Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Spalio » 23

5 dalykai, dėl kurių apgailestaujame senatvėje

Ar kada pagalvojote, kaip įvertintumėte savo gyvenimą, jei žinotumėte, kad po savaitės mirsite?

Ar būtumėte patenkinti tokiu gyvenimu, koks jis yra, ar tam tikrų dalykų gailėtumėtės? Bronnie Ware yra slaugytoja, kelerius metus dirbusi su mirštančiais pacientais. Su daugumą pacientų ji praleisdavo paskutines dvi ar tris jų gyvenimo savaites. Bronnie Ware rūpinosi, kad jų gyvenimo saulėlydis būtų kuo patogesnis. Savo tinklaraštyje ji rašė apie tai, kokios mintys dažniausiai kyla mirštantiems žmonėms.

Žinią apie besiartinančią mirtį žmonės priima labai skirtingai. Vieniems tai kelia siaubą, kitiems – pyktį, dar kitiems – savigraužą, ir t.t. Vis dėlto, anksčiau ar vėliau su šia mintimi susitaikoma. Bronnie Ware teigia, kad visi jos pacientai prieš pat mirtį atranda ramybę.

Paklausta, ko žmonės dažniausiai gailisi, Bronnie Ware įvardino 5  dalykus, kurie yra gerokai paprastesni nei galime įsivaizduoti.

5 dalykai, dėl kurių gailimės senatvėje

1. Norėčiau, kad būčiau turėjęs pakankamai drąsos gyventi gyvenimą, kuriame daryčiau tai, kas man įdomu, o ne tai, ko iš manęs tikisi kiti.

Būtent šio dalyko gailimasi dažniausiai. Kai žmonės supranta, kad jų gyvenimas jau baigėsi, jie prisimena visas savo neišpildytas svajones. Deja, dauguma žmonių neišpildo nė pusės savo svajonių, o mirties patale dėl to labai graužiasi.

Bronnie Ware pataria pasistengti įgyvendinti bent kai kurias svajones, nes tuomet, kai to padaryti nebeleis sveikata, bus per vėlu. Gera sveikata suteikia mums laisvę, apie kurią ne visada susimąstome.

2. Norėčiau, kad būčiau dirbęs mažiau.

Beveik visi Bronnie Ware  pacientai teigė, kad dirbdami viršvalandžius jie labai daug prarado. Jie neturėjo pakankamai laiko, kurį galėtų praleisti su savo vaikais ar gyvenimo partneriu. Dažniausiai dėl to apgailestauja vyrai, nes vyresnio amžiaus moterys užaugo kitoje kartoje, kuomet moterų pareigos buvo siejamos su rūpinimusi buitimi ir vaikais.

Bronnie Ware siūlo gerai pagalvoti, ar tikrai yra poreikis dirbti viršvalandžius. Galbūt mažesnės pajamos taip pat gali užtikrinti kokybišką gyvenimą? Juk tuomet daugiau laiko galėsite skirti sau, savo šeimai ir draugams.

3. Norėčiau, kad būčiau pakankamai drąsus kalbėti apie savo jausmus.

Daugelis žmonių slopina savo emocijas, ir tokiu būdu stengiasi išvengti konfliktų. Deja, emocijų slopinimas gali sukelti psichines ligas.

Mes negalime kontroliuoti kitų žmonių reakcijos, tačiau neturėtume slopinti savo emocijų. Dažnai bijome pasakyti, ką iš tiesų galvojame, nes baiminamės, kad tai gali pakenkti santykiams su aplinkiniais. Vis dėlto, gana dažnai nutinka priešingai: kai nekalbame apie tai, ką iš tiesų galvojame, tai gali smarkiai pakenkti santykiams su aplinkiniais.  Maža to, nuolat apsimetinėdami sukuriame ne tokius santykius, kokių iš tiesų norėtume.

4. Norėčiau, kad būčiau palaikęs ryšius su draugais.

Dažnai nesusimąstome apie tai, kiek daug mums reiškė mūsų draugai, kol neatsiduriame mirties patale. Dauguma mūsų taip susitelkę į save, kad paprasčiausiai pamiršta puoselėti tikras draugystes. Daugybė žmonių miršta apgailestaudami, kad savo draugams neskyrė pakankamai laiko.

Žinoma, dauguma žmonių gyvena įtemptą gyvenimą, kuriame lengva prarasti ryšį su draugais. Vis dėlto, mirties patale atsigręžiama į tai, kas iš tiesų buvo svarbu. Pinigai ar statusas nebėra svarbūs. Lieka svarbūs tik du dalykai: meilė ir santykiai su kitais žmonėmis.

5. Norėčiau, kad būčiau leidęs sau būti laimingu.

Dauguma žmonių nė neįsivaizduoja, kad laimė iš tiesų tėra pasirinkimas. Mus riboja mūsų pačių įpročiai ir įsitikinimai, kuriuos bet kada galime pakeisti. Vis dėlto, gana dažnai neleidžiame sau to padaryti. Nuolatos galvojame apie tai, kad nesame pakankamai gražūs ar protingi. Nuolatos siekiame kažko geresnio, tačiau pamirštame, kad galime būti laimingi čia ir dabar. Turėtumėte pagalvoti, ar tikrai negalite sau leisti jaustis laimingi būtent šią akimirką.

Kai gulite mirties patale, visai nesvarbu, ką apie jus galvoja kiti. Gyvenimas yra pasirinkimas. Tai – JŪSŲ gyvenimas. Pasirinkite sąmoningai ir išmintingai. Rinkitės džiaugsmą.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau