Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Spalio » 11

Šiaurės jūroje rastas paslėptas slėnis

Ji plečiasi jau daugiau nei 20 000 metų iš eilės. Mokslininkai nemato jokio pavojaus žmonėms tokiuose slėniuose.

Taip atrodo Šiaurės jūros slėnis kompiuterinės moduliacijos būdu.
Taip atrodo Šiaurės jūros slėnis kompiuterinės moduliacijos būdu. Informacija apie jūros dugną buvo gauta naudojant seisminio atspindžio technologiją. Nuotrauka: Quaternary Science Reviews

2021 m. Didžiosios Britanijos Antarktidos tyrimų tarnybos mokslininkai Šiaurės jūros dugne aptiko keistą tunelį. Dabar mokslininkams pavyko sudaryti trimatį vietovės žemėlapį ir papasakoti, kaip po šaltu vandeniu susiformavo "slėptuvė".

Po Šiaurės jūra buvo senovinis ledo sluoksnis. Dėl visuotinio atšilimo toje vietoje susiformavo kelios šiltosios srovės, kurios šimtmečius "braukė" į požeminį ledą.

Mokslininkai mano, kad rastas slėnis formavosi ir plėtėsi daugiau nei 20 000 metų.

Tuneliniai slėniai - tai didžiulės požeminės griovos, kurias senovės jūros dugne išgraužė tirpstantis vanduo, tekėjęs į kanalus po ledo skydais. Tokie slėniai gali būti iki 150 km ilgio, 6 km pločio ir 0,5 km gylio.

Schematiškai pavaizduota, kaip formuojasi požeminiai jūros slėniai.
Schematiškai pavaizduota, kaip formuojasi požeminiai jūros slėniai. Nuotrauka: Quaternary Science Reviews

3D seisminio atspindžio technologija buvo naudojama 3D žemėlapiui sukurti, skleidžiant garso bangas jūros dugnui skenuoti. Mokslininkai nemato jokio pavojaus žmonėms tokiuose slėniuose. Šis atradimas padės geriau suprasti, kaip Žemė pasikeis po visuotinio atšilimo.
 

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau