Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Gruodžio » 19

Ispanijoje priimtas teisės aktas dėl menstruacijų atostogų moterims, patiriančioms mėnesinių spazmus

Praėjusį ketvirtadienį Ispanijos įstatymų leidėjai žemesniuosiuose rūmuose pritarė įstatymo projektui, pagal kurį moterims, kurias vargina mėnesinių spazmai, būtų suteiktos mokamos medicininės atostogos - jei šis įstatymas būtų priimtas, tai būtų pirmasis toks teisės aktas Europoje.

Ispanijos kairiosios vyriausybės teigimu, šiuo teisės aktu, kuris buvo priimtas 190 parlamentarų balsavus už, 154 - prieš (penki susilaikė), siekiama "sulaužyti tabu" šia tema, praneša France24.

"Mėnesinių tema neturėtų būti laikoma tabu, kažkuo, kas yra tik privatus reikalas, o veikiau kažkuo, ką valstybė ir vyriausybė sprendžia kaip visuomenės sveikatos problemą", - sakė feministinės organizacijos "Georgette Sand" narė Ophélie Latil.

Šiuo metu ši išmoka teikiama Japonijoje, Indonezijoje ir Zambijoje, taip pat keliose kitose šalyse.

Toliau įstatymo projektas bus perduotas Senatui, kuris gali padaryti pakeitimų, o po to grąžinti žemiesiems rūmams, kurie galės priimti įstatymą.

Teisės aktas suteikia teisę darbuotojams, patiriantiems periodinius skausmus, gauti tiek atostogų, kiek jiems reikia, o valstybės socialinės apsaugos sistema, o ne darbdaviai, padengia išlaidas.

Kaip ir mokamų atostogų dėl kitų sveikatos priežasčių atveju, jas turi patvirtinti gydytojas.

Ispanijos lygybės ministrė Irene Montero pasveikino šį žingsnį kaip žingsnį į priekį sprendžiant sveikatos problemą, kuri iki šiol dažniausiai buvo slepiama po kilimu. -France24

"Pripažįstame, kad menstruacijų problemos yra teisės į sveikatą dalis, ir kovojame su stigma ir tyla", - sakė I. Montero agentūrai AFP.

Prancūzų feministės sako, kad tai nepakankamai svarbu.

"Gerai, kad skausmingas mėnesines patiriančios moterys gali pasiimti laisvadienius", - sakė organizacijos "EndoFrance" prezidentė Yasmine Candau. "Tačiau paprasčiausias siūlymas kas mėnesį suteikti kelias laisvas dienas, nesiimant tolesnių priemonių, kurios leistų pradėti gydymą ar priežiūrą, problemos neišspręs ir yra nepakankamas moterims, kenčiančioms nuo skausmingų mėnesinių ir tokių ligų kaip endometriozė."

Rimtai?

"Manau, kad už šio įstatymo slypi geri ketinimai, tačiau aš asmeniškai bijau, kad jis turės neigiamų pasekmių moterims", - sakė feminisčių asociacijos "Osez le Féminisme" (Išdrįsk būti feministe) atstovė Fabienne El-Khoury, kuri teigia, kad šiuo įstatymu "siunčiama žinia, jog skausmas yra normalus, taip moterų skausmas tampa nematomas ir normalizuojamas".

Ką?

Pasak feministės iš Georgette Sand Latil, "jei siunčiame namo moteris, kenčiančias nuo skausmingų mėnesinių, mes tik slepiame problemą, užuot bandę ją spręsti".

Gerai, mes išeiname. Likusią dalį kviečiame skaityti čia.

Nuotrauka: 2022 m. gegužės 17 d. išplatintoje nuotraukoje Ispanijos lygybės ministrė Irene Montero kalba per spaudos konferenciją po savaitinio vyriausybės posėdžio Madride. © Borja Puis de la Bellacasa / La Moncloa / AFP

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Kai pasaulyje, lyg ir nebeliko, ką sugalvoti beprotiško... atsiranda. Skaldyk ir valdyk... Reikia konfliktų, sukiršinimų... Klausymas, o šios feministės, žino pačios ko nori? Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
31.01.2023 laikas 20:16 Kodėl esu toks vargšas, jei esu toks protingas?

Kai užslėptas pripažinimo troškimas, visų pirma slepiamas nuo savęs, yra svarbesnis už naudingumo idėją - tai neuždirba pinigų.

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 22:33 Billas Gatesas investavo į dirbtinius kiaušinius prieš paslaptingą kiaušinių trūkumą ir kainų kilimą

Globalistas milijardierius Billas Gatesas, kuriam būdinga neįtikėtinai įžvalgios investicijos prieš pat pasaulį ištikusią nelaimę, investavo į dirbtinius kiaušinius prieš kiaušinių kainų šuolį.

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 20:51 Neatidėliotina pankreatito priežiūra namuose
Kasą galima gydyti liaudiškomis priemonėmis, pavyzdžiui, gerai žinomais krapais arba jų sėklomis. Vieną arbatinį šaukštelį susmulkintos žaliavos (krapų arba jų sėklų) užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite vieną valandą, perkoškite. Išgerk...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

31.01.2023 laikas 22:46 Receptai | Patiekalai "Svečiai buvo nustebę, kad jį taip lengva pagaminti": švelnus varškės pyragas arbatai (skanesnis už bet kokį tortą)
Skanus, kvapnus ir toks švelnus, kad tirpsta burnoje! Varškės pyragas gaminamas paprastai, greitai ir iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Jis toks pat skanus kaip ir pyragas!

Skaityti daugiau

31.01.2023 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai "Iš stiklinės kefyro pagaminau kalną skanėstų": pusryčiai visai šeimai (be miltų ir paruošti per 5 minutes)
Paimkite paprasčiausius produktus ir tiesiogine prasme per 5 minutes pagaminkite skanius pusryčius! Šiuos skanius pusryčius su kefyru galite pasigaminti be jokių miltų ar vargo. Išbandykite - jums patiks. Dalinuosi šiuo receptu su...

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 23:37 Receptai | Patiekalai «Toks švelnus, kad norisi jį gaminti vėl ir vėl»: kvapnus arbatos pyragas (lengva pagaminti, lengva įsiminti)

Ir vėl aromatas pasklido po visus namus! Šiandien "skubėdama" gaminu subtilų keksiuką arbatai. Tai visai nesudėtinga pagaminti, o skonis neįtikėtinas! Šis receptas yra vienas iš mano mėgstamiausių.

...

Skaityti daugiau