Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Spalio » 26

Medžių žiedai leidžia suprasti apie niokojančias radiacijos audras

Kvynslando universiteto tyrimas atskleidė naują paslaptingo, nenuspėjamo ir potencialiai pražūtingo astrofizikinio reiškinio pobūdį.

UQ Matematikos ir fizikos mokyklos daktaro Benjamino Pope'o (Benjamin Pope) vadovaujama komanda pritaikė pažangiausius statistinius duomenis tūkstantmečių senumo medžių duomenims, kad sužinotų daugiau apie radiacijos "audras", rašo phys.org.

"Šie didžiuliai kosminės spinduliuotės pliūpsniai, vadinami Mijakės įvykiais, pasitaiko maždaug kartą per tūkstantį metų, tačiau neaišku, kas juos sukelia, - sakė daktaras Pope'as.

"Pagrindinė teorija teigia, kad tai yra didžiuliai Saulės žybsniai. Turime sužinoti daugiau, nes jei vienas iš jų įvyktų šiandien, jis sunaikintų technologijas, įskaitant palydovus, interneto kabelius, tolimojo elektros tiekimo linijas ir transformatorius. Poveikis pasaulinei infrastruktūrai būtų neįsivaizduojamas."

Įveskite kuklų medžio žiedą.

Pirmasis autorius Qingyuan Zhang, UQ matematikos bakalauro studijų studentas, sukūrė programinę įrangą, skirtą analizuoti visus turimus medžių žiedų duomenis.

"Kadangi galima suskaičiuoti medžio žiedus ir nustatyti jo amžių, taip pat galima stebėti tūkstančius metų senumo istorinius kosminius įvykius", - sakė J. Zhangas. "Kai radiacija patenka į atmosferą, susidaro radioaktyvioji anglis-14, kuri prasiskverbia per orą, vandenynus, augalus ir gyvūnus, o medžių žieduose susidaro metinis radiacijos įrašas. Mes modeliavome pasaulinį anglies ciklą, kad rekonstruotume šį procesą per 10 000 metų laikotarpį ir taip suprastume Mijakės įvykių mastą ir pobūdį."

Iki šiol buvo paplitusi teorija, kad Mijakės reiškiniai yra milžiniški Saulės žybsniai.

"Tačiau mūsų rezultatai tai paneigia", - sakė M. Zhangas. "Parodėme, kad jie nesusiję su Saulės dėmių aktyvumu, o kai kurie iš tikrųjų trunka vienerius ar dvejus metus. Galbūt stebime ne vieną momentinį sprogimą ar žybsnį, o tam tikrą astrofizinę "audrą" ar protrūkį."

Dr. Pope'as sakė, kad tai, jog mokslininkai tiksliai nežino, kas yra Mijakės reiškiniai, ir kaip numatyti jų pasireiškimą, kelia didelį nerimą.

"Remiantis turimais duomenimis, yra maždaug vieno procento tikimybė, kad per ateinantį dešimtmetį pamatysime dar vieną tokį reiškinį. Tačiau mes nežinome, kaip jį numatyti ir kokią žalą jis gali sukelti. Šie šansai kelia didelį nerimą ir sudaro pagrindą tolesniems tyrimams", - apibendrino jis.

Tyrimas paskelbtas žurnale "Proceedings of the Royal Society A", o jį atlikti padėjo matematikos ir fizikos bakalauro studijų studentai Utkaršas Šarma (Utkarsh Sharma) ir Džordanas Denisas (Jordan Dennis). 

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko dalinkitės.

paranormal.lt

Sudėtinis vaizdas, kuriame matyti medžio žiedas ir liepsnos - UQ tyrėjai, siekdami paneigti paplitusią teoriją apie Mijako įvykius, naudojo medžių žiedų duomenis pasauliniam anglies ciklui modeliuoti. Credit: The University of Queensland

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau