- 21.11.2022
- 0.0 Reitingas
- 839 Peržiūros
- Komentarai
Vasarą mes kartais net per jėgą stengiamės suvalgyti kuo daugiau šviežių uogų, norėdami sukaupti vitaminų visiems metams. Bet kad ir kaip tai keistai nuskambės, uogos vertingos visai ne dėl vitaminų. Tikėtina, kad gamta uogas sukūrė vaistams, o ne maistui.
Uogos - tai biologiškai aktyvių medžiagų koncentratas: mineralai, antioksidantai, pektinai, naudingosios rūgštys. Be to, uogos pagal vitaminų įvairovę gerokai nusileidžia vaisiams: jose daug vitamino C, o kitų kiekis ribotas.
Pagrindinė uogų vertė kitur: kiekviena rūšis tarsi specialiai sukurta kovai su tam tikru negalavimu. Medžiagos kiekvienoje uogoje parinktos protingai, viena medžiaga papildo ir sustiprina kitą medžiagą. Uogos, skirtingai negu grybai, nekaupia atmosferoje esančių teršalų (sunkiųjų metalų, radioaktyvių medžiagų), puikiai išlaiko savo savybes džiovinant, užšaldant ir teisingai konservuojant.
Beveik kiekviena uoga turi savo stipriąją pusę: serbentai laikomi labiausiai subalansuotomis uogomis - tarp 700 juose esančių biologinių medžiagų yra visos dienos norma vitamino C, kalcio, magnio, fosforo ir geležies; avietėmis galima gydyti peršalimą ir gripą, dar avietės (reguliariai vartojant didelius kiekius) gali pagerinti regėjimą; agrastai turi daugiausiai geležies; „vyšninis“ karotinas pavirsta vitaminais A, P ir C; šermukšniai gydo diabetą, gastritą, jau nekalbant apie peršalimą...
Pateikiame keletą patarimų, susijusių su uogų terapija.
Raugerškis
Sultys vartojamos sergant hipertonine liga, kepenų ir tulžies pūslės ligomis, užkietėjus viduriams (po 1 valgomąjį šaukštą 15 arba 20 minučių prieš valgį).
Vaisių nuoviras - sergant blužnies ligomis ir skrandžio spazmais (po Vi stiklinės 15 arba 20 minučių prieš valgį).
Užpilas (džiovintų lapų) - sergant akmenlige ir tulžies pūslės akmenlige, sutrikus virškinimui, sergant podagra, reumatu, kraujuojant iš gimdos (po 1/4 stiklinės nuo 3 iki 4 kartų per dieną).
Šaknų arba žievės nuoviras - sergant tulžies pūslės akmenlige, inkstų ir šlapimo pūslės uždegimais, podagra, radikulitu, gimdos ligomis (po 1/3 stiklinės 20 arba 30 minučių prieš valgį); sergant burnos gleivinės ligomis (skalavimas); sergant akių ligomis (praplovimai).
Žemuogė
Uogos vartojamos sergant ateroskleroze, hipertonine liga, mažakraujyste, tulžies akmenlige ir akmenlige, podagra, sąnarių ligomis.
Užpilas (džiovintų lapų) - sergant podagra, kraujuojant iš gimdos (po 1/2 stiklinės nuo 3 iki 4 kartų per dieną).
Sultys - sergant mažakraujyste, akmenlige ir tulžies akmenlige, podagra, virškinamojo trakto sutrikimais (po 1/3 stiklinės 20 arba 30 minučių prieš valgį).
Sultys - žaizdoms, įpjovimams, į egzemą panašioms būsenoms, pigmentinėms dėmėms, strazdanoms gydyti (išviršinis gydymas).
Sultys vartojamos blogam burnos kvapui, uždegiminiams procesams burnoje gydyti (skalavimas).
Arbata(džiovintų lapų) - sergant širdies, plaučių, skrandžio, blužnies ligomis, nemiga, hemorojumi, sutrikus medžiagų apykaitai, esant nervingumui (gydomosios klizmos).
Atminkite! Esant padidintam jautrumui žemuogėms, gali pasireikšti alergija.
Bruknė
Sultys vartojamos sergant hipertonine liga, viduriuojant, esant blogam apetitui (po 1/2 stiklinės 15 arba 20 minučių prieš valgį).
Uogos (žalios, mirkytos arba džiovintos) - ūmioms virškinamojo trakto ligoms, inkstų, šlapimo pūslės ligoms, viduriavimui gydyti.
Arbata (džiovintų uogų) - sergant reumatu, podagra, peršalimo ligomis.
Užpilas (džiovintų lapų) - sergant reumatu, akmenlige ir tulžies pūslės akmenlige, podagra, šlapimo pūslės ligomis, viduriuojant (po 1/2 stiklinės nuo 2 iki 4 kartų per dieną).
Spanguolė
Uogos (arba jų gėrimas) vartojamos sergant įvairiomis uždegiminėmis ir infekcinėmis ligomis su aukšta temperatūra, hipertonija, skrandžio ligomis su sumažėjusiu rūgštingumu, inkstų ligomis, šlapimtakio, šlapimo pūslės ligomis (po 1/4 stiklinės uogų gėrimo nuo 2 iki 4 kartų per dieną).
Sultys su medumi (3 su 1) - sergant peršalimo ligomis, angina, reumatu ir kaip tonizuojanti priemonė.
Kontraindikacijos: skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė.
Vynuogės
Sultys vartojamos sergant mažakraujyste, ateroskleroze, hipertonine liga, sutrikus medžiagų apykaitai, sergant skrandžio ligomis su padidintu rūgštingumu, tulžies pūslės, inkstų ir šlapimtakių ligomis (po 1/3 stiklinės 15 arba 20 minučių prieš valgį).
Nuoviras (šviežių lapų) - anginai gydyti (skalavimas).
Lapai (švieži) - pūliuojančioms žaizdoms ir opoms gydyt (išviršinis gydymas).
Kontraindikacijos: cukrinis diabetas, širdies nepakankamumas, lėtinės plaučių ligos, opaligė (paūmėjimas), nutukimas, viduriavimas.
Gervuogė
Lapuotos viršūnės (žydėjimo periodu) - apsinuodijus maistu, sergant dizenterija, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa.
Uogos - sergant sąnarių, inkstų ir šlapimo pūslės ligomis.
Uogos (nesunokusios) - viduriuojant.
Uogos (sunokusios) - esant vidurių užkietijimui.
Lapai (švieži) - įsisenėjusioms opoms ant kojų gydyti (išviršinis gydymas).
Lapų užpilas - kraujuojant iš skrandžio, sergant inkstų,
skrandžio, žarnyno ligomis, kosint, viduriuojant (po 1/4 stiklinės 20 arba 30 minučių prieš valgį); anginai gydyti (skalavimas); moters patologijai gydyti (įšvirkštimai).
Šakelių nuoviras - sergant neuroze, dusuliu (po 1/4 stiklinės nuo 2 iki 3 kartų per dieną).
Šaknų nuoviras - kraujuojant (po 1/2 stiklinės 2 kartus per dieną).
Arbata (džiovintų uogų) - kraujuojant iš skrandžio, viduriuojant.
Agrastas
Uogos vartojamos sutrikus medžiagų apykaitai, sergant mažakraujyste, tulžies pūslės ir šlapimo pūslės, inkstų, šlapimtakių, odos ligomis, esant lėtiniam vidurių užkietėjimui, sergant ateroskleroze, hipertonija, nutukimu, taip pat sumažėjus kapiliarų tvirtumui ir su tuo susijusių kraujavimų gydymui.
Nuoviras (uogų) - sergant virškinamojo trakto ligomis, užkietėjus viduriams ir kaip diuretikas (po 1/4 stiklinės 4 kartus per dieną, su cukrumi).
Avietė
Uogos vartojamos sergant ateroskleroze, mažakraujyste, virškinamojo trakto ligomis, karščiuojant, apgirtus.
Arbata (džiovintų uogų) - gripui, anginai, peršalimo ligoms gydyti.
Užpilas (džiovintų lapų) - sergant neurastenija, paūmėjus kvėpavimo organų, žarnyno (viduriavimas) ligoms, kraujuojant iš skrandžio, odos ligoms gydyti (po 1/3 stiklinės 15 arba 20 minučių prieš valgį); anginai, dantenų ir gerklės ligoms gydyti (skalavimas).
Užpilas (džiovintų lapų ir žiedų) - sergant akių ligomis (praplovimai); kosuliui, anginai, hemorojui, moteriškoms ligoms gydyti (po 1/2 stiklinės nuo 2 iki 3 kartų per dieną).
Užpilas (žiedų) - rožės uždegimui, spuogams gydyti (išviršinis gydymas).
Kontraindikacijos: inkstų ligos, podagra.
Raudonieji serbentai
Sultys - sergant ateroskleroze, sutrikus mineralų apykaitai, sergant žarnyno, peršalimo ligomis, karščiuojant (po 1/4 stiklinės 20 arba 30 minučių prieš valgį).
Juodieji serbentai
Uogos - sergant ateroskleroze, mažakraujyste, širdies yda, širdies ritmo sutrikimais, reumatu, inkstų ir šlapimo pūslės ligomis, peršalimo ir infekcinėmis ligomis.
Sultys - sergant virškinamojo trakto sutrikimais, dantenų ligomis (po 1/4 stiklinės 15 arba 20 minučių prieš valgį).
Sultys su medumi (3 su 1) - sergant peršalimo ligomis, kosint, užkimus (po 2 valgomuosius šaukštus nuo 3 iki 4 kartų per dieną).
Užpilas (džiovintų lapų, uogų, pumpurų) - sergant akmenlige ir šlapimo pūslės uždegimu (po 1/2 stiklinės 4 kartus per dieną).
Mėlynė
Uogos vartojamos sergant mažakraujyste, podagra, reumatu, virškinamojo trakto, odos ligomis, pablogėjus regėjimui.
Sultys - sergant virškinamojo trakto sutrikimais su viduriavimu, skrandžio ir
dvylikapirštės žarnos opalige (po 1/4 stiklinės 20 arba 30 minučių prieš valgį).
Sultys su virintu vandeniu (2 su 1) - sergant burnos gleivinės ir ryklės ligomis (skalavimas).
Užpilas (džiovintų lapų) - sergant cukriniu diabetu, tulžies akmenlige ir akmenlige (po 1/2 stiklinės nuo 3 iki 4 kartų per dieną).
Arbata (džiovintų lapų) - sergant šlapimo pūslės ligomis, cukriniu diabetu (lengva forma), odos ligomis.
Nuoviras (džiovintų uogų) - nudegimams, egzemai, kitoms odos ligoms gydyti (kompresus keisti kas 4 arba 5 valandas).
Vaistų iš uogų paruošimo technologija
Sultys: sunokusias uogas nuplauti, susmulkinti, išspausti sultis.
Nuoviras: sudėti į stiklinį indą susmulkintas uogas (2 valgomuosius šaukštus) arba šaknis, žievę, šakeles (1/2 valgomojo šaukšto) arba džiovintas uogas ir lapus (2 valgomuosius šaukštus), užpilti 200 mililitrų verdančio vandens, uždengti, pavirinti nuo 5 iki 10 minučių.
Užpilas: sudėti į emaliuotą indą su sandariu dangteliu susmulkintus lapus arba žiedus (1 valgomąjį šaukštą), džiovintas uogas arba pumpurus (2 valgomuosius šaukštus), užpilti 200 mililitrų vandens, pakaitinti vandens vonelėje 15 minučių, nukošti, atvėsinti, įpilti virinto vandens iki pirminės apimties.
Vaisių gėrimas: uogas nuplauti virintu vandeniu, išpausti sultis. Užpilti
100 gramų išspaudų 3/4 stiklinės vandens, pavirinti, nukošti, įdėti cukraus arba medaus pagal skonį.
Gydymo schemą ir trukmę rekomenduojama suderinti su jūsų šeimos gydytoju!
P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau