- 16.06.2021
- 0.0 Reitingas
- 989 Peržiūros
- Komentarai
(Paranormal) Nauju tyrimu nustatyta, kad hidroksichlorochinas (HCQ) gali padidinti Wuhan koronaviruso (COVID-19) infekcijos išgyvenamumą iki 200 proc. Be to, nustatyta, kad kartu su azitromicinu (AZM) vartojamo vaisto veiksmingumas dar labiau padidėjo. Iš pradžių maliarijai gydyti buvęs prezidentas Donaldas Trumpas pritarė HCQ, kaip galimam COVID-19 gydymui - ir sulaukė dėl to daug kritikos.
Gegužės 31 d. "medRxiv" paskelbtame tyrime buvo tiriami "Saint Barnabas" medicinos centro Naujajame Džersyje pacientai, hospitalizuoti dėl COVID-19. Pacientams buvo taikomi įvairūs COVID-19 gydymo būdai, pavyzdžiui, steroidai, tocilizumabas, konvelizacinė plazma ir HCQ. Į tyrimą nebuvo įtrauktas gydymas remdesiviru, nes tyrimo laikotarpiu ligoninėje jo nebuvo.
Tyrimo autorių teigimu, pacientų, gavusių HCQ ir AZM, "išgyvenamumas buvo 2,9 karto [didesnis] nei kitų pacientų", kai jie gaudavo abiejų vaistų didesnę nei tam tikra dozė. Jie pridūrė, kad "kombinuotas gydymas" daugiau kaip trimis gramais HCQ ir daugiau kaip vienu gramu AZM "labai padidina" intubuotų COVID-19 pacientų išgyvenamumą.
Tyrimo metu mokslininkai 37 pacientams skyrė kombinuotą gydymą daugiau kaip trimis gramais HCQ ir daugiau kaip vienu gramu AZM. Tuo tarpu 218 pacientų gavo mažiau nei tris gramus HCQ ir mažiau nei vieną gramą AZM. 37 pacientų grupėje užfiksuotas 48,6 proc. išgyvenamumo rodiklis, o likusių 218 pacientų išgyvenamumo rodiklis buvo žemas - 16,5 proc.
Tačiau autoriai pažymėjo, kad didesnio išgyvenamumo negalima sieti vien tik su abiejų vaistų deriniu. Taip yra todėl, kad pacientai, gavę didesnes HCQ dozes, taip pat gavo didesnes AZM dozes. Tačiau jie vis dėlto pažymėjo, kad azitromicinas reikšmingai prisidėjo prie didesnio išgyvenamumo rodiklio.
Tyrimo autoriai nurodė, kad HCQ netiesiogiai neleidžia SARS-CoV-2 užkrėsti sveikų ląstelių. Antimaliarinis vaistas tai daro veikdamas lizosomų - ląstelių atliekų šalinimo sistemos - pH lygį ir taip sumažindamas patogeno galimybę prisitvirtinti prie žmogaus ląstelių.
Tyrimas pateisina buvusį Trumpo pritarimą HCQ
Pirmaisiais pandemijos mėnesiais D. Trumpas gyrė HCQ kaip galimą "stebuklingą vaistą" nuo COVID-19. Buvęs prezidentas 2020 m. kovo mėn. sakė, kad vartoja HCQ, kad neužsikrėstų virusu. Tačiau mokslininkai jį peikė už tai, kad jis palaikė tai, kas tuo metu buvo laikoma "neįrodytu" vaistu kovai su Wuhan koronaviruso infekcijomis.
2020 m. balandį D. Trumpas pareiškė, kad JAV įsigijo "didžiulį kiekį" HCQ. Jis teigė, kad šis vaistas veikė įvairias ligas, pavyzdžiui, vilkligę ir maliariją - ir parodė "labai stiprius požymius" prieš COVID-19. "Tai labai stiprus [ir] galingas vaistas, bet jis nežudo žmonių. Turime labai gerų rezultatų... ir [su juo] atliktų bandymų", - tęsė D. Trumpas.
2020 m. gegužę jis dar kartą pakartojo, kad pats vartoja HCQ, nes "apie jį yra daug gerų istorijų". Tą kartą D. Trumpas sakė: "Taip jau atsitiko, kad aš jį vartoju. Girdėjau daug gerų istorijų, [ir] paaiškėjo daug gerų dalykų. Jūs nustebtumėte, kiek daug žmonių jį vartoja, ypač pirmosios grandies darbuotojai".
Daugelis D. Trumpo sąjungininkų gyrė gegužės 31 d. atliktą tyrimą, kuriuo patvirtinta HCQ nauda prieš COVID-19, o kai kurie savo nuomonę išreiškė socialiniame tinkle "Twitter". Jo sūnus Donaldas Trumpas jaunesnysis tviteryje parašė: "Jo sūnus Donaldas Trumpas jaunesnysis: "Vien per pastarąją savaitę sužinojome, kad žiniasklaida, vadinamieji faktų tikrintojai ir jų "Big Tech" vykdytojai melavo mums apie laboratorijos nutekėjimo teoriją [ir] HCQ - visa tai tam, kad pakenktų Donaldui Trumpui. Apie ką dar jie meluoja?"
Praėjusiais metais jaunesnysis D. Trumpas matė, kaip buvo užblokuota jo "Twitter" paskyra po to, kai jis paskelbė vaizdo įrašą, kuriame gydytojai dar kartą patvirtino HCQ veiksmingumą. Socialiniame tinkle jis buvo apkaltintas, kad "skleidžia klaidinančią ir potencialiai žalingą dezinformaciją" apie COVID-19.
JAV respublikonė Marjorie Taylor Greene (R-GA) tviteryje pateikė klausimą: "Kiek žmonių mirė [dėl to, kad] daktaras [Anthony] Fauci sakė: "Pasitikėkite mokslu ir [HCQ] nėra veiksmingas?" Buvusio prezidento atstovas spaudai Jasonas Milleris (Jason Miller) tiesiog parašė: "Oh". Vyresnysis D. Trumpas dar nepaskelbė pareiškimo dėl tyrimo - nes jam uždrausta naudotis visomis pagrindinėmis socialinės žiniasklaidos platformomis.
Rašymo metu HCQ vis dar laikomas neįrodytu vaistu KOVID-19 gydyti. Iš pradžių jis buvo patvirtintas naudoti skubos tvarka dar 2020 m. kovo mėn. Tačiau tų pačių metų birželį Maisto ir vaistų administracija (FDA) atšaukė HCQ skubaus vartojimo leidimą (EUA).
Birželio 15 d. pareiškime reguliavimo institucija nurodė, kad teisiniai kriterijai, pagal kuriuos vaistui buvo išduotas EUA, nebetenkinami, ir "mažai tikėtina, kad jis bus veiksmingas" kovojant su COVID-19. Pareiškime teigiama: "COVID yra pavojingas: "Atsižvelgiant į tebesitęsiantį sunkų nepageidaujamą poveikį širdžiai ir kitą galimą sunkų šalutinį poveikį, žinoma ir galima [HCQ] nauda nebeatperka žinomos ir galimos rizikos, susijusios su [jo] leidžiamu naudoti vaistu".
Apsilankykite Pandemic.news ir perskaitykite daugiau straipsnių, įrodančių HCQ veiksmingumą prieš COVID-19.
Šaltiniai:
Jei manote, kad tokia informacija jums naudinga, dalinkitės ir įvertinkite (pagal 5 žvaigždučių lygį), pagal tai bus nuspręsta, ar toliau talpinti tokio pobūdžio straipsnius.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau