Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gruodžio » 6

Rumunija pradeda eksportuoti dujas į Moldovą

Rumunija pradėjo transportuoti dujas į Moldovą, nes ši maža skurdi šalis, besiribojanti su Ukraina, kovoja su energetikos krize.

Šeštadienį dujos pradėtos tiekti dujotiekiu, jungiančiu Jasus Rumunijos rytuose su Moldovos pasienio miestu Ungeniu, pranešė valstybinė naujienų agentūra "Agerpres", remdamasi Rumunijos dujų skirstytoja "Transgaz".

Pirmadienį "Transgaz" atstovai neatsakė į AFP prašymą pakomentuoti situaciją.

2014 m. Rumunija ir Moldova pristatė dujotiekį, kuriuo buvusi sovietinė respublika gali importuoti dujas iš Bukarešto ir sumažinti savo priklausomybę nuo Rusijos tiekimo, tačiau iki šiol juo nebuvo naudojamasi.

Moldova jį prijungė tik 2019 m., kad jis pasiektų jos sostinę Kišiniovą. Kompresorių stotys pradėtos eksploatuoti 2021 m.

43 km (27 mylių) ilgio dujotiekio, iš dalies finansuojamo ES paramos lėšomis, pajėgumas yra apie 1,5 mlrd. kubinių metrų per metus, o tai patenkina metinius Moldovos poreikius.

Moldovos prezidentė Maia Sandu įspėjo, kad dėl karo Ukrainoje jos šaliai šią žiemą gresia "dramatiška energetikos krizė".

Rusijos energetikos milžinė "Gazprom" sumažino dujų tiekimą Moldovai, o šalis nebegali pasikliauti Ukrainos elektros energijos importu po pakartotinių Rusijos oro antskrydžių prieš Ukrainos energetikos infrastruktūrą.

Anksčiau Ukraina patenkindavo 30 proc. Moldovos elektros energijos poreikio, o likusius 70 proc. elektros energijos tiekdavo Padniestrės, nedidelio separatistinio regiono, šiluminė elektrinė.

Tačiau Rusijos remiami separatistai ten taip pat nutraukė tiekimą likusiai šalies daliai.

Savaitgalį Moldovos ministro pirmininko pavaduotojas Andrejus Spinu (Andrei Spinu) paskelbė, kad Kišiniovas paliks 5,7 mln. kubinių metrų rusiškų dujų, kurias kasdien gauna Padniestrė, Padniestrei.

Mainais už tai regionas turi užtikrinti elektros energijos tiekimą, "Telegram" pranešė A. Spinu.

ES narė Rumunija jau ėmėsi veiksmų, kad Moldovai sumažintomis kainomis parduotų elektros energiją ir malkas, o keliose tarptautinėse donorų konferencijose šalys pažadėjo paremti 2,6 mln. gyventojų turinčią šalį.

AFP

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau