Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Gruodžio » 21

Ornitologai įrodė, kad albatrosai rūpinasi vyresniaisiais

Pagyvenę gyvūnai susiduria su daugybe problemų, o kai kurie jų negali apsieiti be artimųjų pagalbos. Naujo tyrimo autoriai nustatė, kad didžiausias pasaulyje skraidantis paukštis - klajojantis albatrosas - rūpinasi savo vyresniais partneriais ir leidžia jiems mažiau badauti dedant kiaušinius.

Klaidžiojantys albatrosai ne tik yra ilgiausiai pasaulyje skrendantys paukščiai, bet ir pasižymi ilga gyvenimo trukme, kuri gali siekti net 50 metų. Pasirinkę vieną partnerį visam gyvenimui, jie poruojasi vidutiniškai kartą per dvejus metus ir veisiasi atokiose salelėse, kur jiems nereikia bijoti sausumos plėšrūnų.

Vis dėlto kiaušinių dėjimas paukščių porai nėra lengva užduotis: ištisus du su puse mėnesio vienas iš partnerių turi likti lizde, o kitas - ieškoti maisto jūroje. Kad susirinktų pakankamai žuvų, moliuskų ir vėžiagyvių, albatrosas turi palikti lizdą vidutiniškai 12 dienų, per kurias kitas paukštis lieka be maisto.

Liverpulio universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai, ištyrę 71 albatrosų poros, perinčios pietinėje Indijos vandenyno dalyje esančiame Krozeto salyne, elgesį, nustatė, kad paukščiai, kurių partneriai yra vyresnio amžiaus, jūroje praleidžia mažiau laiko nei paukščiai, kurių partneriai yra jaunesni. Mokslininkai mano, kad vyresni albatrosai mažiau toleruoja ilgalaikį badavimą, todėl jų partneriai įvertina riziką ir nusprendžia praleisti mažiau laiko rinkdami maistą, kad neprarastų poros.

Nors toks elgesys atrodo visiškai altruistinis, iš tikrųjų jis naudingas abiem paukščiams. Išmaitinti albatroso jauniklį nėra lengva: alkanam mažyliui "išmaitinti" reikia apie 100 kg maisto, o visą tą laiką kažkas turi jį šildyti ir saugoti nuo kitų albatrosų. Akivaizdu, kad vienišas tėvas, turintis pilną gūžį, bet netekęs partnerio, negali susidoroti su tokia užduotimi.

Taigi, albatrosai turi tapti puoselėjančiais dėl jų pačių. Tikėtina, kad šis jautrumas partnerio poreikiams leidžia paukščiams sėkmingai maitinti jauniklius iki gilios senatvės. 

Tyrimas paskelbtas žurnale "Ecology and Evolution".

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:28 Anglijoje per kelias minutes dingo moteris, vedžiojusi šunį parke, be jokių pėdsakų

Anglijos Lankašyro grafystėje toliau ieškoma dingusios 45 metų Nicolė Bulli, kuri per kelias minutes keistai dingo be žinios parke vedžiodama šunį.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:02 KAP DWA - paslaptinga dvigalvio milžino mumija iš Patagonijos
Nepastebimame Baltimorės (Merilendo valstija, JAV) įdomybių muziejuje saugoma nuostabi maždaug trijų metrų aukščio dvigalvė žmogaus mumija, kuri kelia daugiau klausimų nei atsakymų.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau