Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2023 » Vasario » 18

Nustatyta, kad Leonardas da Vinčis gravitacijos sąvoką atrado gerokai anksčiau nei Niutonas

XVI a. pradžioje Leonardo da Vinčio pieštuku piešti eskizai leidžia manyti, kad jis suvokė gravitacijos sąvoką gerokai anksčiau nei anglų matematikas Izaokas Niutonas, kuris XVII a. pabaigoje paskelbė savo gravitacijos teoriją.

Nustatyta, kad Leonardas da Vinčis gravitacijos sąvoką

Kalifornijos technologijos instituto mokslininkai iš naujo išnagrinėjo da Vinčio užrašų knygeles ir jose rado piešinių su įdomiais eksperimentais.  Da Vinčis paėmė ąsotį ir pripildė jį iš pradžių vandeniu, o vėliau smėliu, tada pripildytą ąsotį judino lygiagrečiai žemei ir tyrinėjo, kaip šios medžiagos išteka iš ąsočio.

Ekspertai mano, kad genialusis italas šiais eksperimentais "sumodeliavo gravitacinę konstantą 97 proc. tikslumu".

Leonardas da Vinčis, gravitacija, visuotinės traukos dėsnis, mokslinis

Anot jų, vienintelis dalykas, sutrukdęs Leonardui da Vinčiui savo eksperimentus su gravitacija paversti visaverčiu moksliniu atradimu, buvo tai, kad jo epochoje trūko itin tikslių prietaisų, leidžiančių išmatuoti kritimo greitį.

Da Vinčis savo ąsočio ir trikampio formos diagramų piešinius lydėjo trumpais užrašais apie šiuos eksperimentus.

"Jei ąsotis juda pastoviu greičiu, krintančio turinio sudaryta linija yra vertikali, todėl nesusidaro trikampis. Jei turinys greitinamas pastoviu greičiu, krintančios medžiagos sankaupos sukurta linija sudaro tiesią, bet nuožulnią liniją, kuri tada sudaro trikampį", - aiškina savo schemas tyrėjai.

"Ir, kaip Da Vinčis nurodė pagrindinėje schemoje, jei turinio judėjimas greitėja tokiu pat greičiu, kokiu gravitacija greitina krintančią medžiagą, susidaro lygiakraštis trikampis."

Leonardas da Vinčis, gravitacija, visuotinės traukos dėsnis, mokslinis

Tiesa, jo matematinėje pagreičio formulėje buvo klaida.

"Matėme, kad Leonardas kovojo su šia problema, tačiau jis ją sumodeliavo taip, kad atstumas iki krintančio objekto būtų proporcingas 2-ajai t galiai [kur t reiškia laiką], o ne proporcingas t kvadratui. Tai klaidinga, bet vėliau sužinojome, kad jis tokią klaidingą lygtį naudojo teisingai. 

Nežinome, ar da Vinčis atliko tolesnius eksperimentus ar giliau tyrė šį klausimą. Tačiau faktas, kad jis kovojo su šia problema 1500-ųjų pradžioje, rodo, kaip toli nuėjo jo mąstymas", - sako Kalifornijos technologijos instituto doktorantas Krisas Rojus (Chris Roe).

Da Vinčis laikomas genijumi daugelyje sričių, ne tik tapybos, bet ir architektūros, skulptūros, anatomijos, inžinerijos, mechanikos ir kt. Kai kas teigia, kad tokių gabių žmonių gimsta tik kelis kartus per tūkstantmetį.

Išliko daug da Vinčio dienoraščių užrašų ir piešinių, kuriuos iki šiol tyrinėja istorikai ir mokslininkai.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.11.2017 laikas 13:25 Receptai Svogūnas nuo kosulio
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Kosulys. Ingredientai: svogūnas, pienas.

Skaityti daugiau

16.06.2019 laikas 20:43 Receptai Minkštos varškės spurgos

Senas labai skanių, minkštų varškės spurgų receptas. Gaminame. Varškės spurgos.

Skaityti daugiau

03.09.2018 laikas 07:23 Receptai Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti

Pragulos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti, receptai nuo pragulų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vais...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau