Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, IT » 2021 » Kovo » 27

Kaip pašalinti savo skaitmeninius „pėdsakus“ iš „Facebook“ ir kitų paskyrų?

Interneto platybėse kasdien atsiranda vis daugiau informacijos apie mus – duomenys apie vartojimo įpročius, pramogas, draugus, vietas, kuriose lankotės. Tokia informacija gali kelti grėsmę jūsų saugumui. Nors visų duomenų apie save ištrinti nepavyks, yra būdų pašalinti perteklinę informaciją – duomenis iš seniai nebenaudojamų puslapių, programėlių, senų socialinių tinklų profilių. Apie efektyviausius būdus pašalinti savo „pėdsakus“ internete pasakoja ekspertai.

„Asmeninė informacija internete gali kelti grėsmę duomenų saugumui, reputacijai ir net saugomiems pinigams. Dažnai pamirštame, kad registravomės įvairiose e. parduotuvėse, pažinčių ar pramogų svetainėse, programėlėse, kur reikalaujama palikti asmeninę informaciją. Ši „klaidžiojanti“ informacija internete gali jums pakenkti, todėl verta skirti laiko jai pašalinti“, – pranešime žiniasklaidai įspėja Martynas Vrubliauskas.

Ištrinkite savo „pėdsakus“ internete

Prisiminti visus puslapius, kuriuose naudojote savo e. paštą, neįmanoma. Juk dažnai tenka e. paštą naudoti perkant internetu, registruojantis įvairiuose puslapiuose. Bene lengviausias būdas išsiaiškinti, kur naudojamas jūsų e. paštas, – prisijungti „SayMineApp“ platformoje.

„Per kelias minutes „SayMineApp“ pateikia kompanijų, turinčių informacijos apie jus, sąrašą. Nustebsite, kiek daug prisijungimų prie įvairių puslapių būsite pamiršę. Galbūt supildėte duomenis apie save atsisiuntę programėlę ar registruodamiesi. Jei tomis platformomis nesinaudojate, vienu mygtuko paspaudimu galėsite išsiųsti laišką su prašymu ištrinti duomenis“, – pataria specialistas.

„SayMineApp“ platforma prašymą išsiunčia už jus. Tereikia pasirinkti, kam nenorite leisti turėti duomenų ir spustelti „Reclaim“ (liet. susigrąžinti). Rekomenduojama tokį patikrinimą atlikti su visais naudojamais e. paštais. Kontroliuoti savo duomenis internete gali padėti ir „DeleteMe“ platforma bei „Jumbo“ programėlė „Android“ ir „iOS“ telefonams.

Kokius duomenis saugo programėlės

Dažnai pasinaudojame programėlėmis išmaniuosiuose, kai jos reikalingos atlikti tam tikrą veiksmą, tačiau vėliau jas pamirštame. Už nemokamas programėles „susimokama“ savo duomenimis – jų kūrėjams gali būti suteikiama prieiga prie duomenų apie jūsų vartojimo įpročius.

„Rekomenduojame ištrinti programėles, kurių nebenaudojate. Jei turite programėlių ar žaidimų, kuriuos įsijungiate retai, patikrinkite mobiliojo nustatymuose, kokie telefone saugomi duomenys jiems yra pasiekiami“, – pataria ekspertas.

„Android“ išmaniųjų telefonų nustatymuose rasite visą programėlių sąrašą. Paspauskite ant programėlės ar žaidimo ir galėsite pasirinkti, kokius programėlė turi leidimus pasiekti įrenginyje esančius duomenis, įskaitant ir buvimo vietos nustatymus.

„iPhone“ telefonuose eikite į nustatymus („Settings“) ir paslinkę kiek žemiau matysite visų programėlių sąrašą. Spustelėję vieną jų, pasirinkite, ar suteikiate jai prieigą prie telefono kameros ar mikrofono.

Buvimo vietos nustatymus „iPhone“ savininkai gali pakeisti – „Settings“ – „Privacy“ – „Location Services“: pasirinksite leidimą tam tikrai programėlei matyti jūsų buvimo vietą. Visada geras variantas leisti programėlei pasiekti buvimo vietą tik tada, kai ja naudojamasi („While Using“).

Pašalinkite nereikalingas paskyras

Dažnas vartotojas praeityje yra susikūręs ne vieną pašto dėžutę ar paskyras socialiniuose tinkluose. Nors šiandien jomis nesinaudojama, tokie e. pašto adresai ar paskyros toliau „klaidžioja“ įvairiose paieškų sistemose. Nebenaudojamas paskyras rekomenduojama ištrinti.

Norint ištrinti nereikalingą „Google“ paskyrą, apsilankykite šiame puslapyje – „myaccount.google.com“, pasirinkite – „Duomenys ir suasmeninimas“ – „Paslaugos arba paskyros ištrynimas“ – „Google“ paskyros ištrynimas“ – „Ištrinti paskyrą“. Čia įveskite slaptažodį ir paskyra bus pašalinta.

Norėdami ištrinti nereikalingą „Facebook“ paskyrą pasirinkite: „Settings & privacy“ – „Settings“ – „Your Facebook information“ – „Deactivation and deletion“ – „View“ – „Delete account“. Kai paspausite mygtuką „Continue to account deletion“, socialinis tinklas pasiūlys atsisiųsti paskelbtus įrašus ir vaizdus. Kitas žingsnis – „Delete Account“ leis ištrinti paskyrą, tačiau prieš tai reikės įvesti slaptažodį.

„Tam, kad sumažintumėte savo „pėdsakų“ kiekį internete, rekomenduojama apskritai vengti prisijungti kitose svetainėse naudojant „Facebook“ paskyrą ir reguliariai išvalyti interneto naršyklių istoriją bei slapukus, kad aplankytos svetainės negalėtų atskirti jūsų kompiuterio ir matyti tolesnės veiklos internete“, – priduria M. Vrubliauskas.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau