Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Sausio » 13

Arbatos Grybas Senovinė Liaudiška Priemonė

Tai senovinė liaudiška priemonė, turinti ryškių gydomųjų savybių.

Išoriškai arbatos grybas primena plaukiojančią medūzą. Žinoma, tai nėra grybas įprasta mums prasme. Tai mielinių grybelių ir acto rūgimo bakterijų simbiozė. Viršutinė grybo dalis - blizgi, tvirta, o apatinė atrodo tarsi daugybė svyrančių siūlų, tai yra augimo zona. Apatinėje grybo dalyje arbatos plikinys ir cukraus tirpalas virsta naudingu gėrimu.

Gera maitinamoji terpė grybui yra filtruota saldi juodoji arbata, nes joje yra purinų - grybo gyvybingumui palaikyti būtinų medžiagų. Kuo stipresnė arbata, tuo daugiau antpile vitaminų ir tonizuojančių medžiagų. 1 l gėrimo paruošti paprastai pakanka 2 arbatinių šaukštelių sausos arbatos (stebėkite, kad arbatžolės nepatektų ant arbatos grybo) ir 50-100 g sukraus. Arbatos grybą įdėkite į dviejų-trijų litrų stiklainį su plačiu kaklu, kurį reikia uždengti keliais marlės sluoksniais.

Jokiu būdu negalima stiklainio uždengti dangteliu, nes grybui augti reikalingas oras.

Grybo antpilas - aromatinis, rūgščiai saldus, mažai alkoholio turintis gazuotas gėrimas, jis gerai atgaivina ir slopina troškulį. Skonis priklauso nuo to, kiek laiko buvo laikomas grybas. (Senas, 15-30 parų gėrimas darosi rūgštus ir naudojamas tik kaip prieskonis) Kad gėrimas būtų skanus, kartą per savaitę grybą reikia perplauti vos šiltu virintu vandeniu. Prieš vartojimą antpilą kruopščiai nukošti per kelis marlės sluoksnius. Išpilsčius į butelius, gėrimą galima ilgą laiką laikyti šaldytuve. Laikui bėgant, skonis tik gerėja. Daugiausia gydomųjų savybių antpilas įgauna 7-8 parą. Gydomosios savybės padidėja maždaug 10%, augant grybui ir didėjant cukraus kiekiui skystyje.

Arbatos grybo antpile yra cukraus, vyno spirito, organinių rūgščių (pieno, acto, anglies, gIiukono kojinės rūgšties), įvairių fermientų , aromatinių medžiagų, nedaug vitamino C ir kt. Pagal rūgščių kiekį šis gėrimas artimas girai. Manoma, kad grybo savybės priklauso nuo antibiotinio antpile esančių gliukono ir kojinės rūgščių poveikio.

Gydomosios savybės:

Arbatos grybas sėkmingai gydo dizenteriją, nosiaryklės ir burnos ertmės uždegimą. Kad uždegimą malšinantis poveikis būtų stipresnis, arbatos grybą truputį pašildyti emaliuotame inde. Sergant angina, gerklę skalauti kas valandą. Efektas bus matomas gana greitai. Sergant peršalimo ligomis, naudoti marlės tamponus, suvilgytus šiuo tirpalu. Tamponus keisti kas pusvalandį.

Nuo senų laikų arbatos grybas buvo naudojamas įvairioms vidaus organų ligoms gydyti: skrandžio ir virškinimo trakto, kepenų, tulžies pūslės, nes jis gerai reguliuoja skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, didina virškinimo sulčių aktyvumą.

Arbatos grybas taip pat labai efektyvus, gydant aterosklerozę, padidėjusį arterinį kraujospūdį. Nuolat vartojant arbatos grybą, gali sumažėti ar net visai praeiti galvos skausmai, širdies skausmai, susitvarko miegas, kuris, ypač pagyvenusiame amžiuje, dažnai sutrinka.

Iš arbatos grybo galima paruošti labai skanų actą: arbatinį grybą užpilti virintu vandeniu, arbatos plikimu ir cukraus sirupu (arba pabarstyti smulkiu cukrumi) ir laikyti 3-4 mėnesius. Paskui tirpalą perpilti į emaliuotą indą ir valandą pavirinti. Tada perkošti per kelis marlės sluoksnius, įdėti kelis citrinos rūgšties kristalėlius.

Vieną ar du arbatinius šaukštelius tokio acto galima įpilti į arbatą, kuri įgauna malonų rūgštoką skonį. Ši arbata puikiai malšina troškulį po fizinių krūvių ir sergant. Actu galima «gesinti» sodą, ruošiant tešlą, marinuojant mėsą šašlykams. Vandeniu skiestas actas gerai skalauja riebius plaukus, juo galima valyti riebią veido odą.

Taigi, arbatos grybo poveikio ir naudojimo spektras yra tikrai didžiulis.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
25.09.2018 laikas 08:06 Receptai Vaistažolių mišiniai gerinantys apetitą
Apetitą gerinantys liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai gerinantys apetitą, apetitas, apetito pagerinimas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis,...

Skaityti daugiau

05.08.2019 laikas 13:01 Receptai Varškėčiai be kiaušinių receptas
Turbūt visi vaikučiai mėgsta saldžius varškėčius. Bet ką ten vaikučiai, juos dievina net suaugę! Pradžiuginkite savo šeimą skaniais, sočiais, ir naudingais pusryčiais, paruošę aromatingus varškėčius be kiaušinių. Jie ir jums išeis...

Skaityti daugiau

24.10.2019 laikas 10:11 Receptai 3 Sveikų Košių Receptai
Košė yra lengvai pagaminamas patiekalas, tinkantis ir pusryčiams, ir vakarienei. Nors šis patiekalas daugeliui gerai pažįstamas ir mėgstamas, visgi apie košes dar yra ko pasimokyti – specialistų teigimu, net ir tokio sveiko maisto...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau