Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Lapkričio » 26

COVID blokavimo protestai Pekine, Sindziange po mirtino gaisro

Pekine ir toli vakaruose esančiame Sindziango regione kilo protestai dėl COVID-19 blokavimo ir ketvirtadienį Urumči daugiaaukščiame pastate kilusio mirtino gaisro, per kurį žuvo 10 žmonių (kai kuriais duomenimis, net 40).

COVID blokavimo protestai Pekine, Sindziange po mirtino gaisro

Penktadienio vakarą Kinijos socialinėje žiniasklaidoje pasirodžius gaisro vaizdo įrašams, minios žmonių išėjo į gatves Sindziango sostinėje Urumkyje, kur protestuotojai skandavo: "Nutraukite uždarymą!" ir mosavo kumščiais.

Protesto vaizdo įrašuose matyti, kaip žmonės aikštėje dainuoja Kinijos himną - ypač eilutę: "Sukilkite, tie, kurie nenorite būti vergais!" Kiti šaukė, kad nenori užraktų. Šiauriniame Pekino Tiantongjuano rajone gyventojai nuplėšė ženklus ir išėjo į gatves.

Agentūra "Reuters" patikrino, kad filmuota medžiaga paskelbta iš Urumčio, kur daugelis iš 4 mln. gyventojų buvo uždaryti ilgiausiai šalyje - jiems buvo draudžiama išeiti iš namų net 100 dienų.

Už 2 700 km esančioje sostinėje Pekine kai kurie užrakinti gyventojai surengė nedidelius protestus arba susidūrė su vietos pareigūnais dėl jiems taikomų judėjimo apribojimų, o kai kurie sėkmingai spaudė juos panaikinti apribojimus anksčiau nustatyto laiko. - Reuters

Pasak šeštadienį anksti ryte vykusios Urumčio pareigūnų spaudos konferencijos, COVID priemonės nesutrukdė gelbėjimo ir gelbėjimo darbams gaisro metu, tačiau Kinijos socialinė žiniasklaida tuo nepatikėjo.

"Dėl Urumčio gaisro sunerimo visi šalies gyventojai, - sakė Pekino gyventojas Šonas Li.

Pasak "Reuters"; 

Penktadienį planuotas jo komplekso "Berlyno Aju" uždarymas buvo atšauktas po to, kai gyventojai protestavo pas vietos vadovą ir įtikino jį atšaukti šias derybas, kurios buvo užfiksuotos socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame vaizdo įraše.

Gyventojai apie planą sužinojo pamatę, kad darbininkai ant vartų stato užtvaras. "Ta tragedija galėjo nutikti bet kuriam iš mūsų", - sakė jis.

Iki šeštadienio vakaro, remiantis "Reuters" duomenimis, surinktais iš gyventojų pranešimų socialiniuose tinkluose, mažiausiai dešimt kitų kompleksų atšaukė užrakinimą iki paskelbto galutinio termino po to, kai gyventojai pasiskundė.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.03.2023 laikas 09:27 Kaip išvalyti dėmę iš avikailio, kailinių ar pūkinės striukės?
Kai nusiperkame naują avikailį, kailinius ar pūkinę striukę, galvojame: "Šį naują "grožį" dėvėsiu atsargiai!" Tačiau, nepaisant viso šio ypatingo kruopštumo, ant naujo avikailio ar kito žieminio drabužio dėmių atsiranda gana greitai ir labai lengvai....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 09:09 Kaip aš jį pasirinkau?
"Į ką žiūrėjau, kai sutikau už jo ištekėti? Ką galvojau, kai jį pasirinkau?" - šiuos retorinius klausimus per konsultacijas dažnai užduoda moterys, kurios jaučiasi pasirinkusios netinkamą žmogų šeimai kurti.

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:59 Kaip nutraukti santykius su priklausomybę turinčiu žmogumi?
Deja, kartais tenka susidurti su žiauria tiesa. Gyvenimas santykiuose su priklausomu žmogumi yra skausmingas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau