Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2023 » Sausio » 16

Aptiktas potencialus "portalas", kuris gali būti kirmgrauža mūsų galaktikoje

Mokslas jau seniai domisi vadinamosiomis kirmgraužomis. Tai tuneliai erdvėlaikyje, suteikiantys, kol kas tik teoriškai, galimybę akimirksniu judėti tarp galaktikų.

Neseniai pirmą kartą paaiškėjo, kad mūsų Galaktikoje yra į kirmgraužą panašus objektas. Jis yra 1566 šviesmečių atstumu nuo mūsų, pagal kosmoso standartus lengvai pasiekiamas.

Portalai tarp visatų ar galaktikų teoriškai įmanomi, jų egzistavimas neprieštarauja fizikos dėsniams. Albertas Einšteinas (Albert Einstein) ir Natanas Rosenas (Nathan Rosen) tai teigė dar XX a. trečiajame dešimtmetyje.

Vėliau atsirado kelios teorijos, savaip aiškinančios tokių kelionių, naudojantis vadinamosiomis kirmgraužomis, tikimybę.

Vienoje iš tokių hipotezių lyginamos kirmgraužos ir juodosios skylės. Įėjimai į jas, kaip į galingos gravitacijos sritį, yra labai panašūs. Remdamiesi šia analogija, mokslininkai tikisi, kad tunelius erdvėlaikyje bus galima aptikti, be kita ko, naudojant įvykių horizonto teleskopą (angl. Event Horizon Telescope, EHT), kurio pagrindinė paskirtis - stebėti juodąsias skyles.

EHT - tai radijo teleskopų, esančių įvairiose pasaulio vietose, kompleksas. Jo pagalba jau padaryta keletas atradimų, pernai jis aptiko juodąją skylę mūsų gimtosios galaktikos centre

Apskritai tokių juodųjų skylių Pieno kelyje esą yra milijonai, o svarbiausia - kai kurios iš jų galimai yra kirmgraužų žiotys.

Jungtinių Valstijų ir Vokietijos astrofizikai neseniai atrado pirmąjį tokį objektą. Tai Gaia BH1 - dešimt kartų už Saulę didesnis objektas, esantis už 1566 šviesmečių nuo Žemės.

kirmgrauža , galaktika, kosmoso paslaptys

Aplink Gaia BH1 skrieja į Saulę panaši žvaigždė. Paprastai tokiose dvinarėse sistemose juodąją skylę "maitina" žvaigždė, kartu skleisdama galingus rentgeno spindulius. Tačiau ši juodoji skylė nepritraukia prie savęs materijos ir nieko nespinduliuoja. Astronomai tokius paslaptingus objektus sutartinai vadina "miegančiomis" juodosiomis skylėmis. Mūsų galaktikoje jų dar niekada nebuvo rasta.

Tai arba "mieganti" juodoji skylė, arba puikiai tinkama kandidatė į kirmgraužos "vaidmenį". Šį atradimą pavyko padaryti naudojant itin funkcionalų kosminį teleskopą "Gaia" ir antžeminius "Gemini" teleskopus.

Tradiciškai klasikinė kirmgrauža vaizduojama kaip trimatis vamzdelis išlenktoje dvimatėje erdvėje. Tai neprieštarauja bendrajam reliatyvumui, tačiau dauguma mokslininkų mano, kad tokie tuneliai yra stabilūs tik tuo atveju, jei jie užpildyti neigiamo energijos tankio egzotine materija, kuri sukuria stiprią gravitacinę trauką ir neleidžia ertmei sugriūti.

Tačiau yra ir kitokių nuomonių. Pavyzdžiui, Liono normaliosios aukštosios mokyklos (Ecole Normale Superieure) informatikos profesorius Paskalis Koiranas (Pascal Koiran) paskelbė skaičiavimus, pagal kuriuos elementariųjų dalelių lygmenyje egzotinė materija nebūtina, kad būtų galima pereiti per kirmgraužą.

Kelionė per kirmgraužą gali atrodyti siurrealistinė ir dezorientuojanti patirtis. Gali atrodyti, kad keliaujate ryškios šviesos tuneliu, o laikas bėga greitai.

Galite jaustis taip, tarsi būtumėte perkeliami iš vienos vietos į kitą iš tikrųjų nejudėdami. Keliaudami per kirmgraužą galite patirti gravitacijos pokyčius arba laiko ir erdvės kontinuumo pokyčius.

Gali atrodyti, kad tunelio vidus sudarytas iš keistų ir egzotiškų dalelių, o spalvos ir formos atrodo ne iš šio pasaulio. Kai kuriais atvejais tunelis netgi gali būti pripildytas paslaptingos formos energijos, kuri atrodo kaip gyva.

Kirvelinės skylės buvo ir šiandien tebėra vienintelė tarpžvaigždinių skrydžių galimybė. Todėl mokslininkai tęs tyrimus, kad ir kokie fantastiški jie atrodytų.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko dalinkitės.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
06.02.2023 laikas 18:39 WW3 eskaluojamas, nes korumpuoti JAV pareigūnai siekia apsaugoti savo nusikalstamas operacijas ir biologinio ginklo tyrimus Ukrainoje
JAV vyriausybė ir toliau eskaluoja pasaulinį karą su Rusija, kartu prisidėdama prie humanitarinės krizės Ukrainoje. Bideno režimas nusiuntė Ukrainai daugiau kaip 100 milijardų JAV dolerių, įskaitant įvairią amuniciją ir ginklus, ir planuoja siųsti ta...

Skaityti daugiau

06.02.2023 laikas 18:12 Svarbi žinia: "Pfizer" kovidų dūris sukelia nevaisingumą

Naujausia slapta filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas "Pfizer" aukšto rango vadovas Džordonas Trištonas Volkeris (Jordon Trishton Walker), rodo, kad "Pfizer" nuo pat pradžių žinojo, jog su jos gaminama kovidų "vakcina&qu...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau