Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamta » 2024 » Gegužės » 27

Mokslininkai išmokė varnas skaičiuoti garsiai

Mokslininkai išmokė varnas skaičiuoti garsiai

Vokietijos mokslininkams pavyko išmokyti varnų grupę skaičiuoti garsiai. Matydamos skaičius ekrane arba reaguodamos į tam tikrus garsinius dirgiklius varnos klykė nuo vieno iki keturių kartų. Pavyzdžiui, gitaros akordas reiškė, kad varnos turi klykti vieną kartą, o būgno dūžiai reiškė, kad jos turi klykti tris kartus.

Iš esmės mokslas jau seniai žino apie nuostabius varnų protinius gebėjimus. Pavyzdžiui, MSU profesorės Zojos Zorinos eksperimentų metu varnos parodė gebėjimą skaičiuoti iki 5 ir sudėti iki 8. Tačiau tai buvo, taip sakant, netiesioginiai rezultatai - eksperimentų interpretacija.

Skaičiuoti garsiai yra daug sudėtingesnė užduotis. Juk paukštis turi suvokti ne tik konkretų skaičių, bet ir pranešti apie jį skleisdamas tinkamus garsus.

Mokymosi principas, kurį taikė mokslininkai, yra akivaizdus. Taip vaikai išmoksta skaičiuoti. Prieš mokydamiesi skaičių pavadinimų ir jų simbolinių ženklų, kūdikiai išmoksta koreliuoti sakomų žodžių skaičių su daiktų skaičiumi. Varnos pasirodė esančios geros mokinės. Atlikusios užduotį, jos signalizavo apie tai snapu trenkdamos į ekrano klavišą. Už teisingą atsakymą jos gaudavo skanėstą - miltinį slieką.

Šiame eksperimente svarbiausia net ne tai, kad varnos išmoko garsiai skaičiuoti, o pauzė, kurią jos darydavo prieš pradėdamos kudakuoti. Pavyzdžiui, prieš ilgą seką (tris ar keturis kranksėjimus) jos galvojo ilgiau nei prieš trumpą seką. Profesoriaus Džono Marzlafo (John Marzlaff) teigimu, ilgesnis reakcijos laikas reiškia, kad paukščiams reikėjo laiko apgalvoti užduotį ir perduoti signalą iš smegenų į raumenis, atsakingus už garsus. Toks delsimas atitinka protinį planavimą. Panašiai elgiasi ir žmonės, kai jiems užduodamas klausimas, į kurį negalima atsakyti vienu žodžiu. Varnų demonstruojami įgūdžiai primena žmonių skaičiavimo įgūdžius ir gali būti tikrojo skaičiavimo "evoliucinis pirmtakas", įsitikinę mokslininkai. tyrimas paskelbtas žurnale "Scienese".

Priminsime, kad neseniai 140 garsių mokslininkų iš įvairių šalių pasirašė deklaraciją, jog gyvūnai turi sąmonę. Tokios išvados pagrindas buvo pastarųjų metų atradimai, rodantys, kad gyvūnai turi protą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.06.2019 laikas 10:22 Receptai Šokoladinių keksiukų receptas
Labai gardžių, burnoje tirpstančių, šokoladinių keksiukų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

21.11.2017 laikas 10:33 Receptai Arbata nuo laringito (šalavijas, ramunės žiedai)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas. Ingredientai: šalavijas, ramunės žiedai

Skaityti daugiau

29.08.2018 laikas 07:28 Receptai Liaudiški patarimai Prostatos gydymui
Prostata liaudies medicinoje, Prostata, receptai nuo prostatos, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.06.2024 laikas 12:06 Pasaulio naujienos trumpai 2024-06-17

Pirmadienį Kinija atsakė po to, kai G7 lyderiai perspėjo Pekiną nustoti siųsti ginklų komponentus Rusijai, ir pareiškė, kad jų pareiškimas dėl susitikimo pabaigos buvo "kupinas arogancijos, išankstinių nusistatymų ir melo". (Pasaulio įvy...

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 09:45 Iš liaudies medicinos nuo kasos (pankreatito) problemų
Jei skauda kasą, tai gali reikšti pankreatito vystymąsi. Kasos gydymas ne visada yra greitas ir efektyvus. Todėl verta išmėginti ir liaudies receptus, kurie padeda malšinti šią nemalonią būklę.

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 08:04 Iš gyvenimo: kaip kolegė pamokė savo nedirbančius sūnus, išeidama į pensiją
Turiu kolegę, kuri vasarą išėjo į pensiją. Pasiėmė apmokamas atostogas ir dar savo sąskaita dvi savaites pridėjo, o vaikams pasakė, kad išėjo iš darbo dėl…

Skaityti daugiau