Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2023 » Vasario » 18

Nustatyta, kad Leonardas da Vinčis gravitacijos sąvoką atrado gerokai anksčiau nei Niutonas

XVI a. pradžioje Leonardo da Vinčio pieštuku piešti eskizai leidžia manyti, kad jis suvokė gravitacijos sąvoką gerokai anksčiau nei anglų matematikas Izaokas Niutonas, kuris XVII a. pabaigoje paskelbė savo gravitacijos teoriją.

Nustatyta, kad Leonardas da Vinčis gravitacijos sąvoką

Kalifornijos technologijos instituto mokslininkai iš naujo išnagrinėjo da Vinčio užrašų knygeles ir jose rado piešinių su įdomiais eksperimentais.  Da Vinčis paėmė ąsotį ir pripildė jį iš pradžių vandeniu, o vėliau smėliu, tada pripildytą ąsotį judino lygiagrečiai žemei ir tyrinėjo, kaip šios medžiagos išteka iš ąsočio.

Ekspertai mano, kad genialusis italas šiais eksperimentais "sumodeliavo gravitacinę konstantą 97 proc. tikslumu".

Leonardas da Vinčis, gravitacija, visuotinės traukos dėsnis, mokslinis

Anot jų, vienintelis dalykas, sutrukdęs Leonardui da Vinčiui savo eksperimentus su gravitacija paversti visaverčiu moksliniu atradimu, buvo tai, kad jo epochoje trūko itin tikslių prietaisų, leidžiančių išmatuoti kritimo greitį.

Da Vinčis savo ąsočio ir trikampio formos diagramų piešinius lydėjo trumpais užrašais apie šiuos eksperimentus.

"Jei ąsotis juda pastoviu greičiu, krintančio turinio sudaryta linija yra vertikali, todėl nesusidaro trikampis. Jei turinys greitinamas pastoviu greičiu, krintančios medžiagos sankaupos sukurta linija sudaro tiesią, bet nuožulnią liniją, kuri tada sudaro trikampį", - aiškina savo schemas tyrėjai.

"Ir, kaip Da Vinčis nurodė pagrindinėje schemoje, jei turinio judėjimas greitėja tokiu pat greičiu, kokiu gravitacija greitina krintančią medžiagą, susidaro lygiakraštis trikampis."

Leonardas da Vinčis, gravitacija, visuotinės traukos dėsnis, mokslinis

Tiesa, jo matematinėje pagreičio formulėje buvo klaida.

"Matėme, kad Leonardas kovojo su šia problema, tačiau jis ją sumodeliavo taip, kad atstumas iki krintančio objekto būtų proporcingas 2-ajai t galiai [kur t reiškia laiką], o ne proporcingas t kvadratui. Tai klaidinga, bet vėliau sužinojome, kad jis tokią klaidingą lygtį naudojo teisingai. 

Nežinome, ar da Vinčis atliko tolesnius eksperimentus ar giliau tyrė šį klausimą. Tačiau faktas, kad jis kovojo su šia problema 1500-ųjų pradžioje, rodo, kaip toli nuėjo jo mąstymas", - sako Kalifornijos technologijos instituto doktorantas Krisas Rojus (Chris Roe).

Da Vinčis laikomas genijumi daugelyje sričių, ne tik tapybos, bet ir architektūros, skulptūros, anatomijos, inžinerijos, mechanikos ir kt. Kai kas teigia, kad tokių gabių žmonių gimsta tik kelis kartus per tūkstantmetį.

Išliko daug da Vinčio dienoraščių užrašų ir piešinių, kuriuos iki šiol tyrinėja istorikai ir mokslininkai.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.03.2023 laikas 20:02 Ukraina augina vaikus fabrikuose elitiniams pedofilams, Rusija gelbsti vaikus - Žiniasklaidos užtemimas

Rusijos kariai teigia padarę bjaurų atradimą Ukrainoje, kur, anot jų, 2-7 metų amžiaus vaikai auginami fabrikuose, kol patrauklūs vaikai parduodami elitiniams pedofilams kaip sekso vergai, o tie, kurie neranda pirkėjų, "išpjaustomi kaip atlie...

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 18:33 Tūkstančiams sportininkų, kuriems buvo taikytas marmalas išsivysto "Turbo sėklidžių vėžys" - gydytojai suglumę
Tūkstančiams sportininkų visame pasaulyje, kuriems buvo atliktas pilnas dūris, išsivysto "turbo sėklidžių vėžys", todėl gydytojai suglumę.

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 15:10 Kai kurie žmonės mylės tave tik tada, kai tavęs nebebus

Kai kurie žmonės tavęs neįvertins, kol tavęs neliks. Kai nebeteiksite jiems paramos, kurią jie laikė savaime suprantamu dalyku, kai nebesiųsite jiems gražių žinučių, kurias jie ignoravo, kai nebepasveikinsite jų išskėstomis rankomis kiekvieną kart...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau