Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Kovo » 24

JAV valstijos jau dabar naudoja orų modifikavimo technologiją – tik yra viena didelė problema

Dėl klimato pokyčių milžiniškoje Vakarų pakrantės dalyje kyla rimčiausių sausrų, kurias kada nors regėjo regionas.

Aštuonios JAV valstijos dabar naudoja debesų sėjos metodiką, kuri skatina debesų susidarymą ir sausros ištiktuose regionuose aprūpina labai reikalingu vandeniu.

Metodas apima sidabro jodido dalelių, kurios yra labai panašios į ledo struktūrą, išleidimą ore, dažniausiai iš lėktuvų. Pasiekę debesų vidų, jie pritraukia lašelius, kurie susitelkia ir sustingsta. Rezultatas: teoriškai daugiau gėlo vandens pasiekia žemę.

Debesų sėjos idėja egzistuoja jau kelis dešimtmečius, mažiausiai nuo 1940-ųjų, tačiau ši praktika šiandien tampa vis aktualesnė kylant temperatūrai ir didėjant sausrų rizikai. Kai kurie tyrinėtojai perspėja net apie didėjančią „megasausrų“ riziką, kurios gali trukti ištisus dešimtmečius.

„Be abejo, dabar mes galime geriau išspręsti šią problemą nei prieš 10 metų. Mokslas pasiekė tiek, kad tai klausimas, kurį mes galime ir turėtume bandyti spręsti dabar", - sakė Vajomingo universiteto atmosferos mokslininkas Jeffas Frenchas.

Iki šiol dažniausiai debesų sėjimas buvo naudojamas sukelti daugiau sniego. Šis sniegas iškrenta žiemą, o po to ištirpsta pavasarį, suteikdamas milijonus gėlo vandens.

Tačiau yra viena didelė problema: nesame visiškai tikri, kaip gerai tai veikia. XX amžiaus antrosios pusės eksperimentai davė nuviliančių rezultatų.

Tačiau tai netrukdo valstijoms, įskaitant Koloradą, Jutą ir Vajomingą, bandyti sukelti lietų naudojant šią techniką. Pagal „Scientific American“ duomenis, debesų sėjos vietovėse kritulių padaugėjo nuo 5 iki 15 procentų, palyginus su vietovėmis, kuriose nebuvo taikoma debesų sėja, tačiau negalėjo moksliškai įrodyti priežastinio ryšio tarp debesų sėjos ir didesnio sniego kiekio.

Tokie mokslininkai kaip Jeffas Frenchas vis dar nėra visiškai įsitikinę, kad debesų sėja būtų perspektyvus sausrų sprendimas.

Tačiau esant sparčiai besikeičiančiam klimatui, be abejo, verta išbandyti kiekvieną būdą, kad išgelbėtume sausringus regionus.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.05.2021 laikas 22:42 Kaip kovoti su egzema?

Jau ne pirmą dešimtmetį padedu žmonėms. Pagal išsilavinimą esu gydytojas terapeutas, bet nedirbu jau seniai. Dabar rimtai užsiimu liaudies medicina.

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 22:23 Avietės Nuo Moteriškų Ligų
Praėjus metams po antro gimdymo, man buvo diagnozuotas gimdos nusileidimas. Didelių rūpesčių tai kaip ir nekėlė, bet prieš menstruacijas labai traukė pilvą, ir pačios mėnesinės kėlė nemažai rūpesčių. Gana stipriai kraujuodavo, savijauta buvo nekokia - tempiantys skausmai pilvo apačioje, silpnumas, g...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 19:19 Apie ligas, kurios panašios į alergiją
Ašarojimas, dažnas čiaudulys, užsikimšusi nosis, kosulys, gausūs odos išbėrimai... Jei pasiskųsite tokiais simptomais, dažnas pasakys, jog tai - alergija. Ir neretai bus teisus.

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 17:41 Apie pavasarinę alergiją

Jei pavasaris šiltas, medžiai pradeda žydėti net keliomis savaitėmis anksčiau ir pradeda alerginių ligų sezoną. Sergančiųjų sezoninėmis alerginėmis ligomis savijautą dar labiau pablogina sausas, saulėtas ir vėjuotas pavasaris.

...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 16:42 Svečiai Iš Siuanjuanio Žvaigždyno
Į versijas apie senųjų žemės gyventojų žinių kilmę galima žiūrėti įvairiai. Paprasčiausiai ironiškai ar skeptiškai. Tačiau ar dėl to pasaulis tampa labiau suprantamas? O gal verta dar kartą susimąstyti apie mitus, kurie pateikia informaciją iš amžių glūdumos?...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:17 Medical Health WATCH: Health Ranger talks with Jeffrey Prather about covid, pine needles, Native American medicine and more
If you are concerned about those who have been “vaccinated” with the Wuhan coronavirus (Covid-19) “shedding” spike proteins onto you through close contact, you will not want to miss the following episode of The Health Ranger Report....

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:08 Medical Health Study finds that consuming more edible mushrooms lowers cancer risk
Many people, especially those following a vegan diet, usually consume edible mushrooms to fulfill their bodies’ protein needs. However, a study from March 2021 found another benefit of including mushrooms in the daily diet. A team of scientists discovered that consuming more mushrooms is associated ...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:00 Medical Health Philippine doctor defends use of ivermectin, says clinical studies show it is 89% effective against the coronavirus

A doctor from the Philippines is defending the use of ivermectin for preventing and treating Wuhan coronavirus (COVID-19) infection despite attempts by the country’s regulatory authorities to restrict its use.

...

Skaityti daugiau