Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Spalio » 25

Beninas - Po kelias savaites trukusio potvynio žuvo daugiau kaip 40 žmonių, 1 300 šeimų buvo priverstos palikti namus

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio Benine dėl potvynių žuvo daugiau kaip 40 žmonių ir buvo sugriauta šimtai namų.

Benino Raudonojo Kryžiaus ir Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos (IFRC) duomenimis, 2022 m. rugsėjį Benine iškrito daug kritulių.

Kelios upės, tarp jų Mono, Oueme ir Nigeris, išsiveržė iš krantų. Padėtį pablogino vandens išleidimas iš Nagbeto užtvankos Toge.

Aukštas Nigerio upės vandens lygis taip pat sukėlė didelius potvynius kaimyniniame Nigeryje, kur žuvo daugiau kaip 160 žmonių, ir Nigerijoje, kur 1,3 mln. žmonių buvo priversti palikti namus ir 603 žuvo.

Potvyniai užfiksuoti 27 Benino savivaldybėse (iš 77), nuo kurių nukentėjo tūkstančiai žmonių. Dešimt labiausiai nukentėjusių savivaldybių: Atieme (20 326 žmonės), Bonou (20 519), Karimama (15 087) ir Zagnanado (6584). Kiti dideli smūgiai buvo užfiksuoti Vesse (124 aukos), Savalu (1590), Zogbodome (1683), Tchauru (850), Dangbo (2700) ir Ze (1807).

Benino nacionalinės civilinės saugos agentūros (ANPC) duomenimis, dėl potvynio žuvo 41 žmogus, 3 dingo be žinios.

Nukentėjo daugiau nei 73 000 žmonių, vanduo apgadino beveik 1 400 namų, iš kurių mažiausiai 670 buvo visiškai sugriauti. Apie 1328 šeimų liko be pastogės, nes jų namai buvo apgadinti ar sugriauti. Taip pat buvo užtvindyta daugiau kaip penkiasdešimt pradinių mokyklų ir keliolika koledžų, uždaryta 11 sveikatos centrų.

Buvo užfiksuoti dideli gyvulių nuostoliai, užlieta apie 18 769 hektarų pasėlių ir žemės ūkio paskirties žemės.

Raudonasis Kryžius pranešė apie didelę žalą keliams, tiltams ir užtvankoms, kuri gali turėti įtakos bendruomenės pragyvenimo šaltiniams ir socialinei bei ekonominei struktūrai, taip pat apriboti žmonių judėjimą ir pagalbos agentūrų prieigą.

Šių metų rugpjūtį potvynis jau buvo užklupęs dalį šalies teritorijos. 2022 m. rugpjūčio 15 d. civilinė sauga pranešė apie Klu upės išsiliejimą Gobados vietovėje, Savalu komunoje, Kolino departamente. Buvo sugriauta keliolika namų, daugiau nei šimtas žmonių liko be pastogės, pranešė civilinė sauga. Žiniasklaida, remdamasi vietos valdžios institucijomis, pranešė, kad žuvo 2 žmonės, buvo apgadinti arba sunaikinti pasėliai, keliai ir tiltas. Kai kurios regiono dalys yra atkirsti ir nepasiekiami keliais. Pranešama, kad regione lijo nedaug, nors kai kuriose šalies dalyse maždaug nuo rugpjūčio vidurio lijo smarkios liūtys.

Rugpjūčio 29 d. Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus pagalbos federacija pranešė, kad dėl smarkių liūčių keliuose šalies miestuose kilo potvyniai. Rugpjūčio viduryje Zagnanade išsiliejo Ueme upė. 2022 m. rugpjūčio 26 d. išsiliejusi upė apgadino tiltą ir kelio jungtį netoli Nikės.

Tikroji Žeme - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanala:

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau