- 20.11.2017
- 0.0 Reitingas
- 3814 Peržiūros
- Komentarai
Kol prisitaikome prie pasikeitusių šalto oro sąlygų, susilpnėja organizmo atsparumas, todėl greičiau prikimba įvairūs virusai, infekcijos. Kaip išvengti jų sukeliamų ligų, pasitelkus natūralias priemones?
Kodėl vieni nuo gripu sergančio žmogaus visai neužsikrečia, kiti vos pasloguoja, treti trumpai pakarščiuoja ir paguli lovoje vos kelias dienas, o ketvirti serga sunkiai? Taip nutinka dėl žmogaus imuniteto. Senyvo amžiaus žmonių imuninė sistema dažnai būna nusilpusi, o vaikų – dar ne visiškai susiformavusi, tačiau rūpintis imunitetu reikia visiems.
Temperatūra naikina virusus
Prancūzų gydytojas endobiogenetikos daktaras Žanas Kristofas savo knygoje rašo, kad organizmas karščiuodamas kovoja su bakterijomis ir virusais. Kol temperatūra pakilusi ne daugiau kaip 38,5 C, pakanka ją stebėti, vaistus pasitarus su gydytoju reikėtų vartoti, kai būklė sunkesnė.
Geriau išvirti litrą arbatos iš juodųjų serbentų lapų, vaistinių čiobrelių ir imbierų mišinio ir paskaninus ją citrinų sultimis gerti visą dieną. Naudinga gerti ir atpalaiduojančią melisų, rožių žiedlapių ar levandų arbatas, alavijų sultis su medumi ar erškėtuogių sirupu.
Maisto technologė, sveikos mitybos specialistė Zeta Štarkevičienė pataria peršalus pirmiausia išgerti karšto pieno su šaukšteliu medaus, vaistažolių arbatos ir gerai išsimiegoti. Gilus miegas gydo ir stiprina imunitetą.
Orą valantys augalai
Rudenį gyvenimas tampa sėslesnis, daugiau laiko praleidžiame patalpose, todėl laikas prisiminti eterinių aliejų naudą. Ant pagalvės užlašinkite eukaliptų, levandų ar cinamonų eterinio aliejaus. Jis valo kvėpavimo takus, padeda kovoti su virusais, malšina skausmą ir kosulį.
Galima įlašinti aliejaus lašelį į specialią aromatinę žvakidę ar į paprastą vandenį – tuomet kambaryje ar darbo kabinete oras bus grynesnis, jame bus mažiau bakterijų. Antiseptinių savybių turi arbatmedžių, eukaliptų, pušų, kėnių, kadagių, gvazdikėlių eterinis aliejus. Renkantis aliejų svarbiausia, kad kvapas jūsų neerzintų.
Didesniuose žmonių susibūrimuose paskleiskite lėkštelėje džiovintų čiobrelių, pabarstykite cinamono – jų antivirusinis poveikis labai stiprus. Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad cinamonų natūralūs eteriniai aliejai naikina bakterijas, virusus, šalina toksinus.
Pirmenybė – naudingiems produktams
Peršalimo profilaktikai ne mažiau svarbi mityba. Tad gamindami maistą skaninkite jį čiobreliais, raudonėliais, imbierais, aitriosiomis paprikomis, krienais. Šie prieskoniai stiprina organizmą, turi antibakterinį poveikį.
Infekcijų plitimo laikotarpiu derėtų vartoti daugiau kefyro, pasukų, natūralaus jogurto, nes baltymai atkuria virusų pažeistas ląsteles. Jei toleruojate bičių produktus, kasdien valgykite po šaukštelį medaus, žiedadulkių ar bičių duonelės. Bičių produktuose gausu aminorūgščių, mineralų, vitaminų, fermentų, fitoncidų, kurie slopina infekcijas ir naikina virusus.
Maisto technologė Z. Štarkevičienė peršalimo ligų laikotarpiu geria daug natūralių žolelių arbatų, o persišaldžiusi pirmenybę teikia aviečių stiebelių arbatai. Ji pataria kavą pakeisti gydomąja žolelių arbata. Burokėlius, kopūstus (ypač raugintus), morkas ir kitas daržoves geriausia valgyti termiškai neapdorotas – tai stiprina organizmą.
Vartokite seleno ir cinko
Rudenį po truputį silpsta visos organizmo funkcijos, blogėja fiziologinė ir psichologinė būklė. Pirmiausia organizmui reikia imunitetą stiprinančių vitaminų C, A, E ir B6, kurie didina organizmo atsparumą virusinėms bei bakterinėms infekcijoms, padeda gydyti peršalimą ir gripą.
Imunitetą stiprina ir mikroelementai: cinkas, selenas, varis, todėl derėtų valgyti česnakų, svogūnų, grybų. Imuninė sistema gamina antikūnų, jei gauna pakankamai cinko, kurio yra žuvyse, vištų kepenėlėse, kiaušiniuose, vištienoje, česnakuose, riešutuose, moliūgų sėklose. Įdomu tai, kad seleno įsisavinimą stabdo angliavandeniai, todėl ribokite saldumynų vartojimą.
Organizmui stiprinti rinkitės vitaminų kompleksus, kurių sudėtyje būtų gamtinių imunostimuliatorių, pavyzdžiui, ežiuolių, ženšenių.
Nebijokite šalto vandens
Nuo vaikystės žinome, kad užsigrūdinę žmonės serga rečiau, tad pratinkitės rytais maudytis po kontrastiniu dušu, baigdami šaltu vandeniu, ir kaskart vis mažindami vandens temperatūrą.
Jei leidžia sveikata, šaltuoju laikotarpiu bent kartą per savaitę vertėtų apsilankyti turkiškoje, suomiškoje ar rusiškoje pirtyje. Gydytojas Ž. K. Šari pataria: „Jeigu jaučiate, kad prikibo virusai, bet temperatūra dar nepakilo, pabūkite švelnioje, ne per karštoje pirtyje. Natūraliai pakilus kūno temperatūrai galima užkirsti kelią ligai“.
Organizmą stiprina ir energijos suteikia reguliari fizinė mankšta, pasivaikščiojimai gryname ore, teigiamos emocijos.
Autorius: Mėta INKĖ
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau