Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2022 » Spalio » 20

Išėjo į pogrindį: Mokslininkai patvirtino legendą apie nežinomą nykštukų rasę

Archeologai patvirtino vieną iš Taivano legendų: saloje kadaise gyveno nedidelio ūgio tamsiaodžiai žmonės. Mokslininkai pastebi, kad tokių žmonių pėdsakų galima rasti visur - nuo Sibiro iki Britų salų.

Taivane iš kartos į kartą buvo perduodama legenda apie žemo ūgio žmones tamsia oda. Jos atstovai gyveno aukštai kalnuose, kalbėjo nesuprantama kalba, o paskui keistai išnyko.

Iki šiol nėra išlikę jokių materialių šio mito įrodymų. Be to, mokslininkai smarkiai abejojo, kad saloje kada nors galėjo gyventi juodaodžiai. Tradiciškai buvo manoma, kad Taivano aborigenai - austroneziečiai - atvyko iš Kinijos. Maždaug prieš penkis tūkstančius metų jie persikėlė į naujas teritorijas, o vėliau apsigyveno visoje Okeanijoje.

Tačiau šiemet bendra Australijos, Vietnamo ir Japonijos archeologų ekspedicija rytinėje salos pakrantėje esančiame Xiaoma urvų komplekse aptiko neįprastą moters palaidojimą. Mirusioji buvo palaidota sėdinčioje padėtyje, kelius prispaudusi prie galvos - regionui nebūdingas būdas.

Radiokarboninės analizės rezultatai parodė, kad mirusiajai buvo maždaug šeši tūkstančiai metų. Tačiau kur kas labiau mokslininkus nustebino jos dydis.

"Šlaunikaulių ilgis siekė 35 centimetrus. Kaukolė buvo daug mažesnė nei įprasta. Remdamiesi šiomis proporcijomis antropologai priėjo prie išvados, kad moters ūgis neviršijo 140 centimetrų ," - sakė ekspedicijos vadovas Mike'as Carsonas (Mike Carson), Guamo universiteto profesorius.

Taivane rasti 140 cm moters skeleto palaikai

Taivane rasti 140 cm moters skeleto palaikai

Archeologai iš karto nusprendė, kad turi reikalą su legendinių žemo ūgio žmonių atstove. Tolesni palaikų tyrimai juos tuo dar labiau įtikino.

"Kaukolės DNR rodo, kad ji genetiškai panaši į maždaug to paties laikotarpio Afrikos egzempliorius. O jos dydis ir forma primena dabartinės Pietų Afrikos teritorijoje gyvenusius pigmėjus ," - rašoma tyrime.

Mike'o Carsono komanda įsitikinusi, kad moteris iš Siaomos urvo priklauso negritams - vietiniams Azijos gyventojams, kurie čia atvyko iš Afrikos.

Šiai grupei atstovauja daugelis Filipinų tautų, kai kurie Australijos ir Andamandų salų vietiniai gyventojai. Visi jie išsiskiria nedideliu ūgiu (nuo 140 iki 150 cm) ir tamsia oda.

Dabar, kai Taivano legenda pasitvirtino, mokslininkams tenka ne mažiau svarbi užduotis - išsiaiškinti, kodėl jie dingo iš salos. Kol kas ekspertai spėja, kad juos išstūmė vėliau atvykę austroneziečiai.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau