Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Rugsėjo » 14

Įdomus reiškinys Mirties slėnyje: po lietaus išdygo „druskos gėlės“

Mirties slėnio nacionalinio parko lankytojai susidūrė su įdomiu fenomenu, kuriuo žmonės Prancūzijoje mėgaujasi kiekvienais metais.

Daugybė kalvų rugpjūtį čia sužydėjo druska, o šis fenomenas kartais vadinamas „druskos gėlėmis“. Anot parko atstovų, „po šią vasarą sulaukto nedidelio lietaus, daugybė kalvų „žydi“ baltos spalvos druska!”.

Druskos dangos pasirodymas iš tiesų yra vadinamas „eflorescencija“ arba „išsikristalinimu“ (angl. efflorescence) ir jis padengė daugybę kalvų parke, taip sukuriant efektą panašų į tai, kaip vietovė atrodytų čia iškritus nedideliam sniegui.

Nepaisant panašumo į lengvą sniegą, pastaruoju metu Mirties slėnyje nebuvo pakankamai vėsu, kad čia iškristų snaigės.
Žinoma, anksčiau šiais metais Mirties slėnis nacionalinės žiniasklaidos antraštėse dominavo, kuomet temperatūros čia priartėjo prie visų laikų karščio rekordo.

Šis fenomenas įvyksta, kuomet lietus permerkia dirvožemį, tirpdydamas po paviršiumi esančias druskas. Lietui išgaruojant jis ištraukia ištirpusias druskas į paviršių, galiausiai paliekant šviežios druskos plutą. „Per laiką, ši baltos spalvos danga gali išnykti, tačiau po papildomo lietaus sugrįš nuostabiai balta spalva,“ – „Facebook“ rašė parko atstovai.

Po įrašu komentavę žmonės dalinosi savo patirtimis susidūrus su eflorescencijos reiškiniu šiame parke, kuris yra garsus dėl savo ekstremalaus karščio.

Tarp daugybės kitų valstybių, dėl druskos derliaus rinkimo garsi yra ir Prancūzija. Terminas „eflorescencija“ iš tiesų yra prancūziškas žodis, kuris reiškia „miltelinio paviršiaus susiformavimą“ arba „sužydėjimo būseną“ arba „žiedų susidarymą“.

Kiekvieną vasarą derliaus rinkėjai Pietų Prancūzijoje, dar vadinami „druskos aviganiais“, rankomis surenka 280 000 tonas druskos. Camargue, didžiulė ir laukinė upės delta, atsiverianti į Viduržemio jūrą, susiduria su bendrais kritulių kiekiais ir karščiu, todėl tai yra puiki vieta išgauti jūros druską.

Gismeteo.lt Death Valley National Park | NPS/M. Gage

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.09.2021 laikas 19:56 Paslaptingas metalo gabalas iš Vaddo salos
Po NSO nusileidimo Švedijos Vaddo saloje rastas nepaprastai tvirto metalo gabalas domina ne tik ufologus. Ne kartą buvo bandoma išpirkti jį iš šeimininko už tikrai didelius pinigus. Buvo ir tokių, kurie norėdami turėti tą paslaptingą metalo gabalą, buvo pasiryžę net nusikaltimui....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 17:02 Dabar "išprotėję" mokslininkai, siekiantys skiepų, nori paversti jūsų GROCERIJAS mRNA vakcinomis

Pasaulinė darbotvarkė skiepyti kiekvieną vyrą, moterį ir vaiką artėja tiesiai į jūsų pietų lėkštę. Kalifornijos Riversaido universiteto mokslininkų komanda tiria būdus, kaip jūsų GROCERIJAS paversti mRNA vakcinomis. Billas Gatesas atskleidžia masinio žemės ūkio paskirties žemės pirkimo priežastis...

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 16:18 Kodėl nugriuvo Babelio bokštas?

Babelio bokštas, anot legendų, buvo vienas iš didžiausių senovės statinių. bet vienu metu milžiniškas tiems laikams statinys griuvo. kodėl taip nutiko?

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 15:41 Dangoraižį Niujorke 1945 metais taranavo bombonešis B-25
1931 metais Niujorke buvo iškilmingai atidarytas biurų pastatas Empire State Building. Pastatas buvo 443 metrų aukščio ir turėjo 103 aukštus. Dangoraižis tapo aukščiausiu pastatu pasaulyje ir šį titulą išlaikė iki 1970 metų, kai buvo pastatyti liūdnai išgarsėję bokštai dvyniai....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 13:33 Imunizacijos ekspertas įspėja, kad skiepyti žmonės kelia tikrą grėsmę, "pavojingą" kitiems

Galbūt didžiausią grėsmę šiuo metu kelia Wuhan koronavirusas (Covid-19) - žmonės, kurie vartojo "vakcinas", mano profesorius Christianas Perronne'as (Christian Perronne), buvęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos patariamosios imunizacijos ekspertų grupės vadovas.

...

Skaityti daugiau

Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)
23.09.2021 laikas 18:47 Receptai | Patiekalai Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)
23.09.2021 laikas 18:39 Receptai | Patiekalai Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 12:40 Receptai | Patiekalai Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis
Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis. Skanaus!

Skaityti daugiau