Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Rugsėjo » 18

Lėtinis bronchitas: saugokite plaučius

Lėtinis bronchitas - viena dažniausių peršalimo ligų komplikacijų, kurių daugelis iš mūsų pakankamai rimtai nevertiname. Verta atminti, kad nuolatinis infekcijos šaltinis bronchuose nuodija organizmų ir gali sukelti nepataisomus pokyčius plaučiuose.

Kodėl susergama lėtiniu bronchitu?

Lėtinis bronchitas - ilgalaikis infekcinis bronchų pažeidimas. Dažniausiai lėtiniu bronchitu susergama tinkamai neišsigydžius peršalimo ligų ar plaučių uždegimo. Lėtinį bronchitą gali sukelti ir tabako dūmai, dulkės (ypač pavojingos yra kambarių dulkės, kuriose yra smulkių erkučių ir mikroskopinių parazitų), rūgščių ir šarmų, lakų ir dažų garai, toksiškosios dujos, šaltis (arba, atvirkščiai, karštis ir sausas oras), gastroerofaginė, refliuksinė liga (sergant šia liga druskos rūgštis iš skrandžio patenka į žarnyną bei gerklas), lėtinės uždegiminės nosiaryklės ligos, krūtinės ląstos deformavimasis (Įgimtas ar atsiradęs po patirtos traumos). Tinkamai negydyto lėtinio bronchito pasekmės gana skaudžios: lėtinis kvėpavimo nepakankamumas, širdies ir kraujotakos sistemos bei plaučių ligos, pneumonija, astma ir net plaučių vėžys.

Kažkas spaudžia krutinę

Pagrindinis lėtinio bronchito požymis - reguliarus kosulys, kai atsikosima skrepliais (šviesiomis gelsvai pilkšvomis, žalsvomis, kartais su kraujo priemaišomis). Tačiau yra ir kitų lėtinio bronchito požymių:

• skausmas ir padidėjęs sunkumo jausmas krūtinės plote;

• pasunkėjęs kvėpavimas (ypač sunku giliai įkvėpti); gargimas giliai įkvėpus ar iškvėpus;

• prakaitavimas naktimis ar dirbant nesunkius fizinius darbus;

• dažnai iki 37-37,5°C pakylanti kūno temperatūra.

Susirgus lėtiniu bronchitu, kosulys pasireiškia tik ryte. Vėliau kosulys padažnėja, todėl kosima ir dieną, o naktį kosulys neleidžia net ir užmigti. Kartais kosulys atsiranda tik paūmėjus lėtiniam bronchitui: dažniausiai -rudenį ir žiemą.

Diagnozė ir gydymas

Jei pastebėjote kai kuriuos aprašytus lėtinio bronchito požymius, jei kosulys Jus kamuoja 2-3 mėnesius iš eilės (ir dar ne pirmus metus), apsilankykite pas pulmonologą, nes Jums būtina pasitikrinti sveikatą. Tik specialistas nustato tikslią diagnozę.

Blogiausi spėjimai pasitvirtino? Tokiais atvejais gydykitės gydytojo paskirtais vaistais, o papildomai ir liaudies medicinos priemonėmis.

Kaip saugoti plaučius ir greičiau pasveikti?

Norėdami greičiau pasveikti ir apsaugoti plaučius, turite laikytis tam tikrų taisyklių:

• kasdien plaukite grindis ir šluostykite paviršius: tada oras kambariuose taps švaresnis;

• reguliariai vėdinkite kambarius;

• jei rūkote, raskite jėgų bent gydymo metu nerūkyti;

• kasdien pasivaikščiokite lauke, nes plaučiams reikalingas šviežias oras;

• mažiau valgykite riebių ir keptų patiekalų, dažniau - keptų obuolių ir kriaušių;

• vartokite bruknių sirupo su medumi, nes jis padeda iš bronchų išvalyti skreplius.

Daugiau skysčių

Pasak medikų, vien tik vaistais lėtinio bronchito išgydyti beveik neįmanoma, todėl pakaitomis, keisdami kas mėnesį ir dalydami 10 dienų pertraukas, gerkite vaistinių augalų antpilų.

Vaistinių augalų mišinių antpilai

• Sumaišykite 4 valgomuosius šaukštus susmulkintų vaistinių piliarožių šaknų, po 2 valgomuosius šaukštus plikojo saldymedžio šaknų, ankstyvojo šalpusnio lapų, pankolio sėklų ir geltonžiedžio barkūno žiedų.

• Sumaišykite po 1 valgomąjį šaukštą trispalvės našlaitės žolės, čiobrelių, pipirmėčių, plačialapio gysločio ir vaistinių plaučių lapų.

2 valgomuosius šaukštus pasirinkto vaistinių augalų mišinio užpilkite 1 litru verdančio vandens, 20 minučių pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, nukoškite, vaistinius augalus nuspauskite, į antpilą supilkite 1/2 stiklinės šilto virinto vandens. Sergantiems lėtiniu bronchitu šio antpilo patariama gerti po 1/4 stiklinės 5-6 kartus per dieną. Taip gydytis patariama ne trumpiau nei 4 mėnesius.

• Sergantiems lėtiniu bronchitu per dieną patariama išgerti 3-3,5 litro skysčių: arbatos su citrina, liepžiedžių ar geltonžiedžio barkūno antpilo su medumi ar aviečių uogiene. Taip pat patariama gerti trešnių kompoto, nes jis padeda atsikosėti.

Bronchų valymas

Sergantiems lėtiniu bronchitu patariama vartoti padedančių atsikosėti preparatų.

• Smulkia tarka sutarkuokite juodąjį ridiką, per marlę nuspauskite sultis, jas lygiomis dalimis sumaišykite su medumi. Taip paruoštų sulčių prieš valgį gerkite po 2 valgomuosius šaukštus 4 kartus per dieną.

• Prieš miegą 10-15 minučių pakvėpuokite pušų pumpurų nuoviro garais: 1 valgomąjį šaukštą pušų pumpurų užpilkite 1 stikline vandens, ant silpnos ugnies virinkite 15 minučių, įlašinkite 5-10 lašų kedro aliejaus.

• Jei sergantys lėtiniu bronchitu skundžiasi dusuliu, patariama paruošti avižų nuovirą: 1/2 stiklinės avižų užpilkite 2 litrais pieno, orkaitėje kaitinkite 2 valandas ir šio nuoviro gerkite po 1 stiklinę vakare, prieš miegą. Gydykitės 2 savaites.

LĖTINĮ BRONCHITĄ PADEDANTI GYDYTI KVĖPAVIMO MANKŠTA

Lėtinį bronchitą efektyviai padeda gydyti specialūs kvėpavimo mankštos pratimai. Šiuos pratimus patariama daryti kelis kartus per dieną, kol nustos skirtis skrepliai. Pradinė padėtis - stovėti taip, kad kojos būtų truputį siauriau pečių pločio.

► Į viršų pakelkite rankas, pasistiebę ant pirštų galų pakilkite į viršų - giliai įkvėpkite per nosį. Staigiai nuleiskite rankas, nusileiskite ant padų, iškvėpkite per bumą.

► Pakelkite rankas, jas ištieskite į šonus - įkvėpkite per nosį. Staiga nuleisdami rankas, iškvėpkite per
bumą, rankomis papliaukšėkite per šonus.

► Įkvėpkite per nosį - lėtai kūną palenkite į kairę. Staiga iškvėpkite per bumą - išsitieskite, rankomis slinkdami išilgai kūno. Šį pratimą pakartokite pasilenkę į dešinę.

► Atsisėskite ant grindų, ištieskite ir tarpusavyje suglauskite kojas. Įkvėpę rankas pakelkite į šonus. Ilgai iškvėpkite per bumą ir žemyn nuleiskite rankas.

Kiekvieną pratimą pakartokite 5-6 kartus.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
17.06.2019 laikas 12:42 Receptai Varškės spurgos
Gardžių varškės spurgų receptas. Gaminame. Varškės spurgos. Varškės spurgos apibarstomos cukraus pudra arba apšlakstomos lydytu šokoladu. Skanaus!

Skaityti daugiau

05.08.2019 laikas 13:01 Receptai Varškėčiai be kiaušinių receptas
Turbūt visi vaikučiai mėgsta saldžius varškėčius. Bet ką ten vaikučiai, juos dievina net suaugę! Pradžiuginkite savo šeimą skaniais, sočiais, ir naudingais pusryčiais, paruošę aromatingus varškėčius be kiaušinių. Jie ir jums išeis...

Skaityti daugiau

20.09.2019 laikas 21:21 Receptai Medaus tortas „Paryžiaus kokteilis‟

Įstabiai gardus skanėstas, tortas, gaminamas iš plikytos tešlos ir kremo, pasižymi nuostabiu aromatu ir unikaliu skoniu – jis tiesiog burnoje tirpsta.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.11.2024 laikas 16:43 Jaunystės paslaptys: kaip požiūris keičia mūsų amžių

Amžius — tai tik skaičius, tačiau požiūris į jį gali visiškai pakeisti mūsų gyvenimo kokybę. Dauguma žmonių susiduria su iššūkiais, kai kalbama apie senatvę, tačiau teigiamas mąstymas ir aktyvus gyvenimo būdas gali padėti išlaikyti jaunatviš...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau