Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Rugsėjo » 29

Šimtai tūkstančių žmonių evakuoti po taifūno "Noru" smūgio Vietnamo Da Nangui

Taifūnas "Noru" trečiadienio rytą pasiekė sausumą netoli populiaraus Vietnamo kurortinio Da Nango miesto, atnešdamas galingus vėjus ir smarkias liūtis, šimtai tūkstančių žmonių buvo evakuoti.

CNN orų duomenimis, "Noru" smogė Vietnamui trečiadienį 5 val. ryto vietos laiku, praėjus mažiau nei 36 valandoms po to, kai Filipinuose, kur jis buvo žinomas Kardingo vardu, paliko griaunamąjį pėdsaką.

Prieš pasiekdamas sausumą taifūnas šiek tiek susilpnėjo, tačiau vis dar buvo lygiavertis antros kategorijos uraganui, kurio vėjo greitis siekė apie 175 km/val., t. y. apie 109 km/val.

Jungtinio taifūnų perspėjimo centro duomenimis, prieš pat vidurdienį vėjas susilpnėjo ir audra nusilpo iki 1 kategorijos uragano. Tačiau nuo potvynių nukentėjo Kvan Namo provincija, kurioje yra istorinis Hoi Anas ir kurortinis Da Nangas.

Antradienį buvo evakuota daugiau kaip 100 000 namų ūkių, kuriuose gyveno 400 000 žmonių, skelbia Vietnamo valstybinė naujienų agentūra anglų kalba leidžiamas laikraštis "Vietnamese News". Mieste lieka apie 11 000 užsienio turistų ir 7 000 vietinių lankytojų.

Vyriausybė taip pat pranešė, kad vietos valdžios institucijos nurodė beveik 58 000 valčių su 300 000 darbuotojų persikelti į saugias prieglaudas.

24 metų anglų kalbos mokytojas Pham Nguyen Duc Anh iš Quye Son rajono Quang Nam provincijoje kartu su savo sugyventine antradienio vakarą nusprendė apsistoti pas kaimynus, nes baiminosi, kad stiprus vėjas gali apgadinti namą.

Vėlų trečiadienio rytą, kai audra ėmė slūgti, jie grįžo į savo namus ir pamatė, kad jų stogas iš dalies sugriuvęs, o į namą skverbiasi vanduo, tačiau nebuvo taip blogai, kaip jie iš pradžių baiminosi.

"Pirmą kartą gyvenau čia, vietovėje, kuri yra labai pažeidžiama dėl klimato nelaimių", - sakė jis.

Prieš atvykstant Noru, Vietnamo valdžios institucijos uždraudė laivams plaukti į jūrą ir paprašė studentų likti namuose.

Jis ir toliau kels stiprius vėjus ir bangas pakrantėje netoli Da Nango, o judėdamas į pietryčių Azijos gilumą jis turėtų silpnėti. Vidurio Vietname, pietų Laose ir šiaurės Tailande per ateinančias 48 valandas gali kilti potvyniai.

Antradienį vietos valdžios institucijų buvo paprašyta atšaukti nereikalingus susitikimus ir sutelkti dėmesį į audrų prevenciją ir kontrolę, pranešė "Viet Nam News".

Thua Thien Hue provincijoje, kurioje gyvena daugiau kaip 2 000 žvejybos laivų ir apie 11 000 žvejų, sekmadienį taip pat uždrausta laivams išplaukti į jūrą, nes buvo perspėta, kad audra sukels stiprų vėją, dideles bangas ir potvynius, pranešė "Viet Nam News".

Vietnamo ministras pirmininkas Pham Minh Chinh antradienį surengė skubų susitikimą su mažiausiai aštuonių provincijų, kurios, kaip tikimasi, nukentės nuo audros, pareigūnais, kad aptartų atsakomąsias priemones, pranešė Vietnamo naujienų agentūra.

Tikroji Žeme - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanalą:

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau