- 10.11.2023
- 2.0 Reitingas
- 568 Peržiūros
- Komentarai
Jei ant dantų šepetėlio pastebėjote kraujo pėdsakų, tai gali būti ir pernelyg intensyvaus dantų valymo pasekmė, ir įspėjamasis ligos požymis. Ir ne tik burnos ertmės. Todėl į kraujavimą iš dantenų nežiūrėkite lengvabūdiškai. Svarbu laiku imtis veiksmų.
Nereikėtų lengvabūdiškai vertinti, jei kraujuoja dantenos. Kraujuojančios dantenos dažnai yra įspėjamasis ženklas apie daugelį ligų ir ilgainiui gali lemti dantų netekimą. Taigi atkreipkite dėmesį į šį simptomą, kad nepraleistumėte laiko ir imtumėtės tinkamų veiksmų. Štai ką galite daryti dėl kraujuojančių dantenų.
Kaip elgtis su kraujuojančiomis dantenomis
Kodėl kraujuoja dantenos
Dantys iš tikrųjų nėra tokie tvirti, o dantenos nėra tokios saugios, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Yra daug veiksnių, sukeliančių burnos ertmės problemas.
Atkreipkime dėmesį į pagrindinius dantenų kraujavimo veiksnius:
- Dantų akmenys. Apnašos yra atkaklus ir klastingas dalykas. Jei su jomis nuolat nekovojama, ilgainiui jos tampa storesnės ir kietesnės ir virsta baimę keliančiais dantų akmenimis. Jame gyvenantys mikroorganizmai yra pagrindinė ligos, vadinamos gingivitu, priežastis. O kraujas ant dantų šepetėlio ar dantų siūlo yra pagrindinis gingivito signalas.
- Pernelyg intensyvus dantų valymas. Naudojant saikingai kietą dantų šepetėlį arba per švelniai valant dantis siūlu kyla rizika pažeisti dantenas ir sukelti lengvą kraujavimą. O per tokį įbrėžimą lengva užsikrėsti infekcija.
- Vitaminų trūkumas. Vitaminai turi įtakos kraujagyslių sienelių tvirtumui ir kraujo krešėjimui. Kartais dėl vitaminų trūkumo kraujagyslių sienelės išretėja ir net nedidelis danties / dantenų spaudimas gali sukelti kraujavimą. Jei jūsų mityba subalansuota, šios problemos galima išvengti.
- Diabetas. Ši hormoninio pobūdžio liga susilpnina dantenų atsparumą infekcijoms. Dėl šios priežasties diabetikai turi skirti ypatingą dėmesį burnos higienai.
- Nėštumas/vartojant tam tikrus hormoninius kontraceptinius vaistus. Hormonų pusiausvyros sutrikimas turi įtakos dantenų būklei: jų audiniai gali pabrinkti, būti trapesni ir silpnai atsparūs mechaniniam poveikiui.
- Griežtas dantų protezų uždėjimas. Dantų protezai - dažna gingivito atsiradimo ir progresavimo priežastis. Bet koks protezavimas reikalauja specialių higienos priemonių.
Kai nekreipiate dėmesio į kraujuojančias dantenas
Net ir tada, kai esate kategoriškai įsitikinę, kad neturite jokių vidaus organų patologijų, rausvos putos burnos ertmėje nereikėtų ignoruoti.
Štai kodėl:
- Gingivitas yra klastingas. Net jei valantis dantis dantenos yra patinusios, raudonos ir kraujuoja, jų neskauda, o gingivito daugelis tiesiog nesuvokia kaip pavojingos ligos. Tačiau mikroorganizmų išprovokuotas uždegimas progresuoja, sukurdamas nuolatinį atgrasų burnos ertmės "skonį", ir toliau vystosi į periodontitą. Pastarasis rodo dantenų audinio, laikančio dantį, uždegimą. Dantenos "atsitraukia nuo dantų, jie pradeda klibėti ir ilgainiui tiesiog iškrenta.
- Burnos ertmėje bakterijos aktyviai dauginasi ir gali patekti į kraują. O tai jau kelia grėsmę vidaus organams.
Kraujuojančių dantenų gydymas
Geriausia išeitis - užsirašyti pas odontologą. Specialistas greitai išsiaiškins tikslią priežastį, kodėl kraujuoja dantenos.
- Jei problema yra siauros dantų srities, gydytojas išvalys burnos ertmę, pakoreguos dantų protezų (jei tokių yra) lokalizaciją, paaiškins, kaip sumažinti uždegimą ir kaip individualiai parinkti dantų šepetėlį bei dantų pastą.
- Jei kraujavimo priežastis yra vitaminų trūkumas, odontologas rekomenduos vitaminų papildų.
- Jei kraujavimą sukėlė hormoniniai sutrikimai ir vidaus ligos, odontologas nukreips Jus pas šeimos gydytoją tolesniam ištyrimui ir diagnozės patikslinimui.
Neatidėliotinos priemonės
- Valgykite ledus / gerkite atšaldytą vandenį. Šaltis paprastai sutraukia kraujagysles, sumažins tikėtinos infekcijos plitimo greitį ir padės sustabdyti kraujavimą. Tą patį rezultatą duos ir šaltame vandenyje suvilgyto marlės tampono uždėjimas ant dantenų.
- Burnos ertmę galite skalauti dantų skalavimo skysčiu, dantenas tepti specialiu dantų geliu.
- Ką reikia žinoti! Nerekomenduojama naudoti alkoholio ir druskos pagrindu pagamintų tirpalų: jei yra dantenų uždegimas, pastarieji tik pablogins situaciją.
Norėdami išvengti dantenų kraujavimo
Prevencinės priemonės:
1. Valykite dantis bent du kartus per dieną. Pasirinkite vidutinio kietumo šepetėlį.
2. Kas 6 mėnesius apsilankykite pas odontologą ir laikykitės jo patarimų.
3. Peržiūrėkite savo maisto protokolą ir sumažinkite suvartojamo cukraus kiekį.
4. Atsisakykite priklausomybių (rūkymo ir alkoholio). Cigaretėse esančios tabako ir alkoholio medžiagos dirgina burnos gleivinę ir silpnina vietinę imuninę apsaugą.
Kaip naminėmis priemonėmis išvengti dantenų kraujavimo? Valgomoji druska padės palengvinti šį simptomą
Druskos vandens skalavimo poveikis burnos ertmei
1. Epizodiškai padidina burnos ertmės pH lygį, sukuria šarminę aplinką, nepalankią mikroorganizmų gyvybei.
2. "Išeina" patinimas veikiant druskai, išsiurbdamas skysčius iš giliųjų po oda esančių sluoksnių.
3. Palengvėja uždegimas.
Tam reikės druskos tirpalo. Kaip paruošti: stiklinėje karšto vandens reikia ištirpinti 1 valgomąjį šaukštelį jūros / virtuvinės druskos. Didesniam poveikiui į tirpalą įpilti:
- geriamosios sodos;
- 2 lašus jodo (šis elementas turi baktericidinį poveikį;
- vaistinių ramunėlių užpilo (aktyvina uždegimo šalinimą);
- vaistinio šalavijo užpilas (šalina kraujavimą).
Kaip naudoti:
Kūno temperatūros tirpalu skalaukite burnos ertmę. Reikia stengtis jį praleisti tarp dantų, kad jis maksimaliai susiliestų su dantenomis. Rekomenduojama tai daryti tris kartus per dieną po 2-4 minutes (sūraus vandens negalima nuryti).
Druskos masažas
Dantenų masažas su jūros druska yra veiksminga naminė priemonė uždegimui ir dantenų kraujavimui gydyti. Kad mechaniškai nepažeistumėte burnos ertmės, druską prieš tai reikėtų susmulkinti.
Masažui atlikti druską reikia sumaišyti su alyvuogių ir (arba) saulėgrąžų aliejumi ir išmaišyti iki košelės konsistencijos, tada, naudojant dantų šepetėlį, mišiniu patepti dantis ir dantenas. Mišinį įtrinkite pirštais lengvais masažiniais judesiais, labai nežymiai spausdami. Rankas prieš manipuliaciją reikia gerai nuplauti ir dezinfekuoti alkoholiu.
Šios druskos procedūros praktikuojamos gydant gingivitą ir periodonto ligas. Tačiau jei sistemingai praktikuojant druskos tirpalą, tęsiant septynias dienas, teigiamų rezultatų nepasiekiama, būtina užsirašyti pas odontologą. Taip galite užkirsti kelią rimtoms dantenų komplikacijoms.
*Paranormal.lt straipsniai skirti tik informaciniams ir mokomiesiems tikslams ir nepakeičia profesionalaus gydytojo patarimo, diagnozės ar gydymo. Visada kreipkitės į gydytoją visais klausimais, susijusiais su jūsų sveikatos būkle.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau