Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Rugsėjo » 28

Uraganas "Jan" artėja prie Floridos

Uraganas "Jan" artėja prie Floridos ir antradienį pasieks vakarinę Kubos dalį, o valstijos valdžios institucijos prašo žmonių palikti vakarinę pusiasalio pakrantę, nes Tampos ir Fort Majerso rajonuose gali kilti grėsmė gyvybei dėl audros bangų ir liūčių.

"Jan", trečios kategorijos audra, kurios nuolatinis vėjo greitis siekia 115 km/h, praūžė Meksikos įlankos pietryčiuose apie 11 val. ryto, po to, kai antradienį anksti ryte kaip trečios kategorijos audra pasiekė Kubos žemę, pranešė JAV nacionalinis uraganų centras.

Dėl uragano Kubos tabako turtingoje Pinar del Rio provincijoje dingo elektra, pranešė Kubos valstybinė televizija. Potvynio vanduo apsėmė laukus, o prie pastatų San Chuano y Martinezo mieste provincijoje gulėjo nuvirtę medžiai, rodo valstybinės žiniasklaidos nuotraukos, kurias paskelbė "Cubadebate".

Vakarų Kuboje iškrito iki 16 cm lietaus, galimos nuošliaužos ir staigūs potvyniai, pranešė uraganų centras. Pinar del Rio gyventoja Mayelin Suarez agentūrai "Reuters" sakė, kad uraganas buvo tamsiausia naktis jos gyvenime.

"Beveik praradome savo namo stogą", - "Reuters" sakė Suarezas. "Dukra, vyras ir aš jį surišome virve, kad nenukristų."

Prognozuojama, kad antradienį "Jan" judės per vakarinę Floridos dalį, kur prasidės liūtys ir atogrąžų audros vėjai, o trečiadienį ir ketvirtadienio rytą, kai iš pradžių atplauks nuo pakrantės, o paskui pajudės į šalies gilumą, gali sukelti gyvybei pavojingą audros bangą - vandenyno vandenį, stumiamą į krantą, ir smarkias liūtis.

Trečiadienio vakarą audra gali smogti į žemę netoli Venecijos - maždaug 20 mylių į pietryčius nuo Sarasotos - kaip trečios kategorijos uraganas, kurio nuolatiniai vėjai gali siekti bent 111 km/h.

Pareigūnai įspėja: nedelsdami palikite pakrantę.

"Šiandien yra paskutinė diena, kai galite ... palikite audros bangos perspėjimo zoną", - antradienio rytą CNN sakė Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos direktoriaus pavaduotojas Michaelas Brennanas.

Audra kelia daug pavojų vakarų ir centrinei Floridos daliai:

- Audros bangos: įspėjimas dėl audros bangos, reiškiantis, kad vandens antplūdis gali būti pavojingas gyvybei, galioja didžiojoje Floridos vakarinės pakrantės dalyje, nuo Suvanio (Suwanee) Didžiojo vingio regione iki Everglades pusiasalio galo.

Įspėjimas taip pat galioja Floridos šiaurės rytinei pakrantei nuo Džordžijos sienos iki Marinelando, taip pat Sent Džonso upei, esančiai giliau šalies gilumoje.

Stipriausias - 8-12 pėdų - prognozuojamas vakarinėje Floridos pakrantėje nuo Bradentono į pietus iki Bonitos paplūdimio į pietus nuo Fort Majerso, pranešė uraganų centras.

Didelės audros bangos taip pat galimos už šios teritorijos ribų, įskaitant Tampos įlanką, kur bangos gali siekti nuo 5 iki 8 pėdų, teigė uraganų centras.

Jei taip nutiktų, ji viršytų didžiausią Tampos įlankos teritorijoje užfiksuotą audros bangą - apie 4 pėdų, kurią 1985 m. sukėlė uraganas "Helena", o 1993 m. kovo mėn. - "šimtmečio audra".

- Lietus: Iki ketvirtadienio vakaro Tampoje ir vakarų centrinėje Floridos dalyje gali iškristi nuo 12 iki 24 colių lietaus, todėl gali kilti potvynių grėsmė. Tai yra dviejų ar daugiau mėnesių kritulių kiekis, nes vidutiniškai rugsėjį čia iškrenta apie 6 cm kritulių.

Tikroji Žeme - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanalą:

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau