Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Spalio » 19

Vengrija ir Serbija tiesia rusiškos naftos ir dujų vamzdyną, kad išvengtų ES sankcijų

Vengrija ir Serbija planuoja tiesti naują dujotiekį, kad išvengtų Europos Sąjungos (ES) įvestų sankcijų Rusijos naftai. Naujasis naftotiekis bus prijungtas prie naftotiekio "Družba", dar vadinamo "Draugystės naftotiekiu", jungiančio Budapeštą ir Maskvą.

Vengrijos valstybės sekretorius viešajai diplomatijai ir ryšiams su visuomene Zoltanas Kovacsas (Zoltan Kovacs) apie tai paskelbė tviteryje, konkrečiai nurodydamas naujas ES įvestas sankcijas kaip vieną iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių su Belgradu buvo sudaryta nauja sutartis dėl naftotiekio tiesimo.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę

Z. Kovacsas sakė, kad Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius (Aleksandar Vucic) ir Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas (Viktor Orban) "susitarė nutiesti naftotiekį į Vengriją... [kuris] leistų Serbijai tiekti pigesnę "Urals" naftą". Budapešto atstovas spaudai pridūrė, kad "šiuo metu šalies nafta daugiausia tiekiama naftotiekiu per Kroatiją, tačiau dėl priimtų sankcijų tai vargu ar bus įmanoma ateityje".

Vengrija buvo viena iš nedaugelio ES šalių, pasisakančių prieš sankcijas energetikos srityje, nes ji tebėra labai priklausoma nuo Rusijos naftos. Prieš ES pradedant taikyti aštuntąjį sankcijų etapą šio mėnesio pradžioje, V. Orbano biuras pareiškimu pareiškė atsisakantis pritarti sankcijoms.

"Vengrija jau daug nuveikė, kad išlaikytų Europos vienybę, bet jei pakete yra energetikos sankcijos, mes negalime ir nepritarsime", - paskelbė biuras.

Rusija 2021 m. tiekė du penktadalius Europos gamtinių dujų

Nepaisant Rusijos ir Ukrainos karo, Europos žemynui pavyko sumažinti bendrą priklausomybę nuo Rusijos tik penkiais procentais. Tuo tarpu 2021 m. Maskva prisidėjo prie 40 proc. viso Europos gamtinių dujų suvartojimo.

Vadovaujant V. Orbanui, Vengrija kritiškai vertino Maskvai taikomas ES sankcijas. Premjeras aiškino, kad sankcijos "žlugo, nes vyriausybės Europoje griūva kaip domino kauliukai".

Vidurio Europos valstybė apgailestavo, kad dėl sankcijų pakilo energijos kainos ir visame žemyne kilo energetinė krizė. Ji taip pat paskelbė, kad prireikus parems Serbiją dujų tiekimu. Pasak V. Orbano, Vengrija turi dujų atsargų beveik penkiems-šešiems mėnesiams suvartojimo.

Šiuo metu Serbija naftą gauna iš Rusijos naftotiekiu "Adria", kuris taip pat eina per Kroatiją ir Vengriją. Tačiau ES, taikydama Maskvai sankcijas, nustatė naftos kainos apribojimą Rusijos jūros keliu tiekiamai naftai į trečiąsias šalis.

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto (Peter Szijjarto) likus kelioms dienoms iki rugsėjo mėn. įvykusio ES energetikos ministrų neeilinio susitikimo įspėjo, kad dėl pasiūlytos Europos kainos ribos rusiškoms gamtinėms dujoms Maskva gali netikėtai nutraukti jų tiekimą į Europą.

Kovačas pažymėjo, kad naujasis dujotiekis, sujungsiantis Serbiją su Vengrija, o kartu ir su Rusija, yra Budapešto ilgalaikio tikslo plėsti regiono energetikos infrastruktūrą dalis.

Tuo tarpu Serbijos energetinio saugumo ataskaitoje pažymima, kad Belgradas yra apribotas gamtinių dujų tiekimu iš Rusijos valstybinės dujų bendrovės "Gazprom" - vienintelio tiekėjo. Todėl tiekėjų diversifikavimas yra toks pat svarbus, kaip ir maršrutų diversifikavimas, pabrėžiama ataskaitoje.

Sekite FuelSupply.news, kad sužinotumėte daugiau naujienų apie Europos naftos ir dujų krizę.

Žiūrėkite toliau pateiktą vaizdo įrašą ir sužinokite, kodėl Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas blokavo ES embargą Rusijos naftai.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau