Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Liepos » 22

Tyrimais įrodyta, kad vitaminas D veikia prieš koronavirusą

(Paranormal) Nuo tada, kai prasidėjo Wuhan korona viruso (COVID-19) pandemija, pasisakoma už įvairius COVID gydymo būdus. Tarp šių vaistų buvo hidroksichlorochinas, ivermektinas ir vitaminas D. Nepaisant to, kad didžioji farmacija juos slopina, daugelis tyrimų parodė, kad vitaminas D padeda išvengti hospitalizacijos ir mirties nuo COVID-19.

Vieno tokio 2020 m. lapkričio mėn. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad COVID-19 pacientai, kurių vitamino D kiekis buvo mažas, turėjo didesnę tikimybę mirti nuo šios ligos. Žurnale "Scientific Reports" paskelbtame tyrime nustatyta, kad sunkia COVID-19 liga sergančių pacientų vitamino D kiekis buvo "pastebimai žemas", o uždegiminės reakcijos - didelės. Indijos autoriai rekomendavo "masiškai vartoti vitamino D papildų" COVID-19 rizikos grupei priklausantiems gyventojams".

Vėlesniame 2021 m. gegužės mėn. tyrime, taip pat paskelbtame žurnale "Scientific Reports", pažymėtas teigiamas vitamino D poveikis imuninei sistemai. Jame teigta, kad vitaminas D skatina priešuždegiminių citokinų raišką ir mažina prouždegiminių citokinų kiekį. Daugelis COVID-19 gydymo būdų buvo orientuoti į viruso pašalinimą organizme, užuot reguliavę šių citokinų sukeltą hiperuždegimą.

Citokinai yra organizmo gaminami baltymai, skirti uždegimui kontroliuoti. Šie citokinai išsiskiria infekcijų atveju, tačiau pasitaiko atvejų, kai jų gaminama per daug, nei reikia. Dėl to kylanti "citokinų audra" tampa pavojinga ir yra susijusi su COVID-19 pacientų mirtimi.

Tuomet 2021 m. gegužės mėn. atlikto tyrimo autoriai išnagrinėjo gydymo Pulse D poveikį COVID-19 pacientų citokinų kiekiui. Pulse D terapija apėmė kasdienį didelių dozių vitamino D papildų - net 60 000 tarptautinių vienetų (TV) - vartojimą 8-10 dienų. Šis gydymas buvo taikomas kartu su standartiniu gydymu, kurį gavo COVID-19 pacientai.

Pacientų, kuriems buvo taikoma pulsinė D terapija, vitamino D kiekis žymiai padidėjo. Tuo tarpu jų uždegimo žymenys reikšmingai sumažėjo be jokio šalutinio poveikio. Taigi, tyrimo autoriai padarė išvadą, kad Pulse D terapija gali būti saugiai įtraukta į COVID-19 gydymo protokolus, siekiant geresnių rezultatų.

Tokio paties poveikio rezultatai buvo nustatyti ir atliekant tyrimą, kuriame naudotas vitaminas D3

Kitame 2021 m. birželio mėn. atliktame tyrime pastebėtas teigiamas tam tikros rūšies vitamino D poveikis COVID-19 pacientams Ispanijoje. Žurnale "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism" publikuotame tyrime mokslininkai pacientams, esantiems COVID-19 skyriuje Barselonos del Mar (Hospital del Mar in Barcelona) ligoninėje, skyrė vitamino D3, dar vadinamo kalcifediolu.

Maždaug pusė pacientų pirmąją tyrimo dieną gavo 21 280 TV vitamino D3, o kita pusė - ne. Vitamino D3 grupė trečią, septintą, penkioliktą ir trisdešimtą tyrimo dieną papildomai gavo 10 640 TV kalcifediolio.

COVID-19 pacientų, gavusių vitamino D3, būklė buvo gerokai geresnė - tik 4,5 proc. pacientų prireikė hospitalizacijos į intensyviosios terapijos skyrių (ITS). Kita vertus, 21 proc. pacientų iš grupės, negavusios vitamino D3, prireikė priėmimo į intensyviosios terapijos skyrių. Gydymas vitaminu D3 taip pat sumažino mirštamumą nuo COVID-19: mirė tik 4,7 proc. vitamino D3 grupės pacientų, palyginti su 15,9 proc. mirštamumu vitamino D3 negavusių pacientų grupėje.

2021 m. birželio mėn. tyrimo autoriai padarė išvadą: "Pacientams, hospitalizuotiems dėl COVID-19, gydymas kalcifediolu reikšmingai sumažino hospitalizaciją į intensyviosios terapijos skyrių ir mirtingumą". Iš pradžių pateiktas 2021 m. sausį, jis buvo paskelbtas tik birželio mėn.

JAV ir toliau nėra įsitikinusios vitamino D veiksmingumu

Didžiosios Britanijos parlamento narys Deividas Deivisas (David Davis) palankiai įvertino tyrimo išvadas jo pateikimo metu. Jis dar 2021 m. vasario mėn. tviteryje rašė: "Tai labai svarbus tyrimas apie vitaminą D ir COVID-19. Jo išvados yra neįtikėtinai aiškios". Jis taip pat pažymėjo, kad tyrimo išvados "turėtų lemti, kad ši terapija būtų skiriama kiekvienam [COVID-19] pacientui kiekvienoje ligoninėje".

Prancūzijos nacionalinės medicinos akademijos (ANM) 2020 m. gegužės mėn. pareiškime vitaminas D taip pat palaikomas kaip "paprasta ir nebrangi priemonė" nuo COVID-19. Jame rašoma: "Vitaminas D negali būti laikomas prevenciniu ar gydomuoju [SARS-CoV-2] infekcijos gydymo būdu. Tačiau mažindamas uždegiminę [citokinų] audrą ir jos pasekmes, jis galėtų būti laikomas bet kokios formos gydymo priemone".

ANM rekomendavo vyresniems nei 60 metų COVID-19 pacientams atlikti vitamino D kiekio tyrimus. Ji patarė tiems patiems pacientams vartoti nuo 50 000 TV iki 100 000 TV vitamino D, kai tik bus patvirtintas jo trūkumas, kad "padėtų apriboti kvėpavimo takų komplikacijas". Be to, ANM pasiūlė jaunesniems nei 60 metų žmonėms, kurių COVID-19 testas buvo teigiamas, kasdien vartoti nuo 800 TV iki 1 000 TV vitamino D dozę.

Tačiau nepaisant teigiamo vitamino D poveikio COVID-19 sergantiems pacientams, JAV atsisakė pripažinti jo kaip gydymo priemonės galimybes. JAV Nacionalinis sveikatos institutas pažymėjo, kad stebimųjų tyrimų duomenimis, mažas vitamino D kiekis "buvo susijęs su padidėjusia vyresnio amžiaus žmonių ir vaikų visuomenėje įgytos pneumonijos rizika". Tačiau balandžio 21 d. gairėse teigiama, kad: "Nėra pakankamai įrodymų, kad būtų galima rekomenduoti vartoti vitaminą D KOVID-19 profilaktikai ar gydymui".

VitaminD.news yra daugiau straipsnių apie teigiamą vitamino D poveikį kovojant su COVID-19.

Tarp šaltinių yra ir šie:

TheEpochTimes.com

Nature.com 1

Nature.com 2

Academic.OUP.com

Twitter.com

Academie-Medecine.fr [PDF]

COVID19TreatmentGuidelines.NIH.gov

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.09.2021 laikas 22:35 Sprogimas! Visuomenės sveikatos duomenys: 80 proc. mirusiųjų nuo COVID-19 rugpjūčio mėn. buvo paskiepyti žmonės
Paskelbti dar vieni įrodymai, patvirtinantys, kad Kovid-19 vakcinacijos programa yra didžiulė nesėkmė, kurie patvirtina, kad per visą rugpjūčio mėnesį 80 % žmonių, tariamai mirusių nuo Kovid-19, buvo paskiepyti nuo šios ligos....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 19:44 Liaudiški mastopatijos gydymo metodai

Yra žinoma daug patikrintų liaudiškų metodų krūtų ligoms gydyti. Pateikiame keletą iš jų.

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 18:50 Gydymas bičių pikiu

Bičių pikis dar vadinamas bičių klijais. Apie gydomąsias bičių pikio savybes žinota dar senovės Graikijoje ir Romoje bei Rytų šalyse. Bičių pikiu įvairias ligas bando gydyti ne tik liaudies medicinos žinovai, bet ir gydytojai.

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 10:07 Naujas Misūrio COVID informatorius: ligoninės meluoja visuomenei apie COVID ir galiu tai įrodyti

Ir net uždarius tris ketvirtadalius mūsų intensyviosios terapijos skyrių pajėgumų, jie vis tiek niekada nebuvo užpildyti daugiau nei 50 proc. dėl drastiškai sumažėjusių bendrų pajėgumų. Šios medicinos sistemos, teigiančios, kad yra perpildytos COVID pacientų, greičiausiai meluoja visuomenei

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 09:32 Arizona padavė Bideno administraciją į teismą dėl COVID-19 vakcinos įpareigojimo; tikimasi, kad kitos valstijos paseks jos pavyzdžiu
Arizona ką tik tapo pirmąja valstija šalyje, pateikusia ieškinį dėl Prezidento Džo Bideno (Joe Biden) ekstremalaus vakcinų mandato, nukreipto prieš Amerikos darbuotojus. Antradienį valstijos generalinis prokuroras Markas Brnovičius (Mark Brnovich) pateikė 15 puslapių ieškinį....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 12:52 Receptai | Patiekalai Sausainiai su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Visi draugai prašo sausainiu pagamintu su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 11:13 Receptai | Patiekalai Dietinis avižinių dribsnių pyragas be miltų ir cukraus

Mažo kaloringumo kepiniai pasirodo tokie pat skanūs kaip ir įprasti, originalaus ir neįprasto skonio.

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 10:09 Receptai | Patiekalai Ypatingai gardūs blynai, kurie nelimpa prie keptuvės

Mano močiutė žino, kaip gaminami skaniausi blynai. Kiekvienas blynas yra tarsi meno kūrinys. Jie taip tinka prie arbatos, o jei dar pridėsite medaus…

Skaityti daugiau