Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Teisė | Patarimai » 2022 » Lapkričio » 14

Ką reikia žinoti įrengiant šunų voljerą?

Dažnam nuosavas namas, sodyba ar kiemas sunkiai įsivaizduojamas be jį saugančio šuns. Tačiau, dažnai galima sutikti vaizdą, kuomet prie būdos yra pririštas šuo su metaline grandine ar kitos medžiagos virve, todėl neretai iškyla klausimas, ar toks gyvūno laikymas atitinka šuns sveikatos ir gerovės reikalavimus.

VMVT atkreipia dėmesį, kad bet koks gyvūno laisvės ribojimas neigiamai veikia tiek psichologinę, tiek fiziologinę gyvūno būseną. Rekomenduojame bei raginame atsisakyti rišimo ir, jei gyvenamojoje aplinkoje yra galimybė - įrengti voljerą ar aptvarą šunims.

Gyvūnams turi būti sudarytos sveikatą bei gerovę užtikrinančios sąlygos: tinkama vieta bei aplinka, nuolatinė priežiūra, tinkamas pašaras ir nuolat turėti galimybę palakti vandens. Lauke gyvenančiam augintiniui reikalinga ne tik patogi ir šilta būda, tačiau ir voljeras, kuriame gyvūnas galėtų palakstyti, pasidžiaugti saulės spinduliais ir pasimėgauti saugia aplinka. Taip pat voljero stogas turi apsaugoti ir nuo nepalankių oro sąlygų, atsižvelgiant į tai, VMVT specialistai informuoja, kokie yra taikomi reikalavimai šunų voljerams:

* Naudojami paklotai turi būti sausi, sugeriantys drėgmę, nekenksmingi, be užkrečiamųjų ligų sukėlėjų, kenkėjų ar kito užkrato.

* Prieinamoje gyvūnams vietoje, nuolatos turi būti pašaro ir švaraus vandens. Jeigu voljere ar aptvare laikoma daugiau nei vienas šuo, laikymo vietoje turi būti pakankamas kiekis įrangos gyvūnų šėrimui ir girdymui, jog tuo pačiu metu, be konkurencijos galėtų maitintis, atsigerti visi voljere esantys gyvūnai.

* Gyvūnų laikymo vietos turi būti reguliariai valomos, plaunamos ir prireikus dezinfekuojamos.

* Voljerų, aptvarų , kuriuose laikomi šunys, sienelės turi būti tokio aukščio ir įrengti taip, kad juose laikomi šunys negalėtų iš jų iššokti, ar kitu būdu pabėgti.

* Būda šuniui turėtų būti pakankamai didelė, kad jis galėtų atsistoti visu ūgiu, sugebėtų lengvai apsisukti ir atsigulti visu ilgiu, tačiau ji taip pat neturėtų būti pernelyg didelė, kad padėtų šuniui išlaikyti savo kūno šilumą šaltu oru. Šuns būdos ar kitos slėptuvės turi būti pakeltos nuo žemės paviršiaus ar kito pagrindo, siekiant užtikrinti šunų poilsio vietų apsaugą nuo vandens.

Labai svarbu, jog šuo galėtų lengvai patekti į būdos vidų bei iš jos išeiti, todėl anga įėjimui turi būti pakankamo dydžio:

* Būdos angos aukštis turėtų siekti ¾ (tris ketvirtadalius) šuns ūgio. 

* Būdos angos plotis turėtų būti 10 - 15 cm didesnis, nei šuns plotis plačiausioje vietoje. 

* Būdos aukštis turėtų būti toks, koks šuns ūgis, arba iki 15 proc. didesnis negu visas šuns ūgis. 

* Būdos ilgis turėtų būti iki 25 proc. didesnis nei visas šuns kūno ilgis.

* Būdos plotis turėtų būti lygus šuns ilgiui, kad jis galėtų apsisukti.

Taip pat nustatytas mažiausias būdos plotas kalei su šuniukais - kaip minėta, mažiausia būda negali būt ankštesnė nei 0,7 kvadratinio metro, o daugiau nei 40 kilogramų sveriančiam gyvūnui augintiniui reikia mažiausiai dviejų kvadratinių metrų ploto būdos.

Prieš pradedant planuoti voljero įrengimą, privaloma atsižvelgti į augintinio poreikius tiek poilsiui, tiek aktyviai veiklai.  Rekomenduojami mažiausi voljero ir būdos plotai pagal šuns svorį apima nuo mažiau nei vieno iki 30 kvadratinių metrų erdvės mažiau nei dešimt kilogramų ir virš 40 kg. sveriantiems keturkojams. Mažiausių voljerų vedžiojamiems bei nevedžiojamiems šunims plotai, kaip ir mažiausias reikalingas plotas šuniukų vadai virš 8 savaičių amžiaus, apskaičiuojami naudojant daugiklį, pagal voljere laikomų šunų kiekį.

Pavyzdžiui, mažiausia lengviausiam nevedžiojamam šunyčiui skiriama erdvė turėtų būti ne mažesnė nei aštuoni kvadratiniai metrai. Jei ten pat gyvena du šunyčiai - bendras jiems skiriamas plotas voljere turėtų didėti per pusę.

Šuns masė* 

Mažiausias voljero plotas vedžiojamiems šunims, m² 

Mažiausias voljero plotas nevedžiojamiems šunims, m² 

Mažiausias būdos plotas kalei su šuniukais, m² 

Mažiausias reikalingas plotas šuniukų vadai virš 8 savaičių amžiaus, m² 

 

n=1 

n›1 

n=1 

n›1 

 

n=1,2,3,4 

n›4 

iki 10 kg 

4+2(n-1) 

8+4(n-1) 

0.7 

iki 20 kg 

4+2(n-1) 

15 

15+7(n-1) 

iki 40 kg 

6+3(n-1) 

25 

25+12(n-1) 

1.5 

virš 40 kg 

6+3(n-1) 

30 

30+15(n-1) 

12 

n - šunų (šuniukų) skaičius; 

VMVT primena, kad voljeras yra šuns poilsio vieta, bet vien juo apsiriboti nederėtų, net jeigu aptvaras yra ir pakankamai erdvus. Šuo turėtų būti išleidžiamas laisvai pabėgioti ir dideliame plote, pabendrauti su žmonėmis ar kitais savo gentainiais. Tai keturkojui būtina.

Valstietis.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.03.2023 laikas 09:27 Kaip išvalyti dėmę iš avikailio, kailinių ar pūkinės striukės?
Kai nusiperkame naują avikailį, kailinius ar pūkinę striukę, galvojame: "Šį naują "grožį" dėvėsiu atsargiai!" Tačiau, nepaisant viso šio ypatingo kruopštumo, ant naujo avikailio ar kito žieminio drabužio dėmių atsiranda gana greitai ir labai lengvai....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 09:09 Kaip aš jį pasirinkau?
"Į ką žiūrėjau, kai sutikau už jo ištekėti? Ką galvojau, kai jį pasirinkau?" - šiuos retorinius klausimus per konsultacijas dažnai užduoda moterys, kurios jaučiasi pasirinkusios netinkamą žmogų šeimai kurti.

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:59 Kaip nutraukti santykius su priklausomybę turinčiu žmogumi?
Deja, kartais tenka susidurti su žiauria tiesa. Gyvenimas santykiuose su priklausomu žmogumi yra skausmingas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau