "ZooKeys" paskelbtame tyrime. Jie buvo pavadinti A. discovery, A. zgap ir A. michaelsabini. Visos jos yra mažos gyvatės, ne ką didesnės už slieką.

A. A. zgap atpažįstamas pagal geltoną pilvą be linijų, o pilvą - pagal mažas akis ir geltoną pilvą su juoda juostele. A. michaelsabini yra didžiausia šių trijų rūšių gyvatė. Šiame vaizdo įraše galite juos apžiūrėti iš arčiau.

Reikia pasakyti, kad naujų sausumos gyvatės rūšių atradimas nėra labai neįprastas. Kaip nurodo patys mokslininkai, daugiau nei pusė Atractus rūšių atrasta per pastaruosius 40 metų. Kaip jau minėjome, jie menkai pažįstami, ir visai įmanoma, kad dar daug jų rūšių yra nežinomų.

Tiesa, kadangi sausumos gyvatės menkai ištirtos, sunku atskirti naujas rūšis nuo mokslui jau žinomų. Panaši situacija yra ir su giliavandeniais rykliais, apie kuriuos taip pat mažai žinoma. Pavyzdžiui, neseniai prie Australijos krantų sugautas giliavandenis ryklys sukėlė diskusijų mokslo bendruomenėje, kaip jau pranešėme anksčiau.

Panašiai mokslininkai nesutarė ir atradus naujas gyvates. Kai kurie ekspertai teigia, kad Alejandro Arteagos komandos aprašytos dvi rūšys gali būti jau žinomos mokslui. A. michaelsabini labai panaši į anksčiau aprašytą sausumos gyvatę A. Roulei. A. Kita vertus, atradimas panašus į kitą rūšį, vadinamą A. resplendens. Todėl mokslininkai planuoja atlikti tolesnius tyrimus, kad išsiaiškintų šį klausimą. Bet kuriuo atveju jie neabejotinai atrado bent vieną rūšį.

Koralinė gyvatė - natūralus sausumos gyvatės priešas
Koralinė gyvatė - natūralus sausumos gyvatės priešas

Kuo naudingos sausumos gyvatės?

Kadangi sausumos gyvatės neturi nuodų, iš pirmo žvilgsnio jos negali būti naudingos medicinoje, kaip, pavyzdžiui, viperos, kobros, koralinės gyvatės ir kt. Pastarųjų nuodai dažnai naudojami medicinoje gaminant įvairius vaistus, tepalus ir serumus. Tačiau, pasak Alejandro Arteagos, sausumos gyvatės gali būti ir labai naudingos.

Tiesa ta, kad pagrindinis jų priešas gamtoje yra nuodinga koralinė gyvatė, kuri jomis minta. Mokslininkai spėja, kad evoliucijos eigoje sausumos gyvatės savo kraujyje išvystė biologinį atsparumą koralinių gyvatės nuodams, kaip ir patys nuodai evoliucionavo nuodingų rūšių gyvatėse.

Gali būti, kad sausumos gyvatės kraujo tyrimas gali padėti sukurti priešnuodžius, kurie padėtų žmonėms, įkandus koralinėms gyvatėms. Ekvadore kasmet pranešama apie 1400-1600 įkandimų. Nuo gyvatės įkandimo miršta labai daug žmonių. Nesuteikus medicininės pagalbos, žmogus miršta per 20-24 valandas. Taigi tarp antkapių gyvenančios gyvatės gali prisidėti prie to, kad mažiau žmonių atsidurtų kapinėse. Toks paradoksas.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau