Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Spalio » 23

Šeimos psichologija: pavargę tėvai

Pavargę tėvai – įtampos, konfliktų, o tai reiškia – šeimos psichologinių bėdų šaltinis.

Baisiausia tėvystėje ne tai, kad šiandien esi toks pavargęs, kad dėl energijos stokos nebepastovi ant kojų. Baisiausia yra tai, kad ir rytoj nepailsėsite. Ir poryt, ir greičiausiai apskritai artimiausiu metu.

Vaikai yra priklausomi nuo savo tėvų, todėl dauguma siekia duoti vaikams „geriausia“, ką gali, pamiršdami save kaip pagrindinį vaikų resursų šaltinį.

Tai ką gi daryti?

Nedaryti to, ko galima nedaryti

Pavyzdžiui, aš nelyginu. Faktiškai nieko. Lyginu akivaizdžiai susiglamžiusius marškinėlius, sukneles – tuos drabužius, su kuriais išeiname į lauką.

Daugelis pasakys: „O aš mėgstu miegoti ant išlygintos patalynės“.

Jeigu atvirai, man tai irgi patinka. Tačiau tarp „eiti pailsėti ir gultis miegoti tiesiog dabar“ ir „eiti miegoti ant išlygintos patalynės“ pasirinksiu pirmąjį variantą.

Užtat aš kiekvieną gaminu šviežią maistą, paprastai 2-3 kartus. Šis dalykas man svarbus, tai duoda peno mano organizmui ir suteikia energijos bei jėgų.

Galite pasirinkti savo variantą, ko esate pasirengę atsisakyti, o kokiuose veiksmuose matote prasmę ir toliau jais užsiimsite.

Reikia supaprastinti – viską, ką tik įmanoma

  • Orkaitėje iškeptam mėsos gabalui aš sakau „taip“. Įdarytiems mėsos suktinukams sakau „ne“.
  • Vaikiškiems sportbačiams su „lipdukais“ Velcro aš sakau „taip“. Sportbačiams su raišteliais sakau „ne“.

Atsiminkite, kad ir kaip elgtumėtės, kad ir kaip besistengtumėte, vaikai ne visada bus patenkinti ir laimingi. Tačiau šis teiginys teisingas ir priešinga kryptimi.

Todėl nustokite reikalauti iš savęs idealios tėvystės ir visų vaiko norų išsipildymo. Atkreipkite dėmesį, kad daugelis siekių ir veiksmų, kuriuos daro tėvai, daromi tam, kad jie patys jaustųsi gerais tėvais, o ne tam, kad gerai jaustųsi jų vaikai. Atsipalaiduokite ir leiskite vaikams kartais panuobodžiauti, užuot puolę juos linksminti. Taip lavinama jų vaizduotė ir savarankiškumas, iniciatyvumas ir gebėjimas žaisti spontaniškai. Labai naudingi įgūdžiai.

Nesistenkite įtikti visiems

Vis tiek nieko nesigaus, o neurozė bus garantuota.

Visi žmonės turi savo idėjas apie gyvenimą ir vaikų auginimą. Kai kurie žmonės, žinoma, bandys jums apie tai papasakoti. Išmokite filtruoti informaciją. Ir vadovaukitės savo vertybėmis.

Sugebėkite pasakyti „Ne“

Labai naudingas įgūdis, išlaisvinantis bei sutaupantis daug laiko ir energijos.

Sakyti „ne“ netinkamiems pasiūlymams, kvietimams ir pastangoms užimti jus kokia nors veikla. Įgūdis taikomas artimiems ir nelabai žmonėms. O taip pat savo vaikams.

Užsiimkite su vaikais tuo, kas įdomu ir jums

Jei pakęsti negalite klijuoti aplikacijų ir meistrauti įvairių darbelių, tačiau mėgstate žaisti stalo žaidimus ir skaityti, rinkitės būtent tai. Vaikui bus įdomiau leisti laiką su įsitraukusiu suaugusiuoju, o jūs patys nebūsite susierzinę ir išsekę.

Būkite daugiau nei vien tėvai

Jei visą laiką valgysite savo patį mėgstamiausią patiekalą, neturėdami teisės pasirinkti, neilgai trukus į tą patiekalą net žiūrėti nesinorės. Jei būsite vien tėvais (paties mylimiausio vaiko pasaulyje, savaime suprantama), šitas dalykas jums irgi ilgainiui įsipyks ir ims erzinti.

Susiraskite kažką tokio, kas jus užpildo, žavi, suteikia energijos ir išteklių.

Atminkite, kad vaikai jūsų namuose yra svečiai, jie užaugs ir paliks juos. O kuo tapsite jūs, kai nereikės būti tėvais 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę?

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau