Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Sausio » 13

Sprogimas sudrebino Lietuvą ir Latviją jungiantį gamtinių dujų vamzdyną; evakuotas kaimas

Lietuvos gamtinių dujų perdavimo operatorė "Amber Grid" agentūrai "Reuters" pranešė, kad penktadienį jos dujotiekį, jungiantį Lietuvą su Latvija, sudrebino sprogimas. 

Per pastarąsias 30 minučių socialiniame tinkle "Twitter" pasirodė filmuota sprogimo medžiaga. 

Sprogimo vieta yra šiaurės Lietuvoje. Bendrovė "Amber Grid" pranešė, kad vyksta sprogimo šaltinio tyrimas. 

Sprogimas sudrebino Lietuvą ir Latviją jungiantį gamtinių dujų vamzdyn

Baltijos naujienų agentūra BNS pranešė, kad policija dėl susidariusios situacijos evakavo visą Pasvalio miestą, esantį šiaurės Lietuvoje.

"Dujų perdavimo sistemą šioje vietovėje sudaro du lygiagretūs dujotiekiai, o pirminiais duomenimis, sprogimas įvyko viename iš jų", - teigė "SKY News". 

Amber Grid vamzdynų srautai rodo, kur buvo sustabdytas Natgas tiekimas.

Sprogimas sudrebino Lietuvą ir Latviją jungiantį gamtinių dujų vamzdyn

Gintarinis tinklas - tai keturių šalių - Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos Kaliningrado srities, Klaipėdos SGD terminalo ir Lietuvos dujų skirstymo operatorių sistemų sujungta NatGaz perdavimo sistema.

Tinklo operatoriaus pranešime rašoma:

Penktadienį apie 17 val. įvyko sprogimas Pasvalio rajone esančiame "Amber Grid" dujotiekyje. Pirminiais duomenimis, žmonės nenukentėjo. Sprogimas įvyko atokiau nuo gyvenamųjų pastatų. Gaisrą gesina į įvykio vietą nedelsiant atvykusios ugniagesių pajėgos.

Dujų perdavimo sistemą šiame rajone sudaro du lygiagretūs dujotiekiai, pirminiais duomenimis, sprogimas įvyko viename iš jų. Kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo nedelsiant nutrauktas, tačiau Pasvalio rajono vartotojams dujos jau tiekiamos gretimu dujotiekiu. 

Dujų perdavimo sistemos operatoriaus "Amber Grid" generalinis direktorius Nemunas Biknius sakė: "Apgailestaujame dėl šio incidento dujotiekio sistemoje. Nedelsiant pradėjome tirti įvykio aplinkybes ir užtikrinti dujų tiekimą vartotojams. Šiuo metu visos mūsų ir atsakingų tarnybų pastangos sutelktos į gaisro padarinių lokalizavimą ir saugumo užtikrinimą. Apie situaciją nedelsdami informavome Vyriausybės atstovus, Energijos skirstymo operatorių (ESO) ir Pasvalio miesto valdžios institucijas. Gavę daugiau informacijos apie įvykio aplinkybes, pateiksime daugiau informacijos."

Dujotiekis, kuriuo kilo gaisras, naudojamas dujoms tiekti į šiaurinę Lietuvos dalį ir dujoms transportuoti į Latviją. 

Dujotiekiai yra potencialiai pavojingi įrenginiai, todėl prašome gyventojų atkreipti dėmesį į dujotiekio trasą žyminčius ženklus, nevykdyti neplanuotų, "Amber Grid" nepatvirtintų darbų dujotiekio apsaugos zonoje ir saugoti save bei savo turtą.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
31.01.2023 laikas 20:16 Kodėl esu toks vargšas, jei esu toks protingas?

Kai užslėptas pripažinimo troškimas, visų pirma slepiamas nuo savęs, yra svarbesnis už naudingumo idėją - tai neuždirba pinigų.

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 22:33 Billas Gatesas investavo į dirbtinius kiaušinius prieš paslaptingą kiaušinių trūkumą ir kainų kilimą

Globalistas milijardierius Billas Gatesas, kuriam būdinga neįtikėtinai įžvalgios investicijos prieš pat pasaulį ištikusią nelaimę, investavo į dirbtinius kiaušinius prieš kiaušinių kainų šuolį.

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 20:51 Neatidėliotina pankreatito priežiūra namuose
Kasą galima gydyti liaudiškomis priemonėmis, pavyzdžiui, gerai žinomais krapais arba jų sėklomis. Vieną arbatinį šaukštelį susmulkintos žaliavos (krapų arba jų sėklų) užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite vieną valandą, perkoškite. Išgerk...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

31.01.2023 laikas 22:46 Receptai | Patiekalai "Svečiai buvo nustebę, kad jį taip lengva pagaminti": švelnus varškės pyragas arbatai (skanesnis už bet kokį tortą)
Skanus, kvapnus ir toks švelnus, kad tirpsta burnoje! Varškės pyragas gaminamas paprastai, greitai ir iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Jis toks pat skanus kaip ir pyragas!

Skaityti daugiau

31.01.2023 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai "Iš stiklinės kefyro pagaminau kalną skanėstų": pusryčiai visai šeimai (be miltų ir paruošti per 5 minutes)
Paimkite paprasčiausius produktus ir tiesiogine prasme per 5 minutes pagaminkite skanius pusryčius! Šiuos skanius pusryčius su kefyru galite pasigaminti be jokių miltų ar vargo. Išbandykite - jums patiks. Dalinuosi šiuo receptu su...

Skaityti daugiau

30.01.2023 laikas 23:37 Receptai | Patiekalai «Toks švelnus, kad norisi jį gaminti vėl ir vėl»: kvapnus arbatos pyragas (lengva pagaminti, lengva įsiminti)

Ir vėl aromatas pasklido po visus namus! Šiandien "skubėdama" gaminu subtilų keksiuką arbatai. Tai visai nesudėtinga pagaminti, o skonis neįtikėtinas! Šis receptas yra vienas iš mano mėgstamiausių.

...

Skaityti daugiau