Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Spalio » 14

Mokslininkai aptiko kaukolę, įrodančią senovės žmonių iš legendų egzistavimą

Tarptautinė archeologų komanda kalnuotoje Taivano dalyje esančiame urve aptiko 6000 metų senumo kaukolę ir šlaunikaulį, kurie gali priklausyti legendomis apipintos senovės genties nariui. Mokslininkų darbas paskelbtas žurnale "World Archaeology".

Taivane plačiai paplitusi legenda apie žemo ūgio tamsiaodžių žmonių gentį, kuri kadaise gyveno kalnuotoje salos dalyje. Tačiau nerasta jokių įrodymų, patvirtinančių šių žmonių egzistavimą.

Ištyrę kaukolės DNR, mokslininkai nustatė, kad ji artima maždaug to paties laikotarpio Afrikos genomo pavyzdžiams. Ištyrus šiose vietose paliktus kaulus paaiškėjo, kad jų savininkas buvo žemo ūgio. Šalia kaukolės rasti šlaunų kaulai priklausė tam pačiam asmeniui, kaip ir kaukolė. Mokslininkai mano, kad tai buvo jauna moteris, kurios ūgis siekė apie 1,3 metro.

Tyrėjai teigia, kad jų išvados patvirtina senovės žmonių egzistavimą Taivane, tačiau nepaaiškina, kas jiems galėjo nutikti. Matyt, jie išnyko iki tol, kol pradėjo kilti kitos ankstyvosios austroneziečių žmonių grupės.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau