Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2021 » Liepos » 22

Tyrimais įrodyta, kad vitaminas D veikia prieš koronavirusą

(Paranormal) Nuo tada, kai prasidėjo Wuhan korona viruso (COVID-19) pandemija, pasisakoma už įvairius COVID gydymo būdus. Tarp šių vaistų buvo hidroksichlorochinas, ivermektinas ir vitaminas D. Nepaisant to, kad didžioji farmacija juos slopina, daugelis tyrimų parodė, kad vitaminas D padeda išvengti hospitalizacijos ir mirties nuo COVID-19.

Vieno tokio 2020 m. lapkričio mėn. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad COVID-19 pacientai, kurių vitamino D kiekis buvo mažas, turėjo didesnę tikimybę mirti nuo šios ligos. Žurnale "Scientific Reports" paskelbtame tyrime nustatyta, kad sunkia COVID-19 liga sergančių pacientų vitamino D kiekis buvo "pastebimai žemas", o uždegiminės reakcijos - didelės. Indijos autoriai rekomendavo "masiškai vartoti vitamino D papildų" COVID-19 rizikos grupei priklausantiems gyventojams".

Vėlesniame 2021 m. gegužės mėn. tyrime, taip pat paskelbtame žurnale "Scientific Reports", pažymėtas teigiamas vitamino D poveikis imuninei sistemai. Jame teigta, kad vitaminas D skatina priešuždegiminių citokinų raišką ir mažina prouždegiminių citokinų kiekį. Daugelis COVID-19 gydymo būdų buvo orientuoti į viruso pašalinimą organizme, užuot reguliavę šių citokinų sukeltą hiperuždegimą.

Citokinai yra organizmo gaminami baltymai, skirti uždegimui kontroliuoti. Šie citokinai išsiskiria infekcijų atveju, tačiau pasitaiko atvejų, kai jų gaminama per daug, nei reikia. Dėl to kylanti "citokinų audra" tampa pavojinga ir yra susijusi su COVID-19 pacientų mirtimi.

Tuomet 2021 m. gegužės mėn. atlikto tyrimo autoriai išnagrinėjo gydymo Pulse D poveikį COVID-19 pacientų citokinų kiekiui. Pulse D terapija apėmė kasdienį didelių dozių vitamino D papildų - net 60 000 tarptautinių vienetų (TV) - vartojimą 8-10 dienų. Šis gydymas buvo taikomas kartu su standartiniu gydymu, kurį gavo COVID-19 pacientai.

Pacientų, kuriems buvo taikoma pulsinė D terapija, vitamino D kiekis žymiai padidėjo. Tuo tarpu jų uždegimo žymenys reikšmingai sumažėjo be jokio šalutinio poveikio. Taigi, tyrimo autoriai padarė išvadą, kad Pulse D terapija gali būti saugiai įtraukta į COVID-19 gydymo protokolus, siekiant geresnių rezultatų.

Tokio paties poveikio rezultatai buvo nustatyti ir atliekant tyrimą, kuriame naudotas vitaminas D3

Kitame 2021 m. birželio mėn. atliktame tyrime pastebėtas teigiamas tam tikros rūšies vitamino D poveikis COVID-19 pacientams Ispanijoje. Žurnale "Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism" publikuotame tyrime mokslininkai pacientams, esantiems COVID-19 skyriuje Barselonos del Mar (Hospital del Mar in Barcelona) ligoninėje, skyrė vitamino D3, dar vadinamo kalcifediolu.

Maždaug pusė pacientų pirmąją tyrimo dieną gavo 21 280 TV vitamino D3, o kita pusė - ne. Vitamino D3 grupė trečią, septintą, penkioliktą ir trisdešimtą tyrimo dieną papildomai gavo 10 640 TV kalcifediolio.

COVID-19 pacientų, gavusių vitamino D3, būklė buvo gerokai geresnė - tik 4,5 proc. pacientų prireikė hospitalizacijos į intensyviosios terapijos skyrių (ITS). Kita vertus, 21 proc. pacientų iš grupės, negavusios vitamino D3, prireikė priėmimo į intensyviosios terapijos skyrių. Gydymas vitaminu D3 taip pat sumažino mirštamumą nuo COVID-19: mirė tik 4,7 proc. vitamino D3 grupės pacientų, palyginti su 15,9 proc. mirštamumu vitamino D3 negavusių pacientų grupėje.

2021 m. birželio mėn. tyrimo autoriai padarė išvadą: "Pacientams, hospitalizuotiems dėl COVID-19, gydymas kalcifediolu reikšmingai sumažino hospitalizaciją į intensyviosios terapijos skyrių ir mirtingumą". Iš pradžių pateiktas 2021 m. sausį, jis buvo paskelbtas tik birželio mėn.

JAV ir toliau nėra įsitikinusios vitamino D veiksmingumu

Didžiosios Britanijos parlamento narys Deividas Deivisas (David Davis) palankiai įvertino tyrimo išvadas jo pateikimo metu. Jis dar 2021 m. vasario mėn. tviteryje rašė: "Tai labai svarbus tyrimas apie vitaminą D ir COVID-19. Jo išvados yra neįtikėtinai aiškios". Jis taip pat pažymėjo, kad tyrimo išvados "turėtų lemti, kad ši terapija būtų skiriama kiekvienam [COVID-19] pacientui kiekvienoje ligoninėje".

Prancūzijos nacionalinės medicinos akademijos (ANM) 2020 m. gegužės mėn. pareiškime vitaminas D taip pat palaikomas kaip "paprasta ir nebrangi priemonė" nuo COVID-19. Jame rašoma: "Vitaminas D negali būti laikomas prevenciniu ar gydomuoju [SARS-CoV-2] infekcijos gydymo būdu. Tačiau mažindamas uždegiminę [citokinų] audrą ir jos pasekmes, jis galėtų būti laikomas bet kokios formos gydymo priemone".

ANM rekomendavo vyresniems nei 60 metų COVID-19 pacientams atlikti vitamino D kiekio tyrimus. Ji patarė tiems patiems pacientams vartoti nuo 50 000 TV iki 100 000 TV vitamino D, kai tik bus patvirtintas jo trūkumas, kad "padėtų apriboti kvėpavimo takų komplikacijas". Be to, ANM pasiūlė jaunesniems nei 60 metų žmonėms, kurių COVID-19 testas buvo teigiamas, kasdien vartoti nuo 800 TV iki 1 000 TV vitamino D dozę.

Tačiau nepaisant teigiamo vitamino D poveikio COVID-19 sergantiems pacientams, JAV atsisakė pripažinti jo kaip gydymo priemonės galimybes. JAV Nacionalinis sveikatos institutas pažymėjo, kad stebimųjų tyrimų duomenimis, mažas vitamino D kiekis "buvo susijęs su padidėjusia vyresnio amžiaus žmonių ir vaikų visuomenėje įgytos pneumonijos rizika". Tačiau balandžio 21 d. gairėse teigiama, kad: "Nėra pakankamai įrodymų, kad būtų galima rekomenduoti vartoti vitaminą D KOVID-19 profilaktikai ar gydymui".

VitaminD.news yra daugiau straipsnių apie teigiamą vitamino D poveikį kovojant su COVID-19.

Tarp šaltinių yra ir šie:

TheEpochTimes.com

Nature.com 1

Nature.com 2

Academic.OUP.com

Twitter.com

Academie-Medecine.fr [PDF]

COVID19TreatmentGuidelines.NIH.gov

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.10.2019 laikas 14:24 Receptai Tradicinis Apetitiškų Eklerų Receptas.
Eklerai magiškai ir stebuklingai veikia žmones – ir vaikus, ir senelius. Aš savo virtuvėje vis turiu sugalvoti kažką naujo. Esu žmogus be firminio torto, bet man taip smagu turėti svečiuose žmones, kurie ištobulinę savo vieną sald...

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 07:33 Receptai Gardus varškės pyragas
Pasigaminkime labai skanų ir gardų pyragą iš varškės.

Skaityti daugiau

21.06.2019 laikas 06:57 Receptai Vasariškas tortas su braškėmis

Gaivinantis nekeptas vasariškas tortas su braškėmis. Greitas ir skanus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau