Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Lapkričio » 27

Nulinė tolerancija: Kinijos uždarymo protestai intensyvėja ir retai demonstruoja nepaklusnumą

Remiantis socialinėje žiniasklaidoje platinamais vaizdo įrašais ir nuotraukomis, protestai Kinijoje dėl prezidento Xi Jinpingo paskelbtų nulinės tolerancijos priemonių "Covid-19" suintensyvėjo - iš Pekino ir toli vakaruose esančio Sindziango regiono jie išplito į kelis kitus didžiuosius miestus, įskaitant Wuhaną, Šanchajų ir rytinį Nanjingo miestą.

Studentai dalyvauja protesto akcijoje prieš COVID-19 apribojimus Tsinghua universitete Pekine. 2022 m. lapkričio 27 d. paskelbto vaizdo įrašo kadras. (Reuters)

Savaitgalio protestai vyko po penktadienio demonstracijų Urumčyje, Sindziango sostinėje, po to, kai per mirtiną gaisrą žuvo gyventojai, užsidarę viduje po daugiau kaip 100 dienų trukusių draudimų. Pareigūnai pranešė apie 10 žuvusiųjų per gaisrą, tačiau gyventojai pranešė apie 40 žuvusiųjų.

Protestai yra retas paprastai paklusnių piliečių, kurie žino, kad per pastarąjį dešimtmetį sustiprėjo susidorojimas su kitaminčiais, protestas. Kaip rašo "Wall Street Journal", "protestai dėl to paties klausimo keliuose Kinijos miestuose yra beveik negirdėtas reiškinys, išskyrus nacionalistinius išpuolius, pavyzdžiui, protestus prieš Japoniją".

Nuo 1989 m. Tiananmenio aikštėje vykusių protestų valdančioji partija leido kai kurias vietines demonstracijas, tačiau pirmiausia siekė užkirsti kelią visos šalies mastu vykstantiems protestams.

Šeštadienį socialinėje žiniasklaidoje platinamuose vaizdo įrašuose buvo matyti, kaip minios susirinkusios Šanchajaus centrinėje gatvėje ragina atšaukti draudimus. Vaizdo įrašus patikrino socialinės žiniasklaidos tyrimų bendrovė "Storyful", priklausanti "News Corp", kuri yra "The Wall Street Journal" patronuojančioji bendrovė. -WSJ

Protestuotojai ragina Xi Jinpingą atsistatydinti

Per šeštadienio vakaro demonstracijas Šanchajuje - didžiausiame šalies mieste - buvo atvirai girdėti, kaip žmonės šaukia antivyriausybinius šūkius, tokius kaip "Xi Jinping, atsistatydink!" ir "Komunistų partija, atsistatydink!" - praneša BBC.

Demonstrantai laikė tuščias baltas vėliavas ir uždegė žvakes, kad pagerbtų Urumčio gaisro aukas.

Prie Urumčio kelio, kur žmonės bandė padėti gėlių Urumčio gaisro aukom
Prie Urumčio kelio, kur žmonės bandė padėti gėlių Urumčio gaisro aukoms, buvo daug saugumo pajėgų

Vienas protestuotojas iš Šanchajaus BBC sakė, kad jautėsi "šokiruotas ir šiek tiek susijaudinęs" dėl tokios daugybės žmonių gatvėse - sakė, kad tai buvo pirmoji tokio didelio masto nesutikimo demonstracija. Viena moteris BBC pasakojo, kad policija sakė, jog dėl protestų jaučiasi "taip pat kaip ir jūs", bet "jie dėvi savo uniformas, todėl dirba savo darbą".

Kaip pažymi "Epoch Times"; Prestižiniame Pekino Tsinghua universitete dešimtys žmonių surengė taikų protestą prieš COVID-19 apribojimus, rodo socialiniuose tinkluose paskelbti vaizdai ir vaizdo įrašai.

Viename vaizdo įraše, kurio agentūrai Reuters nepavyko patikrinti, Tsinghua universiteto studentas ragina džiūgaujančią minią pasisakyti. "Jei nedrįsime pasisakyti, nes bijome būti apšmeižti, mūsų žmonės mumis nusivils. Aš, kaip Tsinghua universiteto studentas, gailėsiuosi dėl to visą gyvenimą".

Vienas studentas, matęs Tsinghua protestą, agentūrai "Reuters" papasakojo pasijutęs nustebęs dėl protesto viename elitinių Kinijos universitetų ir Xi alma mater.

"Žmonės ten buvo labai aistringi, vaizdas buvo įspūdingas", - sakė studentas, atsisakęs skelbti savo pavardę dėl jautraus klausimo.

Pasak pranešimo, "analitikai teigia, kad "vyriausybė, atrodo, drastiškai neįvertino augančio nepasitenkinimo dėl "nulinio kovido" požiūrio - politikos, neatsiejamos nuo Xi Jinpingo, kuris neseniai pažadėjo, kad nuo jos nebus nusigręžta".

Kituose šalies rajonuose liudininkai pasakojo apie policijos smurtą: vienas iš protestuotojų agentūrai AP pasakojo (tad kas žino, ar tai tiesa), kad policija sumušė vieną iš jo draugų, o dar du apipurškė pipiriniais purškalais.

BBC matė gatvėse policijos pareigūnus, privačius apsaugininkus ir civiliai apsirengusius policininkus, kurie susidūrė su antrą dieną susirinkusiais protestuotojais.

Demonstrantai, kurie skandavo prieš vyriausybę nukreiptas skanduotes, buvo išvedami, o kai kuriais atvejais mušami arba stumiami prie policijos automobilio.

Internete taip pat pasirodė nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose matyti, kaip šeštadienį Pekino ir Nankino universitetuose studentai pradėjo savo protestus. -BBC

Sekmadienį šimtai žmonių buvo pastebėti demonstruojantys Vuchane, kur prasidėjo Covid-19 pandemija. 

Tuo tarpu...

Ir, žinoma, Teiloras Lorencas džiūgauja dėl Kinijos nulinės kovidų politikos.

P komentaras: užsienis rašo, tod4l tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
31.01.2023 laikas 20:16 Kodėl esu toks vargšas, jei esu toks protingas?

Kai užslėptas pripažinimo troškimas, visų pirma slepiamas nuo savęs, yra svarbesnis už naudingumo idėją - tai neuždirba pinigų.

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 22:33 Billas Gatesas investavo į dirbtinius kiaušinius prieš paslaptingą kiaušinių trūkumą ir kainų kilimą

Globalistas milijardierius Billas Gatesas, kuriam būdinga neįtikėtinai įžvalgios investicijos prieš pat pasaulį ištikusią nelaimę, investavo į dirbtinius kiaušinius prieš kiaušinių kainų šuolį.

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 20:51 Neatidėliotina pankreatito priežiūra namuose
Kasą galima gydyti liaudiškomis priemonėmis, pavyzdžiui, gerai žinomais krapais arba jų sėklomis. Vieną arbatinį šaukštelį susmulkintos žaliavos (krapų arba jų sėklų) užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite vieną valandą, perkoškite. Išgerk...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

31.01.2023 laikas 22:46 Receptai | Patiekalai "Svečiai buvo nustebę, kad jį taip lengva pagaminti": švelnus varškės pyragas arbatai (skanesnis už bet kokį tortą)
Skanus, kvapnus ir toks švelnus, kad tirpsta burnoje! Varškės pyragas gaminamas paprastai, greitai ir iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Jis toks pat skanus kaip ir pyragas!

Skaityti daugiau

31.01.2023 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai "Iš stiklinės kefyro pagaminau kalną skanėstų": pusryčiai visai šeimai (be miltų ir paruošti per 5 minutes)
Paimkite paprasčiausius produktus ir tiesiogine prasme per 5 minutes pagaminkite skanius pusryčius! Šiuos skanius pusryčius su kefyru galite pasigaminti be jokių miltų ar vargo. Išbandykite - jums patiks. Dalinuosi šiuo receptu su...

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 23:37 Receptai | Patiekalai «Toks švelnus, kad norisi jį gaminti vėl ir vėl»: kvapnus arbatos pyragas (lengva pagaminti, lengva įsiminti)

Ir vėl aromatas pasklido po visus namus! Šiandien "skubėdama" gaminu subtilų keksiuką arbatai. Tai visai nesudėtinga pagaminti, o skonis neįtikėtinas! Šis receptas yra vienas iš mano mėgstamiausių.

...

Skaityti daugiau