Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Lapkričio » 5

Moteris iš Ispanijos penkis kartus sirgo vėžiu ir išgyveno. Tai gali padėti rasti naujų vėžio gydymo būdų

Ispanijos gydytojai susidūrė su neeiliniu atveju. 36 metų pacientei ne kartą buvo diagnozuoti piktybiniai navikai įvairiose kūno vietose, tačiau kiekvieną kartą jie išnykdavo savaime. Dabar jiems pavyko atskleisti jos neįtikėtinos sveikatos paslaptį, kuri pasirodė esanti stebėtinai grėsminga, nes ši moteris apskritai neturėjo gimti.

Viena moteris Ispanijoje gimė silpnos sveikatos: ankstyvoje vaikystėje jai buvo diagnozuotas vėžys ir kas kelerius metus "atsirasdavo" naujas vėžys, kuris po kurio laiko išnykdavo savaime. Iš viso per mažiau nei keturis dešimtmečius jos organizme atsirado 12 navikų, iš kurių bent penki buvo piktybiniai.

Joks kitas žmogus nebūtų išgyvenęs tiek daug skirtingų tipų auglių skirtingose kūno dalyse: net jei organizmas ar gydytojai būtų susidoroję, tarkime, su karcinoma, sarkoma tikrai būtų pražudžiusi nusilpusį organizmą. Tačiau ši neįtikėtina moteris išgyveno visus ją ištikusius sunkumus ir, nepaisant kelių įgimtų patologijų, pavyzdžiui, mikrocefalijos, gyvena palyginti normalų gyvenimą.

Siekdami suprasti, kodėl pacientė yra tokia neįtikėtinai atspari vėžiui, Nacionalinio vėžio tyrimų centro (Ispanija) mokslininkai ištyrė iš moters paimtą kraujo mėginį, ieškodami "lūžių" genuose, kurie dažniausiai siejami su paveldimu vėžiu.

Keista, bet jie nerado nė vieno, tačiau rado kai ką įdomesnio: MAD1L1 geno, kuris mūsų organizme yra atsakingas už tinkamą ląstelių dalijimąsi, mutaciją. Kai šis genas "sugenda", atsiranda aneuploidinės ląstelės, kuriose yra "neteisingas" chromosomų skaičius. Būtent šios pacientės beveik trečdalis visų kraujo kūnelių turėjo ne 46 chromosomas, kaip įprastų žmonių, bet viena chromosoma mažiau ar daugiau. 

Kaip ir beveik bet kuris kitas genas, MAD1L1 mūsų organizme turi dvi kopijas: vieną paveldėtą iš tėvo, kitą - iš motinos. Gyvūnų modeliuose mokslininkai nustatė, kad "sulaužius" dvi geno kopijas vienu metu, organizmas žūsta jau embriono stadijoje. Tačiau priešais juos sėdėjo moteris gana gyva, kuri mutavo abu genai MAD1L1, "padovanojo" jį ir baisus pažeidžiamumas ir stulbinantis atsparumas piktybiniams navikams.

Tyrėjai spėja, kad nuolat susidurdamas su ląstelėmis, turinčiomis netinkamą chromosomų skaičių, moters organizmas visada buvo "budrus", todėl atsiradus kitai "netinkamai" ląstelei - vėžio ląstelei - prasidėjo itin agresyvus imuninis atsakas, kuris sunaikino besiformuojantį naviką.

Nors nuostabaus paciento patirtis vargu ar bus naudinga kitiems, turintiems bent vieną MAD1L1 geną, tačiau tai, kad chroniškai aktyvi imuninė sistema sugeba sunaikinti ląsteles su nenormaliu chromosomų skaičiumi, yra svarbus atradimas, galintis padėti rasti naujų vėžio gydymo būdų. Kadangi aneuploidija būdinga vėžio ląstelėms, ateityje mokslininkai gali sukurti būdą, kaip į jas nukreipti paciento imuninę sistemą, kad organizmas pats galėtų susidoroti su pavojinga liga.

Tyrimas paskelbtas žurnale "Science Advances".

Vėžys - didžiausia šių laikų rykštė, tačiau ne visiems ji gresia vienodai / © medrechospital.com

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau