Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 9

Rusija atsisako gamtinių dujų vamzdyno į Indiją ir Japoniją statybos

Rusijos žiniasklaida neseniai pranešė, kad Rusijos energetinio saugumo fondo vadovas Aleksandras Perovas (Alexander Perov) pareiškė, jog "Gazprom" atsisakė dujotiekių tiesimo Indijoje ir Japonijoje, atsižvelgdamas į politinius ir ekonominius veiksnius.

Gazprom" viceprezidentė Jelena Bulmistrova (Yelena Bulmistrova) spaudos konferencijoje paskelbė, kad dujotiekio iš Rusijos į Indiją statyba atidėta, pavadinusi jį "pernelyg kapitalui imliu maršrutu".

Kaip teigiama pranešime, atsakydamas į "Gazprom" atstovės pareiškimą Perovas sakė: "Derybos dėl gamtinių dujų vamzdynų prasidėjo dar 2017 m., o Indija remia tokių projektų įgyvendinimą. Tačiau nuo pat pradžių buvo aišku, kad projektas turi daug geografinių aspektų. Politinė rizika. Pagrindinė problema susijusi su teritorija, per kurią turi eiti dujotiekis. Todėl galima numatyti, kad "Gazprom", kaip vienas iš projekto dalyvių, turės tokią poziciją, kokia yra dabar. Tinkamai įvertinusi sunkumus, Rusija nenori su tuo sutikti. Programa."

Iranas pirmą kartą pasiūlė idėją tiesti dujotiekį iš Pakistano į Indiją 1996 metais. Tuo metu šalis planavo išleisti 7 mlrd. dolerių, kad nutiestų 2 775 km ilgio gamtinių dujų vamzdyną, kurio dujų šaltinis būtų Pietų Parso gavybos rajonas. Ataskaitoje taip pat teigiama, kad dėl geopolitinių nesutarimų tarp šalių ir Jungtinių Valstijų pasipriešinimo projektas buvo ne kartą atidėtas. 2008 m. Vašingtonas dėl nepasitenkinimo Irano branduoline programa įvedė sankcijas Iranui, o tai dar labiau pablogino padėtį.

Pasak pranešimo, daugybė kivirčų paskatino Indiją pakeisti savo viziją, nutraukti bendradarbiavimą su Iranu ir pradėti kurti alternatyvius vamzdynus iš Turkmėnistano per Afganistaną ir Pakistaną.

Perovas pažymėjo, kad jei visos Indijos idėjos bus įgyvendintos, Rusija susidurs su daugybe iššūkių, nes dujotiekis eis per kalnus Afganistane, o pastarasis yra Jungtinių Valstijų dėmesio centre. Pranešime cituojamas ekspertas pabrėžė: "Visa tai pareikalaus didelių finansinių išlaidų. Šis veiksnys įrodo dabartinės Rusijos tarptautinės energetikos bendrovės pozicijos teisingumą".

A. Bulmistrova taip pat pranešė, kad bendrovė nesvarstys galimybės tiesti 2017 m. pasiūlytą gamtinių dujų vamzdyną iš Rusijos į Japoniją. Pranešime teigiama, kad pagal abiejų šalių viziją 15 000 km ilgio dujotiekis, kainuosiantis 6,7 mlrd. dolerių, sujungs Hokaido ir Sachalino salas.

Perovas pažymėjo, kad pagal dabartinį sprendimą Rusija turės dujų šaltinio problemą: Rusijos dujų telkiniai sunkiai gali paremti tokio didelio masto dvišalį projektą. Pranešime taip pat teigiama, kad, ekspertų nuomone, siekdamas kompensuoti galimus nuostolius dėl neįgyvendinto plano, "Gazprom" turi apsvarstyti galimybę plėtoti suskystintų gamtinių dujų projektus Tolimuosiuose Rytuose.

Redaktorius/Xu Shengpeng, Seetao,

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto