Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 18

Australijoje aptiktas pavojingų vorų didžiulis lizdas

Žaliavoriai – vieni iš didžiausių ir įspūdingiausių mįslingo ir pavojingo Australijos vorų pasaulio personažų. Ir, žinoma, vienas didžiausių vorų bijančių žmonių košmarų. Jų apvalūs pūkuoti kūnai ir ilgos kojos nepalieka abejonių – tokia kompanija tik stipriausių nervų turėtojams, rašo sciencealert.com.

O dabar įsivaizduokite, kaip turėjo nustebti „Bush Heritage Australia“ ekologė Angela Sanders, kai, atidariusi oposumo gyvenamą dėžę, joje aptiko net ne vieną, o dešimtis tokių žaliavorių (taip, jūs perskaitėte teisingai, dešimtis) – visi jie buvo susispaudę kaip silkės statinėje.

Bet kuris normalus žmogus, prieš akis išvydęs tokį reginį, pradėtų kelti isterijas ir galbūt netgi apalptų, tačiau tik ne A. Sanders ir jos komanda. Mokslininkai labai apsidžiaugė, nes toks radinys – įrodymas, kad jų bandymai atkurti ekosistemas yra pakankamai veiksmingi ir netgi pranoksta lūkesčius.

Žaliavoriai, Voragyviai, Australija, gamta, laukinė gamta, Vorai

„Monjebup Nature Reserve“ Australijoje – unikalus aplinkos apsaugos projektas, kuriuo siekiama atkurti natūralią dešimtmečių miškų kirtimo išvargintų teritorijų ekologiją.

Siekiant šių tikslų, sodinami medžiai, kuriuose gali apsigyventi teritorijai būdingi gyvūnai. Be to, šiuo metu eksperimento vietoje jau pakanka augmenijos, kad tokie gyvūnai kaip mažieji oposumai (Cercartetus concinnus) ir minėtieji žaliavoriai vėl pasijustų kaip namuose.

Nepaisant to, medžiai dar pakankamai jauni, kad juose galėtų patogiai gyventi minėtieji oposumai, taigi „Bush Heritage Australia“ personalui teko mažiesiems oposumams parūpinti specialių dėžių, kur jie galėtų įsikurti.

Medžiuose gyvena ir žaliavoriai – dažniausiai po atsilupusia kamienų žieve ir po rąstais. Minėtieji medžiai per jauni ir šių vorų poreikiams, taigi, natūralu, kad žaliavoriai persikraustė į oposumams skirtas dėžes.

„Tai tokia žaliavorių rūšis, kurie gyvena drauge, dažniausiai po medžių žieve. Ten, kur atsodinome iškirstus medžius, jie dar per jauni patenkinti būtinuosius šių vorų poreikius, taigi, jiems pasirodė geriausias sprendimas įsikurti medinėse opusumams skirtose dėžėse“, – savo tinklaraštyje paaiškino A. Sanders.

Tai, kad tiek daug vorų gyvena drauge, gali pasirodyti keista ir, anot žinovų, iš dalies taip ir yra. Dauguma vorų gyvena vieni, palikuonys atsiskiria vos tik pakankamai sustiprėja ir gali išgyventi savarankiškai.

Kaip ten bebūtų, kai kurie vorai labiau socialūs, gyvena didelėmis šeimomis ir kartais suverpia įspūdingo dydžio voratinklius.

Pavyzdžiui, vienas neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad vorai, kurie daugiau laiko praleidžia su savo atžalomis, užaugina stipresnių ir atsparesnių vorų kartą.

„Vorai, kuriuos aptikome oposumų dėžėse, priklauso vienai rūšiai, o jų spalva ir dydis skiriasi priklausomai nuo amžiaus“, – sako vorų ekspertė iš Vakarų Australijos muziejaus Julianne Waldock.

„Kodėl jie visi susigrūdę vienoje vietoje? Mokslų daktarė iš Kornelio universiteto tiria dvi žaliavorių rūšis - D. lapidicola iš Vakarų Australijos ir D. cancerides ir Rytų Australijos. Abi šios rūšys mėgsta kitų vorų draugiją, o tai gana neįprasta savybė šiems sutvėrimams. Tyrimai atskleidė, kad tokia tolerancija gentainiams padeda išgyventi ir veiksmingai dalintis būtiniausiais ištekliais. Didžiausi bendruomenės nariai netgi linkę dalintis maistu su mažesniais“, – komentuoja J. Waldock.

Taigi, šiems vorams gyventi tinkamų sąlygų ne tiek ir daug, tad jie tam tikra prasme priversti susivienyti ir kartu siekti bendro tikslo – išgyventi.

Tiesa, nerimauti dėl mažųjų oposumų taip pat neverta – „Bush Heritage Australia“ „Science Alert“ žurnalistus patikino, kad tokių medinių dėžių jie parūpino daugiau nei pakankamai ir jose tilps visos norinčios gyvybės formos.

Publikuoja: delfi.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.01.2020 laikas 21:17 Česnakai: kraujagyslių stiprinimas ir valymas

Viena pagrindinių daugelio lėtinių ligų priežasčių – sutrikusi kraujotaka. Tad laiku atkreipti dėmesį į kraujagyslių būklę yra labai svarbu.

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 22:46 Priešuždegiminio tepalo receptas su natūraliu antibiotiku, skirtas traumoms ir įpjovimams

Daugelis žmonių naudoja antibiotikus, pirktus vaistinėse, įbrėžimams, įpjovimas ar bet kokioms kitoms nedidelėms traumoms. Naudojant šiuo preparatus, dažnai gali pasireikšti alerginės reakcijos, raumenų susitraukimai, mėšlungis, klausos praradimas, vaisiaus pažeidimas ir kt. Taip pat atsiranda od...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 18:02 Galimai šie bėrimai ant kūno išduoda vėžį
Dažniausiai ant kūno atsiradę bėrimai yra visiškai nekenksmingi. Įvairios dėmelės gali būti įvairių negalavimų požymis, dažnai atsirandantis dėl alerginės reakcijos į naują odos produktą ar net kaip šalutinis šienligės poveikis. Tačiau retais atvejais išsiskyrimas išbėrimu gali būti kažko daug grėsm...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 16:26 Jei numirtumėte – ar katė ėstų jūsų kūną?

Dažnai sakoma, kad šuo mieliau badautų, nei ėstų mirusio šeimininko kūną, o štai katė tokių įsitikinimų neturi. Istorijų yra buvę įvairių, tačiau viena yra aišku - katės žmogienos neatsisako.

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 13:21 Nauji algoritmai bei genų analizė parodė: žmonės gali evoliucionuoti atgal

Gyvūnai gali evoliucionuoti atgal – atgauti protėvių turėtus bruožus. Anksčiau mokslininkai manė, kad tai neįmanoma, tačiau nauji algoritmai bei genų analizė parodė, kad taip nutiko driežams, varlėms ir netgi žmonėms.

...

Skaityti daugiau