Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Teisė | Patarimai » 2022 » Gruodžio » 22

Neįteisinti, apleisti sodininkų sklypai pateks į laisvos žemės fondą

Laisvos žemės fondas perims sodininkams skirtus valstybinės žemė sklypus, jeigu iki 2023 metų spalio už juos nebus sumokėta, jie nebus išnuomoti arba užstatyti. Į šią žemę galės pretenduoti kiti asmenys.

Seimas antradienį priėmė tai numatančias Žemės reformos įstatymo pataisas: už balsavo 75 Seimo nariai, prieš buvo šeši, o susilaikė septyni. Lietuvos regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis apgailestavo, kad pataisos užkirs kelią daugeliui sodininkų išsipirkti dirbamus sklypus.

 „Yra labai daug kolektyvinių sodų, kur tarybiniais laikais pagal paskyrą arba kitais sprendimais buvo suformuotas sodo sklypas ir žmogui buvo paskirtas. Tai (...) šiame įstatyme neatsirado galimybė žmogui išsipirkti šį sklypą. Tai yra, jeigu yra sklypas, yra savininkas, bet jis nėra Registrų centre įsiregistravęs, tai tokiu atveju NŽT turėtų privalomu nurodymu siųsti žmogui pranešimą apie tai, kad sklypą galės pirkti“, – Seime kalbėjo parlamentaras.

 R. Žemaitaitis teigė manantis, kad tokius sklypus galintys prarasti žmonės masiškai kreipsis į teismus. „Kai iš žmogaus paimsite šį žemės sklypą ir jį parduosite aukciono būdu, jis, jo palikuonys arba kiti šeimos nariai pamatę, kad šis sodo sklypas yra parduotas, kreipsis į teismą nustatyti juridinį faktą dėl leidimo įregistruoti sodo sklypą“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Jis siūlė neskubėti priimti tokių pataisų, kol nėra baigta žemės reforma. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete dirbančios Ritos Tamašunienės nuomone, siekiant baigti žemės reformą sodų bendrijose, kurios jau patenka į miestų teritoriją, apleistus sklypus galima perduoti žmonėms, kuriems nuosavybė dar negrąžinta. „Jeigu valstybė mato, kad yra žemės sklypai apleisti, nenaudojami, tai kodėl nepateikti tų sklypų į žemės reformos ir piliečių nuosavybės grąžinimui eilę?

Tai tikrai yra didelis valstybės rezervas ir tikrai gyventojai, kurie laukia ir nesulaukia kad ir tame pačiame Vilniuje žemės, tai būtų viena iš galimybių tokių sklypų pasiūlyti kaip kompensaciją už žemę, kurios nėra galimybės grąžinti“, – sakė R. Tamašunienė. Jos teigimu, be to, gali atsirasti žmonių, kurie dėl objektyvių priežasčių neįteisino savo sklypo, bet turi sprendimą, kad jis jiems priklauso: „Turi ten namelį, sodinasi daržovių ir vaisių ir neturės pirmumo teisės jį įsigyti?“

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau