Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Gegužės » 14

Atrastas Aleksandro Didžiojo vonios kambarys

Atrastas Aleksandro Didžiojo vonios kambarys

Archeologai, atlikdami tyrimus Egėjo rūmuose šiaurės Graikijoje, aptiko Aleksandro Didžiojo vonios kambarį. Žinoma, kad garsusis karvedys šiuose rūmuose praleido vaikystę.

Pasak "Arkeonews", Egajų rūmai užima 15 000 kvadratinių metrų plotą ir yra didesni už garsųjį Partenoną. Jie yra senovės Makedonijos karalystės ceremonijų centre. Yra žinoma, kad šiuose rūmuose augo ir buvo auklėjamas Aleksandras, dėl sėkmingų karinių žygių pramintas Didžiuoju.

Atrastas Aleksandro Didžiojo vonios kambarys

Archeologai teigia, kad jiems pavyko rasti ne tik Aleksandro vonios kambarį, bet ir sporto salę, kurioje jis treniravosi. "Uoloje iškaltas didelis nutekamasis vamzdis ir bendras vonios kambarys", - sakė tyrėjai. - Manoma, kad tai vieta, kur Aleksandras Didysis maudėsi su savo bendražygiais, įskaitant garsųjį savo favoritą Hefaistioną, taip pat su daugybe jaunuolių, lydėjusių jį per žygius, o po jo mirties kovojusių dėl imperijos kontrolės."

Atrastas Aleksandro Didžiojo vonios kambarys

Žinoma, kad Hefaistionas buvo Aleksandro favoritas. Todėl mokslininkai daro prielaidą, kad rastame gimnazijoje būsimasis karvedys ir jo draugas buvo mokomi karo meno, taip pat imtynių ir medžioklės įgūdžių. Egėjaus rūmai taip pat žinomi kaip Aleksandro karūnavimo vieta. Jie yra netoli Vergino kaimo Verijos savivaldybėje. Egajų rūmai buvo suprojektuoti Pilypui II, Aleksandro tėvui.

"Aleksandras ir Hefaistonas perėjo visas šias apeigas, - aiškino tyrinėtoja Bettany Hughes. - Jie buvo neįtikėtinai aktyvūs sporto salėje, kovojo ir imtyniavo. Jie buvo mokomi medžioti. Įsivaizduokite šias viešas pirtis...".

Naujausi archeologiniai radiniai taip pat rodo, kad vietovė, kurioje stovi Egėjų rūmai, buvo nuolat gyvenama nuo ankstyvojo bronzos amžiaus (III tūkstantmetis pr. m. e.), o jos svarba išaugo ankstyvajame geležies amžiuje, t. y. XI-VIII a. pr. m. e. Būtent tuo laikotarpiu miestas tapo klestinčiu ir tankiai apgyvendintu centru.

Pasaulio naujienos kitaip su paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.07.2019 laikas 13:36 Receptai Gaminame namuose. Naminis plombyras
Tačiau problema tame, kad dabar prideda pernelyg daug įvairių chemikalų, dėl kurių plombyro skonis praktiškai dingsta. Naminį plombyrą pasigaminti bus nesunku. Yra labai geras receptas, kuriuo mes nusprendėme pasidalinti su jumis....

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 11:50 Receptai Gardžių čeburekų receptas

Gaminame. Čeburekai Kiaušinių trynius dedame į didesnį dubenį, išplakame, beriame druską, pilame šiltą vandenį ir išmaišome. Į tą patį dubenį dalimis sijojame miltus ir užminkome tešlą Ji gali atrodyti kietoka, bet aliejus turė...

Skaityti daugiau

15.07.2019 laikas 15:07 Receptai Skanios varškės spurgos
Gaminame namuose. Varškės spurgos Į dubenį mušame kiaušinius, truputį paplakame, dedame varškę, grietinę, beriame cukrų, vanilinį cukrų, manų kruopas, žiupsnelį druskos. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir dedame į dube, užma...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau