- 23.12.2020
- 0.0 Reitingas
- 1114 Peržiūros
- Komentarai
(Paranormal)* Jei ant dantų šepetėlio pastebite kraujo pėdsakų, tai gali būti per didelio dantų valymo pasekmė arba įspėjamasis ligos požymis. Ir ne tik burnos ertmę. Todėl nereikėtų lengvabūdiškai nuvertinti dantenas. Svarbu laiku imtis veiksmų.
Negalite taip lengvai žiūrėti į tai, kad, jūsų dantenos kraujuoja. Dantenų kraujavimas dažnai yra daugelio ligų įspėjamasis ženklas, todėl ateityje galite netekti dantų. Todėl atkreipkite dėmesį į šį simptomą, kad nepraleistumėte laiko ir imtumėtės tinkamų priemonių. Štai ką galite padaryti dėl kraujavimo iš dantenų.
Kaip kovoti su kraujuojančiom dantenoms
Kodėl kraujuoja dantenos
Dantys iš tikrųjų nėra tokie stiprūs, dantenos nėra tokios patikimos, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Yra keletas veiksnių, kurie sukelia burnos ertmės problemas.
Pažymėkime pagrindinius dantenų kraujavimo veiksnius:
Dantų akmenys. Dantų apnašos - užsispyręs ir klastingas dalykas. Jei su juo nuolat nekovojama, laikui bėgant jis tampa storesnis ir kietesnis ir virsta baisiu dantų akmeniu. Jame gyvenantys mikroorganizmai yra pagrindinė ligos, vadinamos dantenų uždegimo, priežastis. Kraujas ant dantų šepetėlio ar siūlas yra pagrindinis dantenų uždegimo signalas.
Per didelis dantų valymas. Pernelyg kietas dantų šepetėlis ar netinkamas siūlas gali pažeisti dantenas ir sukelti nedidelį kraujavimą. Ir per tokį įbrėžimą galite lengvai užkrėsti.
Vitaminų trūkumas. Vitaminai turi įtakos kraujagyslių sienelių stiprumui ir kraujo krešėjimui. Kartais, kai trūksta vitaminų, kraujagyslių sienelės suplonėja, o kraujavimas gali išprovokuoti net silpną danties / dantenos spaudimą. Jei jūsų mityba yra subalansuota, šios problemos galima išvengti.
Diabetas. Ši hormoninė liga susilpnina dantenų atsparumą infekcijoms. Dėl šios priežasties diabetu sergantiems žmonėms reikia skirti ypatingą dėmesį burnos higienai.
Nėštumas / hormoninių kontraceptikų vartojimas. Hormonų disbalansas daro įtaką dantenų būklei: jų audiniai gali išsipūsti, kristi, būti laisvesni ir blogai atsparūs naudojant mechanines priemones, tai yra dantų valymas ir t.t..
Šiurkštus, standus protezų sumontavimas. Dantų protezai yra dažna dantenų uždegimo priežastis ir progresavimas. Bet kokiam ortopediniam dizainui reikalingos specialios higienos priemonės.
Kai nepaisote kraujuojančių dantenų
Net kai esate kategoriškai įsitikinęs, kad neturite vidaus organų patologijų, negalima ignoruoti rausvas putas burnoje.
Štai kodėl:
- Dantenų uždegimas klastingas. Net jei valant dantis dantenos yra patinusios, paraudusios ir kraujuojančios, jos neskauda, o daugelis žmonių paprasčiausiai nesuvokia dantenų uždegimo, kaip pavojingos ligos. Tačiau mikroorganizmų išprovokuotas uždegimas progresuoja, sukurdamas nuolatinį atstumiantį „kvapą“ iš burnos ertmės ir toliau vystosi į periodontitą. Galutinai apie dantenos uždegimą sako; sulaikančio dantenos audinio uždegimas. Dantenos tolsta nuo dantų, jos pradeda klibėti ir ilgainiui tiesiog iškrenta.
- Burnos ertmėje esančios bakterijos aktyviai dauginasi ir gali būti gabenamos į kraują. Ir tai jau kelia grėsmę vidaus organams.
Dantenų kraujavimo terapija
Geriausias sprendimas - susitarti su odontologu. Specialistas greitai sužinos, kodėl kraujuoja dantenos.
- Jei problema nedidelė, gydytojas išvalys burnos ertmę, ištaisys protezų (jei tokių yra) lokalizaciją, paaiškins, kaip palengvinti uždegimą ir kaip atskirai pasirinkti dantų šepetėlį ir pastą.
- Jei kraujavimo priežastis yra vitaminų trūkumas, gydytojas patars būtiną vitaminų papildą.
- Jei hormoniniai sutrikimai ir vidiniai negalavimai veikia, kaip kraujavimo veiksnys, odontologas nukreips jus į terapeuto paskyrimą tęsti tyrimą ir patikslinti diagnozę.
Skubus veiksmas
- Valgykite ledus / gerkite atvėsintą vandenį. Šaltis linkęs sutraukti kraujagysles, sulėtinti tikėtinos infekcijos plitimą ir padėti sustabdyti kraujavimą. Jei dantenas tepsite šaltu vandeniu suvilgytą marlės tamponą, rezultatas bus toks pats.
- Burną galite skalauti dantų skalavimu, dantenas patepkite specialiu dantų geliu.
- Ką tu turi žinoti! Nerekomenduojama naudoti alkoholio ir druskos pagrindu pagamintų tirpalų: jei yra dantenų uždegimas, pastarieji tik pablogins situaciją.
Norint išvengti dantenų kraujavimo
Prevencinės priemonės:
- Valykite dantis bent 2 kartus per dieną. Pasirinkite vidutinio kietumo šepetėlį.
- Kas 6 mėnesius susitarkite su odontologu ir vykdykite jo patarimus.
- Peržiūrėkite savo maisto protokolą ir sumažinkite suvalgyto cukraus kiekį.
- Nutraukti priklausomybes (rūkymas ir alkoholiniai gėrimai). Cigarečių tabake ir alkoholyje esančios medžiagos dirgina burnos gleivinę ir silpnina vietinę imuninę apsaugą.
Kaip galima išvengti dantenų kraujavimo naudojant namų gydymo priemones? Valgomoji druska padės pašalinti nurodytą simptomą.
Skalavimo druskingu vandeniu poveikis burnos ertmei
- pH lygis burnos ertmėje kartkartėmis kyla, susidaro šarminė aplinka, nepalanki gyvybinei mikroorganizmų veiklai.
- Edema „išnyksta“ veikiama druskos, kuri išsiurbia skystį iš giliųjų odos sluoksnių.
- Uždegimas palengvėja.
Tam reikės druskingo tirpalo. Kaip paruošti: 1 arbatinį šaukštelį jūros / virtuvės druskos ištirpinkite stiklinėje karšto vandens. Norėdami pasiekti didesnį efektą, į tirpalą įpilkite:
- 0,5 šaukštelio sodos;
- 2 lašai jodo (šis elementas turi baktericidinį poveikį;
- vaistinės ramunėlių antpilas (aktyvina uždegimo pašalinimą);
- šalavijų antpilas (pašalina kraujavimą).
Kaip taikyti:
Skalaukite burną nurodytu tirpalu, kūno temperatūros. Būtina pabandyti praskalauti jį tarp dantų, kad jis kuo geriau kontaktuotų su dantenomis. Šį metodą rekomenduojama atlikti tris kartus per dieną, 2–4 minutes. (neprarykite druskingo vandens).
Druskos masažas
Dantenų masažas jūros druska yra veiksminga namų priemonė gydant dantenų uždegimą ir kraujavimą. Kad nebūtų mechaniškai pažeista burnos ertmė, druska turėtų būti iš anksto sumalta.
Masažui atlikti reikia druską sumaišyti su alyvuogių / saulėgrąžų aliejumi iki košės konsistencijos, tada dantų šepetėliu mišinį patepti dantis ir dantenas. Lengvais masažo judesiais labai silpnu slėgiu patrinkite masę pirštais. Prieš pradedant naudoti rankas reikia kruopščiai nuplauti ir dezinfekuoti alkoholiu.
Šie fiziologiniai tirpalai naudojami gydant dantenų uždegimą ir periodonto ligas. Tačiau jei sistemingai praktikuojant druskos tirpalą, septynias dienas nerandama jokių teigiamų rezultatų, turite susitarti su odontologu. Tokiais būdai galite užkirsti kelią rimtų dantenų komplikacijų atsiradimui.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau