Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugpjūčio » 5

Kinija peikia Lietuvos pritarimą Pelosi viešnagei Taivane

Pekinas penktadienį pasmerkė Lietuvos pritarimą JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitui Taivane, pavadindamas jį "klaidingu" ir apkaltindamas Baltijos NATO valstybę pažeidžiant vienos Kinijos principą.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis buvo vienintelis aukšto rango ES šalies pareigūnas, šią savaitę viešai parėmęs N. Pelosi kelionę, sakydamas, kad ji "daug plačiau atvėrė duris į Taivaną".

"Šios klaidingos kai kurių Lietuvos politikų pastabos dar labiau kenkia dvišaliams Kinijos ir Lietuvos santykiams", - AFP sakė Kinijos diplomatinė atstovybė Vilniuje.

"Lietuva sąmoningai pataikauja tam tikroms šalims ir grupinėms jėgoms, manipuliuoja ideologija, o konfrontacija tarp Rytų ir Vakarų sukels tik konfliktą ir susipriešinimą. Lietuva pažeidžia vienos Kinijos principą ir pagrindines normas", - pridūrė ji.

Kinijos ir Lietuvos santykiai įtempti nuo praėjusių metų, kai Vilnius leido Taivanui de facto atidaryti ambasadą salos vardu, nukrypdamas nuo įprastos diplomatinės praktikos vietoj sostinės Taibėjaus naudoti jos pavadinimą.

Atsakydamas į tai Pekinas pablogino diplomatinius santykius su Vilniumi ir blokavo jo eksportą.

Praėjusį mėnesį Lietuva vėl užsitraukė Kinijos rūstybę, kai priėmė Taivano delegaciją, vadovaujamą parlamento pirmininko You Si-kun.

Kinija laiko Taivaną savo teritorijos dalimi - net yra pažadėjusi vieną dieną prireikus užgrobti jį jėga - ir nuolat priešinasi bet kokiems tarptautinio teisėtumo ženklams savivaldžiai demokratinei salai.

Pekinas į Pelosi vizitą ir po jo reagavo grasinimais ir karinėmis pratybomis, kurias laiko nepriimtinu Vašingtono ir dabartinių Taivano nepriklausomybę remiančių lyderių ryšių stiprinimu.

Kinija taip pat pareiškė nutraukianti bendradarbiavimą su Jungtinėmis Valstijomis įvairiais klausimais ir įvesianti neįvardytas sankcijas Pelosi ir jos šeimai.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau