Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gruodžio » 22

ES patvirtino tiesioginius anglies dioksido mokesčius asmenims, pastatams ir kelių transporto degalams

Jungtinių Amerikos Valstijų pagrindinė žiniasklaida ir oficiali Europos Parlamento svetainė apie tai nepraneša, tačiau gruodžio 18 d. Europos Sąjungos (ES) įstatymų leidėjai susitarė, kad įves anglies dioksido mokesčius asmenims, pastatams ir kelių transporto degalams.

Pranešimuose nurodoma, kad naujasis mokestis bus taikomas benzinui, dyzelinui ir šildymui skirtam kurui.

"Didžiausias iššūkis buvo [ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistema] ETS2", - sakė Peteris Liese (Peter Liese), Vokietijos įstatymų leidėjas, atstovavęs Europos Parlamentui dvi dienas trukusiose derybose. Jis kalbėjo apie didžiausią pasaulyje anglies dioksido rinką ir pagrindinę bloko klimato politikos priemonę.

Galiausiai derybininkai susitarė, kad 2027 m. bus pradėtos taikyti iškastinio kuro deginimo kelių transporte ir šildyme išmetamo anglies dioksido kainos, o viršutinė kainos riba - 45 eurai (47,74 JAV dolerio) už toną išmesto anglies dioksido - bus taikoma iki 2030 m.

Liese pridūrė, kad susitarimas yra "dar didesnis, nei buvo numačiusi Europos Komisija", nes dabar jis apima ir pramoninės veiklos procesų šilumą bei biurų šildymą.

Tuo tarpu anglies dioksido mokesčiai nebus taikomi žemės ūkiui, žuvininkystei ir dyzelinu varomiems traukiniams.

Dėl anglies dioksido mokesčių padidės kainos degalinėse

Kaip teigiama Potsdamo klimato tyrimų instituto atliktame tyrime, dėl šio žingsnio kainos degalinėse padidės iki 10,5 cento už litrą benzino ir 12 centų už dyzeliną. Tačiau naujoji schema gali būti atidėta vieneriems metams - iki 2028 m., jei energijos kainos išliks "itin aukštos", teigiama Parlamento pareiškime.

"Mums sakoma, kad šiam klimato teisės aktų paketui plačiai pritaria visas politinis spektras", - interneto svetainėje "End Of The American Dream" rašė žinomas autorius Maiklas Snaideris (Michael Snyder).

Jis pridūrė, kad, kadangi iki 2030 m. Europoje planuojama smarkiai sumažinti anglies dioksido išmetimą, naujasis įstatymas bus pagrindinis šių pastangų ramstis.

"Šios priemonės yra klimato teisės aktų paketo dalis. Iki 2030 m. CO2 išmetimą reikia sumažinti 55 proc. Europos pramonė, kuri iš dalies jau dabar turi tai daryti, turės susidoroti su didesnėmis išmetamųjų teršalų sąnaudomis, o ne Europos bendrovės už savo išmetamus teršalus mokės pasienyje. Tokiu būdu surinktus pinigus bus galima išleisti klimato planams įgyvendinti", - pažymėjo A. Snyderis, cituodamas straipsnį, kurio originalas buvo parašytas vokiečių kalba.

Nepriklausomas rašytojas taip pat atkreipė dėmesį, kad naujuosius anglies dioksido mokesčius planuojama pradėti taikyti tik po penkerių metų, todėl ES dar turi laiko pakeisti kursą. Tačiau, pasak jo, kitos drakoniškos priemonės, kuriomis siekiama sumažinti anglies dioksido išmetimą, šiuo metu taikomos visu greičiu.

"Šiuo metu visoje Europoje visam laikui uždaroma daugybė ūkių. Vien tik Nyderlanduose tūkstančiai ūkininkų priverstinai išperkami, nesvarbu, ar jiems tai patinka, ar ne", - sakė jis.

ES skyrė 87 mlrd. eurų (92,27 mlrd. JAV dolerių) socialiniam klimato fondui, kad sušvelnintų anglies dioksido mokesčių poveikį namų ūkiams ir padėtų jiems investuoti į ekologiškus sprendimus.

Fondas bus išmokėtas 2026 m., likus metams iki naujojo mokesčio įvedimo. Jis bus finansuojamas iš pajamų, gautų iš ATL2, o 25 proc. lėšų skirs ES šalys.

"Griežtos sąlygos, kurias nustatėme... ir ypač 45 eurų viršutinės kainos ribos įvedimas bent iki 2030 m., mano nuomone, daro šią priemonę politiškai priimtiną", - sakė Parlamento Aplinkos komiteto pirmininkas Pascalis Canfinas (Pascal Canfin).

"Tai subalansuotas susitarimas, kuriuo pasiekiamas užmojis, kurio mums reikia, kad perėjimas prie klimato kaitos būtų sąžiningesnis ir teisingesnis", - sakė Maltos europarlamentaras Davidas Casa (David Casa), kuris derėjosi dėl susitarimo Parlamento centro dešiniosios Europos liaudies partijos (ELP) vardu.

ES šalys "turės milijardus pažeidžiamiems namų ūkiams ir labai mažoms įmonėms", - pridūrė D. Casa.

Daugiau naujienų apie drakoniškas priemones, skirtas globalistų ekologinei darbotvarkei įgyvendinti, rasite svetainėje GreenTyranny.news.

Toliau žiūrėkite vaizdo įrašą, kuriame kalbama apie ES klimato šantažą ir pasaulinius anglies dioksido kreditus.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 08:49 Receptai | Patiekalai Užtepėlė su kiaušiniu, fermentiniu sūriu ir majonezu
Mano šeima kiaušinius tikriausiai galėtų valgyti bene kiekvieną dieną pusryčiams (tikrai dažnai taip ir darome, kartais verdame, o kartais kepame), o atradusi, kad kiaušiniai idealiai dera su juoduoju česnaku nesiliauju šitaip gam...

Skaityti daugiau