Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Lapkričio » 7

Ženklas, kad artėja išbandymai

Kodėl geri laikai praeina...

Jau seniai žinojau, kad laukia sunkumai.

Todėl, kad mergaitės lipo ant duonos. Tai iš Anderseno pasakos apie mergaitę, kuri, norėdama apsaugoti savo kojas nuo purvo, įmetė duoną į purvą ir ant tos duonos užlipo. Klausymas, ką tuo metu galvojo pasakos kūrėjas... ? Pamokyti šia pasaka, ar demonizuoti vaiką jaunystėje?

Tai baigėsi blogai.

Ir, kai žmonės ėmė tyčiotis iš maisto, iš jo darydami žaidimą, tapo aišku, kad tai yra blogai. Kai vaikai buvo mokomi gaminti dirbinius iš raugintos tešlos. Arba kai jie nevalgė įprasto maisto, bet naudojo molekulinį maisto ruošimą. Arba išrado ką nors kita.

Kai viena moteris prekybos tinklo parduotuvėje sušuko: "Kodėl nėra upėtakių? Tik lašiša!". Paprasta moteris paprastoje parduotuvėje.

Tada, tapo aišku, kad geri laikai baigėsi. Tai ne vien apie maistą. Apie viską; sotumas - nėra taip baisu, kaip "laipioti" ant duonos.

Ir krentame tiesiai į pragarą.

Geriau iš anksto pakeisti požiūrį į gyvenimo dovanas. Grąžinkite pagarbą maistui, tai, ką turime, produktams, kitų žmonių darbui. Grąžinkite pagarbą ir dėkingumą.

Yra sotumo ir turto demonas - Bellefegoras. Jis taip pat yra bado ir skurdo demonas. Taip sako senovės demonologija.

Turėtume dėkoti už tai, ką turime. Žinote, tai susiję ne tik su maistu. Tai susiję su visais turimais ištekliais.

Štai, tokie pamąstymai... nebevertiname, kitų žmonių darbo, pradingo pagarba sunkiam darbui... ieškome sotaus gyvenimo, nebežinome ko norime... ką valgysime šiandiena, lašiša, ar upėtakį... o gal reiktu tiesiog žuvį? Žinoma, tai tik mano nuomonė... Yra visokių žmonių...

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau