Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Vasario » 8

5 gydytojos patarimai, kaip apsisaugoti nuo virusinių infekcijų

Vis labiau po visą pasaulį plintantis koronavirusas įrodo, kokie esame pažeidžiami, kai kalba pasisuka apie sveikatą. Susirūpinimas įnešė ne tik daug nerimo ir sumaišties, bet ir priminimą, kad būtent nuo imuninės sistemos priklauso mūsų gebėjimas kovoti su ligomis. Stiprus imunitetas yra esminis sveikatos pagrindas. Akivaizdu, kad virusai nesirenka konkrečių taikinių, o „šauna“ visur.

Pasaulio šalys, suprasdamos, kad virusai gali pažeisti ne tik pavienius žmones, bet ir įkalinti ištisus miestus, imasi visų įmanomų saugumo priemonių, pradedant nuo medicininių kaukių dėvėjimo iki lėktuvų reisų iš/į Kiniją stabdymo ar privalomo karantino, pabuvojusiems viruso apimtoje šalyje. Žmonės skatinami vengti masinių susibūrimo vietų, be reikalo nevaikščioti po prekyvietes, laikytis higienos reikalavimų.

Nors Lietuvoje kol kas siaučia tik gripas, nesame jokia išimtis, juolab apsaugoti nuo kitų virusų, tad galime daryti tik tai, kas nuo mūsų priklauso - ne tik saugotis, bet ir nuolat stiprinti savo imunitetą. Kad nereikia laukti virusų, infekcijų ar peršalimo ligų protrūkių ir būti jiems pasiruošus, kartoja visų įmanomų sveikatos sričių gydytojai. „Dažniausiai organizmą stipriname pavėluotai. Kai susergame puolame dideliais kiekiais vartoti vaistus, neretai pamiršdami į pagalbą pasitelkti veiksmingas natūralias imunitetą stiprinančias priemones“, - sako gydytoja Neringa Martinonienė, išskirianti pagrindinius veiksnius, kaip išvengti virusinių ligų:

1. Laikykitės higienos. Elementari rankų higiena sumažina tikimybę užsikrėsti pačiomis įvairiausiomis ligomis. Rankas reikėtų nusiplauti vos tik parėjus namo, prieš valgį. Naudokite rankų dezinfekavimo priemones. Neplautomis rankomis nereikėtų liesti veido, nosies, akių, burnos.

2. Saugokitės sergančiųjų. Virusinės ligos labiausiai plinta viešajame transporte dėl artimo kontakto su galimai sergančiais žmonėmis. Jei tokių pastebėjote, nebūkite arti, nusisukite, jei matote, kad kosėja ar čiaudi, stenkitės neįkvėpti oro. Jeigu turėjote kontaktą su sergančiuoju, grįžus reikėtų kruopščiai nusiplauti rankas, praplauti akis, taip pat ir nosį paprastu arba jūros vandeniu. Jei pajutote pirmuosius peršalimo simptomus, nesidrovėkite užsidėti medicininės kaukės. Ji taip pat tinka apsisaugoti nuo sergančiųjų. Čiaudėti reiktų prisidengus servetėle, kurią privalu tuoj pat išmesti, o kosėti reikėtų į sulenktą alkūnę. Bet kuriuo atveju, stenkitės prisidengti.

3. Venkite masinių susibūrimo vietų. Renginiai, prekybos centrai, poliklinikos, sausakimšos kavinės, kitos lankomos vietos yra pilnos aktyvių virusų židinių.

4. Pasirūpinkite kvėpavimo takų apsauga iš vidaus. Viena iš aktyviausių medžiagų, kovoje su bakterijomis ir virusais yra bičių produktas – pikis, dar kitaip vadinamas propolis. Bičių pikiu bitės kamšo avilio plyšelius, kad apsaugotų avilį nuo infekcijų. Panašiai propolis veikia ir žmogaus organizme. Pavyzdžiui, sučiulpus propolio tabletę su vitaminu C ir augalų ekstraktais, sudrėkiname kvėpavimo takus bei savotiškai padengiame gleivinę apsauginiu sluoksniu, neleidžiančiu patekti virusams. Be to, šios medžiagos dar ir stiprina imuninę sistemą.

5. Ilsėkitės gryname ore. Raskite laiko ne tik darbui, bet ir poilsiui bei ramybei, savo pomėgiams, būtinai miegui, kuris tiesiogiai prisideda prie imuniteto stiprinimo. Dažniau vėdinkite patalpas, grynas ir švarus oras – būtinybė. Pasivaikščiokite po mišką, pasidarykite iškylą prie upės, išsiruoškite į žygį dar nematytu maršrutu – juk taip pramogauti galime ir žiemą.

„Ne mažiau svarbu dažniau sau priminti apie bendras imunitetą stiprinančias taisykles, - teigia gydytoja N. Martinonienė, - Mankšta, grūdinimasis, sportas - tinka viskas, kas priverčia judėti. Taip pat pasistenkite mažiau naudotis liftais ir viešuoju transportu, palipkite ir paeikite pėsčiomis, kiek galite ilgiau – taip ir sveikiau, ir saugiau. Reiktų nepamiršti ir teisingos visavertės mitybos, kuri yra tiesus kelias į gerą savijautą. Padidinkite daržovių kiekį maisto racione, pirmoje dienos pusėje valgykite daugiau vaisių. Maitintis reikia ne tik sveikai, bet ir reguliariai.“

Gydytoja linki nepamiršti stiprinti savo imunitetą ir tuomet, kai esate sveiki: „Rūpintis savo sveikata kasdien turėtų tapti įpročiu. Juk taip galima ne tik nesusirgti, bet ir susirgus daug lengviau ir greičiau pasveikti. Būkite sveiki, ne už kalnų pavasaris!“

Rašo savaite.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.11.2019 laikas 21:49 Receptai Nekeptas skanumėlis per 15 min.

Viskas labai paprasta, greita ir gardu. O ir prireiks vos 2 sudedamųjų dalių. Pažiūrėkite patys. Paprasta, ekonomiška, greita ir labai skanu. Saldainiai gaunasi neįkyriai saldaus skonio.

Skaityti daugiau

21.06.2019 laikas 06:18 Receptai Žiedinių kopūstų apkepas
Skanaus žiedinių kopūstų apkepo receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2019 laikas 12:48 Receptai Čeburekų receptas

Skanių čeburekų receptas. Pasigaminkime namuose skanius čeburekus. Tai gali padaryti kiekvienas! Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau