Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Rugsėjo » 19

Gydymas bičių pikiu

Bičių pikis dar vadinamas bičių klijais. Apie gydomąsias bičių pikio savybes žinota dar senovės Graikijoje ir Romoje bei Rytų šalyse. Bičių pikiu įvairias ligas bando gydyti ne tik liaudies medicinos žinovai, bet ir gydytojai. Bičių pikis naikina žalinguosius mikrobus, grybelius, virusus, malšina skausmus, toksinių medžiagų poveikį ir gydo žaizdas.

KAS YRA TAS BIČIŲ PIKIS?

Bičių pikis yra įvairių medžiagų: dervų, eterinio aliejaus, vaško, flavonoidų, baltymų, mikroelementų ir kitų medžiagų mišinys. Bičių pikio sudėtis yra labai sudėtinga, o tikslios formos jis neturi ir negali turėti. Iš įvairių augalų ir įvairiose vietose surinktas bičių pikis skiriasi savo spalva, konsistencija ir sudėtimi.

Bičių pikis gali būti kietas, klampus, lipnus, gelsvas, rausvas ir net žalsvai rusvas.

Bitės pikį renka nuo augalų pumpurų, kuriuose yra dervinių medžiagų ir jas papildo savo liaukų fermentais.

Bitės pikį vartoja kaip savitą cementą: juo tvirtina įvairias avilių dalis, padengia sieneles, užkemša skyles, stiprina korius ir net balzamuoja į avilius patekusių smulkių gyvūnų (driežų, pelių) kūnus. Beje, graikų kalboje žodis pikis reiškia „tvirtovė“, „miestas“.

• Dar senovėje bičių pikiu apriš-davo žaizdas ir nudegimus, stengdamiesi, kad jos nepradėtų pūliuoti ir greičiau užgytų. Bičių pikis buvo ypač vertinamas karų metu, nes jis stabdydavo gangrenos vystymąsi. Bičių pikio bandeles dėdavo ne tik ant įpjovų, skaudamų sąnarių, vočių ir nuospaudų, bet ir kai kuriais atvejais ant naujagimių bambų. Be to, bičių pikiu sutepdavo vaikiškus žaislus.

AR VISIEMS GALIMA GYDYTIS BIČIŲ PIKIU?

Gydytis bičių pikiu (jį naudoti inhaliacijoms, skalauti bumą, gerti, ruošti tepalus), galima ir namuose, nes paruošti bičių pikio mišinį, tirpalą ar tepalą nėra sunku. Tačiau gydantis bičių pikiu būtina atminti, kad jis yra ypač stiprus alergenas, todėl prieš pradėdami gydytis šiais vaistais turite įsitikinti, ar jiems nesate alergiški. Ypač dėmesingi privalo būti sergantys įvairiomis alerginėmis ligomis bei žmonės, alergiški vaistams, įvairiems maisto produktams ir kosmetinėms priemonėms.

pikis, gydymas, bičių pikis, liaudies medicina

KAIP GYDYTIS BIČIŲ PIKIU?

Namuose bičių pikiu galima gydytis keliais būdais. Galima gydytis natūraliu bičių pikiu, paruošti bičių pikio tepalą ar ekstraktą su spiritu, arba gydytis bičių pikio inhaliacijomis. Kaip gydytis bičių pikiu, priklauso nuo ligos.

► Bičių pikio tepalo paruosimas

Emaliuotame puode užvirkite sviestą ar žuvų taukus, lanoliną, vazeliną su citrina, suberkite smulkiai supjaustytą bičių pikį. Medžiagų santykis priklauso nuo to, kokios koncentracijos bičių pikio tepalą norite paruošti. Pavyzdžiui, jei norite paruošti 15 proc. bičių pikio tepalą, panaudokite 100 g sviesto ir 15 g bičių pikio. Jei norite paruošti 30 proc. bičių pikio tepalą, panaudokite 100 g sviesto ir 30 g bičių pikio.

8o°C temperatūros mišinį maišydami kaitinkite pusę valandos. Vėliau karštą mišinį nukoškite per viengubą marlės sluoksnį, supilstykite į stiklainius. Paruoštą bičių pikio tepalą laikykite vėsioje vietoje.

• 20 proc. bičių pikio tepalu patariama gydyti grybines odos ligas, votis, egzemą.

• 30-40 proc. bičių pikio tepalu patariama gydyti radikulitą, išijų, galūnių periferines nervų sistemos ligas. Bičių pikio tirpalu patariama įtrinti gydomas vietas ar juo įkaitinti infekcinių ligų, pavyzdžiui, rožės pažeistas vietas.

► Bičių pikio ekstraktas

Ruošdami bičių pikio ekstraktą, susmulkintą bičių pikį užpilkite 70-90° spiritu, tamsaus stiklo inde leiskite nusistovėti 3 paras, reguliariai antpilą pakratykite. Po 3 parų ekstraktą nukoškite per marlę. Bičių pikio ir spirito kiekis priklauso nuo to, kokias ligas gydysite ir kokios koncentracijos ekstraktą norite paruošti. Verta atminti, kad gydant įvairias ligas reikalingas skirtingos koncentracijos bičių pikio ekstraktas.

ĮVAIRIŲ LIGŲ GYDYMAS BIČIŲ PIKIO EKSTRAKTU

►Skrandžio dvylikapirštės žarnos opaligės gydymas

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę patariama gydyti 10 proc. bičių pikio ekstraktu (10 g bičių pikio reikia užpilti 100 ml 70 laipsnių spirito). Šio ekstrakto 1,5-2 valandos prieš valgį patariama gerti po 15-20 lašų su vandeniu ar virintu pienu 3 kartus per dieną. Gydytis reikia 3 savaites.

Sergantiems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige draudžiama viršyti nurodytą bičių pikio ekstrakto kiekį, nes tai gali sukelti bendrą kūno silpnumą, tingumą, apatiją, pabloginti apetitą. Vartojant daugiau bičių pikio ekstrakto, kraujyje gali padaugėti leukocitų. Taip besigydantiems patariama laikytis dietos. Jei reikės, gydymą po 1-2 savaičių pertraukos galima pakartoti.

► Ūmaus ir lėtinio otito (ausų uždegimo) gydymas

Sergantiems ūmiu ar lėtiniu otitu patariama gerti po 40 lašų 20 proc. bičių pikio ekstrakto su 1 stikline šilto vandens ar pieno, 1 valanda prieš valgį, 3 kartus per dieną. Taip gydytis patariama 20-30 dienų. Besigydantiems reikia laikytis dietos.

Ūmaus ir lėtinio vidinės ausies uždegimo gydymas

Gydyti ūmų ir lėtinį vidinės ausies uždegimą patariama 30 proc. bičių pikio ekstraktu, kuriam paruošti reikia panaudoti 70° spiritą. Prieš gydymą iš ausų išvalykite pūlius, tada į ausis įkiškite bičių pikio ekstrakte suvilgytus vatos gniužulėlius. Taip gydytis patariama 10-15 dienų vatos gniužulėlius ausyse keičiant 1 kartą per dieną.

Taip pat į gydomas ausis galima 3 kartus per dieną įlašinti po 3 lašus 20 proc. bičių pikio ekstrakto. Taip gydantis išskyros iš ausų turėtų pranykti.

► Lėtinio prostatito gydymas

Gydant lėtinį prostatitą svarbu, kad bičių pikio preparatai ne tik naikina žalinguosius mikrobus, bet ir malšina skausmus bei uždegiminius procesus. Patariama paruošti gydomąsias žvakes. Paruošti gydomąsias žvakes prireiks bičių pikio ekstrakto. 40 g bičių pikio užpilkite spiritu, kaitinkite 40°C šilumos vandens vonelėje. Iš bičių pikio ekstrakto ir kakavos sviesto paruoškite gydomąsias žvakutes. Gydomąją žvakutę sergantiems lėtiniu prostatitu patariama panaudoti prieš miegą. Gydytis reikia 30 dienų, tada padaryti 1-2 mėnesių pertrauką. Sergantiems lėtiniu prostatitu taip gydytis patariama 2-3 kartus.

► Burnos gleivinės uždegimo gydymas

50 g susmulkinto bičių pikio užpilkite 60 ml 70° stiprumo spirito, tamsaus stiklo sandariame inde reguliariai suplakdami leiskite nusistovėti kelias dienas, tada nukoškite per marlę. Burnos gleivinės žaizdeles nuvalykite vandenilio peroksido tirpalu, pradžiovinkite šilto oro srove, tada ant žaizdų pipete užlašinkite kelis lašus bičių pikio ekstrakto, vėl pradžiovinkite šilto oro srove, kad spiritas išgaruotų. Likusi bičių pikio plėvelė pažeistą burnos gleivinę apsaugo bent parą laiko. Taip gydytis patariama 3-5 dienas.

• Sergantiems burnos gleivinės uždegimu patariama skalauti 10 proc. spiritiniu bičių pikio ekstraktu, kurio 10 ml reikia praskiesti 1/2 stiklinės vandens.

► Lėtinio laringito gydymas

Santykiu 1:2 bičių pikio ekstraktą sumaišykite su glicerinu ar persikų aliejumi. Iš gerklės išvalykite gleives ir kartą per dieną sutepkite šiuo mišiniu. Taip lėtinį laringitą patariama gydyti 10-15 dienų.

► Pablogėjusios klausos gerinimas

40 proc. bičių pikio ekstraktą santykiu 1 : 4 sumaišykite su kukurūzų ar alyvuogių aliejumi. Prieš vartojimą emulsiją suplakite. Iki 5 metų besiskundžiantiems pablogėjusia klausa vaikams kasdien prieš miegą į ausis patariama įkišti šioje emulsijoje suvilgytus vatos gniužulėlius. Taip gydytis vaikams patariama 10-14 kartų, vatos gniužulėlius ausyse išlaikant po 10-12 valandų.

Suaugusiems bičių pikio eleksyre suvilgytus vatos gniužulėlius patariama laikyti po 36-38 valandas.

pikis, gydymas, bičių pikis, liaudies medicina

ĮVAIRUS BIČIŲ PIKIO VARTOJIMAS

► Nuospaudų šalinimas

Norėdami panaikinti nuospaudas, kojas pamirkykite šiltame vandenyje, tada ant nuospaudos dėkite ploną šilto bičių pikio plokštelę ir apriškite. Po 3 dienų raištį nuimkite, o nuospaudą nupjaukite.

► Peršalimo ligų gydymas

Sergantiems peršalimo ligomis ant skaudamų vietų patariama dėti bičių pikio „bandelę“.

► Anginos gydymas

Sergantiems gripu ar angina patariama burnoje per dieną palaikyti 1-2 pipiro dydžio bičių pikio žirnelį. Retsykiais šį gabalėlį liežuviu paridenkite iš vienos burnos pusės į kitą. Per naktį bičių pikio gabalėlį reikia laikyti už skruosto.

► Dantų skausmas

Malšindami dantų skausmą, nedidelį bičių pikio gabalėlį laikykite prie skaudamo danties šaknies.

► Reumato gydymas

Malšindami reumato skausmus, ant skaudamos vietos dėkite pakaitintą bičių pikio „bandelę“, ją apriškite šiltu šaliku ir palaikykite per naktį.

► Fiurunkuliozė

Ant neprasiveržusių vočių patariama užtepti ploną bičių pikio sluoksnį ir po kurio laiko iš vočių pradės bėgti pūliai. Kartais taip gydytis tenka kelis kartus.

► Gydymas bičių pikio inhaliacijomis

Bičių pikio inhaliacijomis patariama gydyti slogą, anginą, faringitą, gripą, bronchitą, tracheitą. Į nedidelį emaliuotą puodą sudėkite 60 g bičių pikio ir 40 g vaško. Indą su bičių pikiu ir vašku perdekite į didesnį puodą su vandeniu, vandenį užvirkite, o kai ims kilti garai, pradėkite gydytis bičių pikio inhaliacijomis. Šių procedūrų trukmė 10-15 minučių. Taip gydytis patariama 2 kartus per parą: ryte ir vakare, 10-15 dienų iš eilės.

• Sergantiems sinusitu patariama į verdantį vandenį supilti 0,5 arbatinio šaukštelio 30 proc. spiritinio bičių pikio antpilo ir pakvėpuoti šio skysčio garais.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
18.10.2021 laikas 22:21 Gydomuosius mišinius vartosite - ligų nepažinosite!
Žolelių gydomosios jėgos žinomos nuo neatmenamų laikų. Žiniuoniai ir liaudies gydytojai po kruopelę rinko laiko patikrintus gydomųjų žolelių ir jų mišinių liaudiškus receptus.

Skaityti daugiau

18.10.2021 laikas 21:43 Airijos miestelyje, kuriame 99,7 proc. gyventojų yra "visiškai paskiepyti", pastebėtas masinis kovidų "protrūkis"
Airijos anklave Voterforde (Waterford), kur 99,7 proc. visų suaugusiųjų šiuo metu yra "visiškai paskiepyti" nuo Wuhan koronaviruso (Covid-19), pastebimas didžiulis ligos protrūkis.

Skaityti daugiau

18.10.2021 laikas 16:29 Buvęs JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas mirė nuo kardiologinių komplikacijų
Buvęs JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas (Colin Powell) mirė nuo "Covid-19" komplikacijų, kaip buvo paskelbta pirmadienį.

Skaityti daugiau

18.10.2021 laikas 09:45 Ar kovidų "vakcinos" sukelia žmonėms AIDS? Skiepytųjų imuninės sistemos funkcijos kiekvieną savaitę sumažėja maždaug 5 %

Naujausi Jungtinės Karalystės PHE vakcinų priežiūros ataskaitos duomenys rodo, kad žmonės, kurie buvo "visiškai paskiepyti" nuo Wuhan koronaviruso (Covid-19), per savaitę praranda apie penkis procentus savo imuninės sistemos.

...

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 19:12 Televizijos stotis, ieškanti istorijų apie mirtinus neskiepytų žmonių atvejus, sulaukia pranešimų apie sužeidimus dėl skiepų

Maždaug prieš mėnesį WXYZ-TV 7 kanalas savo Facebook puslapyje paskelbė ieškantis vartotojų, norinčių pasidalinti istorijomis apie mirčių atvejus tarp nepaskiepytų nuo koronaviruso (COVID-19). Vietoj to ABC filialas Detroite sulaukė daugybės istorijų apie koronaviruso vakcinos padarytą žalą ir mi...

Skaityti daugiau

Kaip pasigaminti naminės sardelės - šviežias pieniškas dešrelės?
18.10.2021 laikas 11:41 Receptai | Patiekalai Kaip pasigaminti naminės sardelės - šviežias pieniškas dešrelės?
Labai mano pamiltos naminės šviežios pieniškos dešrelės - sardelės. Kai atradau šį receptą, parduotuvėje jų stengiuosi niekada nebepirkti. Jos gaunasi tikrai puikios, labai rekomenduoju išmėginti.

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 14:48 Receptai | Patiekalai 4 naminės starkos receptai

Tvirtą statinę nuo vyno – geriausia nuo vengriško arba maderos – neseniai nupilto, kad nebūtų statinėj pelėsių ir suplėkusio kvapo – apipilniai pripilti grynos degtinės iš rugių.

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 14:18 Receptai | Patiekalai Ką reikia žinoti prieš verdant naminę?

Prieš imantis varyti naminę, reikėtų įsidėmėti, kad ne iš bet kokios paprastos naminės galima paruošti subtilaus skonio ir geros kokybės gėrimų. Pavyzdžiui, pirmojo varymo naminė iš cukrinių runkelių ir išspau­dų visiškai netinka kokybiškiems gėrimams ruošti, ta­čiau ji labiau dera taisan...

Skaityti daugiau