- 27.11.2022
- 0.0 Reitingas
- 835 Peržiūros
- Komentarai
Remiantis socialinėje žiniasklaidoje platinamais vaizdo įrašais ir nuotraukomis, protestai Kinijoje dėl prezidento Xi Jinpingo paskelbtų nulinės tolerancijos priemonių "Covid-19" suintensyvėjo - iš Pekino ir toli vakaruose esančio Sindziango regiono jie išplito į kelis kitus didžiuosius miestus, įskaitant Wuhaną, Šanchajų ir rytinį Nanjingo miestą.
Studentai dalyvauja protesto akcijoje prieš COVID-19 apribojimus Tsinghua universitete Pekine. 2022 m. lapkričio 27 d. paskelbto vaizdo įrašo kadras. (Reuters)
Savaitgalio protestai vyko po penktadienio demonstracijų Urumčyje, Sindziango sostinėje, po to, kai per mirtiną gaisrą žuvo gyventojai, užsidarę viduje po daugiau kaip 100 dienų trukusių draudimų. Pareigūnai pranešė apie 10 žuvusiųjų per gaisrą, tačiau gyventojai pranešė apie 40 žuvusiųjų.
Protestai yra retas paprastai paklusnių piliečių, kurie žino, kad per pastarąjį dešimtmetį sustiprėjo susidorojimas su kitaminčiais, protestas. Kaip rašo "Wall Street Journal", "protestai dėl to paties klausimo keliuose Kinijos miestuose yra beveik negirdėtas reiškinys, išskyrus nacionalistinius išpuolius, pavyzdžiui, protestus prieš Japoniją".
Nuo 1989 m. Tiananmenio aikštėje vykusių protestų valdančioji partija leido kai kurias vietines demonstracijas, tačiau pirmiausia siekė užkirsti kelią visos šalies mastu vykstantiems protestams.
Šeštadienį socialinėje žiniasklaidoje platinamuose vaizdo įrašuose buvo matyti, kaip minios susirinkusios Šanchajaus centrinėje gatvėje ragina atšaukti draudimus. Vaizdo įrašus patikrino socialinės žiniasklaidos tyrimų bendrovė "Storyful", priklausanti "News Corp", kuri yra "The Wall Street Journal" patronuojančioji bendrovė. -WSJ
WATCH: Large protest at Beijing’s Tsinghua University in China over Covid lockdowns pic.twitter.com/BjoEcFKN2I
— Insider Paper (@TheInsiderPaper) November 27, 2022
Protestuotojai ragina Xi Jinpingą atsistatydinti
Per šeštadienio vakaro demonstracijas Šanchajuje - didžiausiame šalies mieste - buvo atvirai girdėti, kaip žmonės šaukia antivyriausybinius šūkius, tokius kaip "Xi Jinping, atsistatydink!" ir "Komunistų partija, atsistatydink!" - praneša BBC.
‘Down with the party! Down with Xi Jinping!’ Free Xinjiang!’ pic.twitter.com/q5jwUQrz5Z
— Eva Rammeloo (@eefjerammeloo) November 26, 2022
Demonstrantai laikė tuščias baltas vėliavas ir uždegė žvakes, kad pagerbtų Urumčio gaisro aukas.
Prie Urumčio kelio, kur žmonės bandė padėti gėlių Urumčio gaisro aukoms, buvo daug saugumo pajėgų
Vienas protestuotojas iš Šanchajaus BBC sakė, kad jautėsi "šokiruotas ir šiek tiek susijaudinęs" dėl tokios daugybės žmonių gatvėse - sakė, kad tai buvo pirmoji tokio didelio masto nesutikimo demonstracija. Viena moteris BBC pasakojo, kad policija sakė, jog dėl protestų jaučiasi "taip pat kaip ir jūs", bet "jie dėvi savo uniformas, todėl dirba savo darbą".
I've lived in China for 30 years, and I've never seen such a brazenly open and sustained expression of rage against the PRC govt. WeChat is exploding with protest videos and furious vitriol, and civil disobedience is becoming rampant. This is a serious test of CCP governance.
— David Moser (@david__moser) November 26, 2022
Kaip pažymi "Epoch Times"; Prestižiniame Pekino Tsinghua universitete dešimtys žmonių surengė taikų protestą prieš COVID-19 apribojimus, rodo socialiniuose tinkluose paskelbti vaizdai ir vaizdo įrašai.
More from protesters who participated in #Shanghai's protest: "The main demand was to put an end to the zero-Covid measures. Some people expressed their dissatisfaction with the Communist Party, while others mourned the death of those in the fire in Urumqi."
— William Yang (@WilliamYang120) November 27, 2022
Viename vaizdo įraše, kurio agentūrai Reuters nepavyko patikrinti, Tsinghua universiteto studentas ragina džiūgaujančią minią pasisakyti. "Jei nedrįsime pasisakyti, nes bijome būti apšmeižti, mūsų žmonės mumis nusivils. Aš, kaip Tsinghua universiteto studentas, gailėsiuosi dėl to visą gyvenimą".
Vienas studentas, matęs Tsinghua protestą, agentūrai "Reuters" papasakojo pasijutęs nustebęs dėl protesto viename elitinių Kinijos universitetų ir Xi alma mater.
"Žmonės ten buvo labai aistringi, vaizdas buvo įspūdingas", - sakė studentas, atsisakęs skelbti savo pavardę dėl jautraus klausimo.
Tsinghua university right now city after city seeing protests small and large against Zero Covid policies and against excesses of Communist Party rule - every hour there seems to be a new one pic.twitter.com/7CbUtzNmjR
— Emily Feng 冯哲芸 (@EmilyZFeng) November 27, 2022
One good thing this site actually facilitates: in the past 48 hrs, numerous mini-protests took place across various Chinese college campus against zero COVID policy. Many are censored but they ended up on Twitter, then ppl get to smuggle them back behind GFW, even just briefly pic.twitter.com/dvew9r5dik
— Tony Lin 林東尼 (@tony_zy) November 26, 2022
Pasak pranešimo, "analitikai teigia, kad "vyriausybė, atrodo, drastiškai neįvertino augančio nepasitenkinimo dėl "nulinio kovido" požiūrio - politikos, neatsiejamos nuo Xi Jinpingo, kuris neseniai pažadėjo, kad nuo jos nebus nusigręžta".
NOW - People tear down barricades in #Wuhan. Anti-lockdown protests are spreading to more and more cities in China.pic.twitter.com/BpIfRCZ07Q
— Disclose.tv (@disclosetv) November 27, 2022
Kituose šalies rajonuose liudininkai pasakojo apie policijos smurtą: vienas iš protestuotojų agentūrai AP pasakojo (tad kas žino, ar tai tiesa), kad policija sumušė vieną iš jo draugų, o dar du apipurškė pipiriniais purškalais.
BBC matė gatvėse policijos pareigūnus, privačius apsaugininkus ir civiliai apsirengusius policininkus, kurie susidūrė su antrą dieną susirinkusiais protestuotojais.
Demonstrantai, kurie skandavo prieš vyriausybę nukreiptas skanduotes, buvo išvedami, o kai kuriais atvejais mušami arba stumiami prie policijos automobilio.
Internete taip pat pasirodė nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose matyti, kaip šeštadienį Pekino ir Nankino universitetuose studentai pradėjo savo protestus. -BBC
Flower vs. Police: A protestor in Shanghai, #China, gets taken by security as he was preparing to give a speech. Residents try to grab him back… pic.twitter.com/py9y3iIjEY
— Joyce Karam (@Joyce_Karam) November 27, 2022
Sekmadienį šimtai žmonių buvo pastebėti demonstruojantys Vuchane, kur prasidėjo Covid-19 pandemija.
Tuo tarpu...
New isolation camp just dropped. https://t.co/tpvcaVynuu
— J (@1000Steps) November 26, 2022
Ir, žinoma, Teiloras Lorencas džiūgauja dėl Kinijos nulinės kovidų politikos.
Lorenz just out here cheerleading China's welding people in their apartments lockdown zero covid policy and it's all good I guess. pic.twitter.com/cXLInJAEmP
— Stephen L. Miller (@redsteeze) November 27, 2022
These people would murder us if they thought they could get away with it. That sounds crazy and wacky, or it did until the last couple years. Tell me it’s false. https://t.co/oZ4ptWNKs3
— Kurt Schlichter (@KurtSchlichter) November 27, 2022
P komentaras: užsienis rašo, tod4l tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau