- 23.10.2022
- 0.0 Reitingas
- 612 Peržiūros
- Komentarai
Psichologė Lillian Glass, 1995 m. sukūrusi šį terminą, toksiškus santykius apibrėžia kaip bet kokius santykius, kuriuose žmonės nepalaiko vienas kito, kyla konfliktai, konkurencija, trūksta pagarbos ir susitelkimo, vienas daro neigiamą įtaką kitam.
Jūs jaučiatės blogiau, kai esate šalia savo partnerio. Bendravimas nebeteikia ankstesnio džiaugsmo, netgi priešingai, skatina dažnus nuotaikų svyravimus ir neigiamą nusiteikimą.
Kartais jums atrodo, kad ilgitės ir norite pamatyti savo antrą puselę, tačiau vos tik su ja susitinkate, nuotaika pablogėja ir jūs pasijaučiate nesaugus.
Pagalvokite, kodėl tai vyksta? Galbūt jūsų partneris daro kažką tokio, kas jus įstumia į slegiančią būseną.
Galbūt jis neskiria jums pakankamai dėmesio, visą laiką sėdi prilipęs prie telefono arba pokalbį pradeda nuo kaltinimų, arba nepalaiko jūsų, kai to reikia.
Kad ir kas tai būtų, šalia savo mylimo žmogaus blogiau jaustis neturėtumėte.
Nuvertinimas. Partneris pareiškia, kad su jumis kažkas negerai (svoris, nuotaika, išvaizda, pomėgiai). Nurodinėja, ką reikia ištaisyti ir padaryti. Bendravime dažniau vyrauja kritika, pavydas, nuvertinama partnerio sėkmė ir asmeninės savybės. Partneris pakelia savo savivertę, trypdamas kito partnerio savivertę.
Pyktis, priešiškumas. Partneris didžiąją laiko dalį būna susierzinęs. Galite tai pajausti kaip įtampą, baimę būti savimi, kaltę.
Vengimas. Bet koks partnerio skambutis ar žinutė sukelia reakciją „nenoriu“. Vis daugiau pauzių pokalbiuose, nekyla noro dalintis informacija. Manipuliacijos su telefonu – skambučių ignoravimas, netaktiškumas bendraujant, pokalbių nutraukimas. O jeigu įsižeidžiate, jus apkaltina tuo, kad esate pernelyg emociškai priklausomas.
Organizmo reakciją į toksiškus santykius gali pasireikšti kaip psichosomatinis skausmas. Galite patirti lengvus negalavimus, gali paūmėti kokie nors lėtiniai negalavimai.
Tai gali pasireikšti ir kaip atsisakymas nuo sekso, kai organizmas niekaip nereaguoja į partnerio geismą, o tai dar labiau provokuoja konfliktus ir kritiką.
Nuoskauda, pavydas. Nuoskauda, kad partneris gali pats mėgautis gyvenimu savarankiškai, o dar blogiau – su kažkuo kitu. Emocinis šantažas, pagrįstas kaltės jausmu. Pavydas partnerio draugams, artimiesiems, priešingos lyties atstovams.
Atviro dialogo trūkumas. Kai kalbate apie tai, ką jaučiate ar apie savo norus, partneris apsimeta, kad negirdi ir nededa pastangų, kad pagerintų situaciją.
Partneris neprisiima atsakomybės už savo veiksmus.
Sveikuose santykiuose žmonės atsižvelgia į vienas kito nuomonę ir stengiasi kažką pakeisti. Toksiškas partneris gali apkaltinti jus tuo, kad jis jus įskaudino. Tai emocinės prievartos forma, žinoma kaip „gaslaitingas“.
Tarp jūsų nebėra pasitikėjimo. Partneris neišpildo savo pažadų. Vieną dieną jis gali demonstruoti padidėjusį dėmesį, o kitą – visišką abejingumą. Vyksta nuolatinis pritraukimo ir atstūmimo ciklas.
Jūs prarandate save. Tai pats ekstremaliausias ženklas, kai visuose šviesoforuose jau dega raudoni signalai.
Vardan savo partnerio viską metate, pirmenybę teikiate vien jo planams ir reikalams. Nustojate rūpintis savimi, užsiimti savais pomėgiais ar mėgstamu darbu.
Atminkite, kad kuo ilgiau išliksite toksiškuose santykiuose, tuo sunkiau jums bus iš jų išeiti ir pradėti naujus, sveikus santykius.
P.S. Santykiuose toksiški būti gali ir abu partneriai.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau