Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Lapkričio » 5

Nyderlandai pradės šaudyti vilkus, bet tik jų labui

Praėjo daugiau nei 150 metų nuo tada, kai Nyderlanduose buvo nušautas paskutinis laukinis vilkas, o šiemet vyriausybė vėl leidžia šaudyti šiuos plėšrūnus... su viena išlyga.

Laukiniai vilkai į Nyderlandus sugrįžo tik 2015 m., t. y. praėjus daugiau nei pusantro šimto metų nuo tada, kai šalyje buvo pastebėtas paskutinis jų giminaitis. Nors Vakarų Europoje vilkų medžioklė oficialiai uždrausta, daugelis olandų nėra labai patenkinti šio pavojingo plėšrūno, keliančio grėsmę ne tik šernams ir elniams, sugrįžimu.

Jie turi pagrindo taip manyti: vien šių metų rugsėjį vilkų dantys sudraskė daugiau kaip tris dešimtis naminių gyvulių, o vienas ūkininkas per vieną naktį neteko aštuonių avių. Atsižvelgiant į tai, kad vilkų populiacija Nyderlanduose palaipsniui didėja (šiemet gimė mažiausiai 16 vilkiukų), vienas iš būdų apsaugoti juos nuo naminių gyvulių užpuolimo - išmokyti juos bijoti žmonių ir plačiu lanku vengti jų gyvenviečių.

Ši problema aktuali ne tik provincijoms, kuriose išvystytas žemės ūkis, bet ir De Hooge Veluwe nacionaliniam parkui, kuriame neseniai pasirodė jaunas vilkas ir ne kartą kreipėsi į lankytojus. Jo elgesys atrodo nekenksmingas, tačiau nereikėtų pamiršti, kad tai laukinis gyvūnas, kuris gali ne tik netikėtai užpulti žmones, bet ir, pavyzdžiui, suėsti jų maisto likučius ar užspringti plastikinėmis pakuotėmis.

Informacijos šaltinio Phys.org duomenimis, Herderlando provincijos, kurioje yra nacionalinis parkas, vyriausybė jau išdavė leidimą policijos pajėgoms šaudyti į saugomą gyvūną. Tačiau leidimas turi vieną išlygą: bus šaudoma ne kulkomis, o dažasvydžio kamuoliukais, kurie vilką išgąsdins, bet rimtai nepakenks.

Dabar vilkui teks atsisakyti artintis prie žmonių, kad išvengtų smūgio dažų kamuoliuku į šoną, ir atkreipti dėmesį į įprastus savo rūšies maisto šaltinius - laukinius kanopinius. Galbūt, jei Olandijos vilkai (šiuo metu jų yra keturios gaujos ir 11 pavienių) liks saugomuose parkuose, ūkininkai susitaikys su jų buvimu šalyje ir žmonės bei laukiniai plėšrūnai galės taikiai sugyventi toje pačioje teritorijoje, kaip ir anksčiau.

Vilkai Nyderlanduose vis dar reti svečiai / © wilderness-society.org

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
31.01.2023 laikas 20:16 Kodėl esu toks vargšas, jei esu toks protingas?

Kai užslėptas pripažinimo troškimas, visų pirma slepiamas nuo savęs, yra svarbesnis už naudingumo idėją - tai neuždirba pinigų.

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 22:33 Billas Gatesas investavo į dirbtinius kiaušinius prieš paslaptingą kiaušinių trūkumą ir kainų kilimą

Globalistas milijardierius Billas Gatesas, kuriam būdinga neįtikėtinai įžvalgios investicijos prieš pat pasaulį ištikusią nelaimę, investavo į dirbtinius kiaušinius prieš kiaušinių kainų šuolį.

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 20:51 Neatidėliotina pankreatito priežiūra namuose
Kasą galima gydyti liaudiškomis priemonėmis, pavyzdžiui, gerai žinomais krapais arba jų sėklomis. Vieną arbatinį šaukštelį susmulkintos žaliavos (krapų arba jų sėklų) užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite vieną valandą, perkoškite. Išgerk...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

31.01.2023 laikas 22:46 Receptai | Patiekalai "Svečiai buvo nustebę, kad jį taip lengva pagaminti": švelnus varškės pyragas arbatai (skanesnis už bet kokį tortą)
Skanus, kvapnus ir toks švelnus, kad tirpsta burnoje! Varškės pyragas gaminamas paprastai, greitai ir iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Jis toks pat skanus kaip ir pyragas!

Skaityti daugiau

31.01.2023 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai "Iš stiklinės kefyro pagaminau kalną skanėstų": pusryčiai visai šeimai (be miltų ir paruošti per 5 minutes)
Paimkite paprasčiausius produktus ir tiesiogine prasme per 5 minutes pagaminkite skanius pusryčius! Šiuos skanius pusryčius su kefyru galite pasigaminti be jokių miltų ar vargo. Išbandykite - jums patiks. Dalinuosi šiuo receptu su...

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 23:37 Receptai | Patiekalai «Toks švelnus, kad norisi jį gaminti vėl ir vėl»: kvapnus arbatos pyragas (lengva pagaminti, lengva įsiminti)

Ir vėl aromatas pasklido po visus namus! Šiandien "skubėdama" gaminu subtilų keksiuką arbatai. Tai visai nesudėtinga pagaminti, o skonis neįtikėtinas! Šis receptas yra vienas iš mano mėgstamiausių.

...

Skaityti daugiau