- 09.07.2022
- 5.0 Reitingas
- 852 Peržiūrų
- Komentarai
Rusijos žiniasklaida neseniai pranešė, kad Rusijos energetinio saugumo fondo vadovas Aleksandras Perovas (Alexander Perov) pareiškė, jog "Gazprom" atsisakė dujotiekių tiesimo Indijoje ir Japonijoje, atsižvelgdamas į politinius ir ekonominius veiksnius.
Gazprom" viceprezidentė Jelena Bulmistrova (Yelena Bulmistrova) spaudos konferencijoje paskelbė, kad dujotiekio iš Rusijos į Indiją statyba atidėta, pavadinusi jį "pernelyg kapitalui imliu maršrutu".
Kaip teigiama pranešime, atsakydamas į "Gazprom" atstovės pareiškimą Perovas sakė: "Derybos dėl gamtinių dujų vamzdynų prasidėjo dar 2017 m., o Indija remia tokių projektų įgyvendinimą. Tačiau nuo pat pradžių buvo aišku, kad projektas turi daug geografinių aspektų. Politinė rizika. Pagrindinė problema susijusi su teritorija, per kurią turi eiti dujotiekis. Todėl galima numatyti, kad "Gazprom", kaip vienas iš projekto dalyvių, turės tokią poziciją, kokia yra dabar. Tinkamai įvertinusi sunkumus, Rusija nenori su tuo sutikti. Programa."
Iranas pirmą kartą pasiūlė idėją tiesti dujotiekį iš Pakistano į Indiją 1996 metais. Tuo metu šalis planavo išleisti 7 mlrd. dolerių, kad nutiestų 2 775 km ilgio gamtinių dujų vamzdyną, kurio dujų šaltinis būtų Pietų Parso gavybos rajonas. Ataskaitoje taip pat teigiama, kad dėl geopolitinių nesutarimų tarp šalių ir Jungtinių Valstijų pasipriešinimo projektas buvo ne kartą atidėtas. 2008 m. Vašingtonas dėl nepasitenkinimo Irano branduoline programa įvedė sankcijas Iranui, o tai dar labiau pablogino padėtį.
Pasak pranešimo, daugybė kivirčų paskatino Indiją pakeisti savo viziją, nutraukti bendradarbiavimą su Iranu ir pradėti kurti alternatyvius vamzdynus iš Turkmėnistano per Afganistaną ir Pakistaną.
Perovas pažymėjo, kad jei visos Indijos idėjos bus įgyvendintos, Rusija susidurs su daugybe iššūkių, nes dujotiekis eis per kalnus Afganistane, o pastarasis yra Jungtinių Valstijų dėmesio centre. Pranešime cituojamas ekspertas pabrėžė: "Visa tai pareikalaus didelių finansinių išlaidų. Šis veiksnys įrodo dabartinės Rusijos tarptautinės energetikos bendrovės pozicijos teisingumą".
A. Bulmistrova taip pat pranešė, kad bendrovė nesvarstys galimybės tiesti 2017 m. pasiūlytą gamtinių dujų vamzdyną iš Rusijos į Japoniją. Pranešime teigiama, kad pagal abiejų šalių viziją 15 000 km ilgio dujotiekis, kainuosiantis 6,7 mlrd. dolerių, sujungs Hokaido ir Sachalino salas.
Perovas pažymėjo, kad pagal dabartinį sprendimą Rusija turės dujų šaltinio problemą: Rusijos dujų telkiniai sunkiai gali paremti tokio didelio masto dvišalį projektą. Pranešime taip pat teigiama, kad, ekspertų nuomone, siekdamas kompensuoti galimus nuostolius dėl neįgyvendinto plano, "Gazprom" turi apsvarstyti galimybę plėtoti suskystintų gamtinių dujų projektus Tolimuosiuose Rytuose.
Redaktorius/Xu Shengpeng, Seetao,
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau