Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Technologijos, Mokslas » 2021 » Kovo » 27

Kaip pašalinti savo skaitmeninius „pėdsakus“ iš „Facebook“ ir kitų paskyrų?

Interneto platybėse kasdien atsiranda vis daugiau informacijos apie mus – duomenys apie vartojimo įpročius, pramogas, draugus, vietas, kuriose lankotės. Tokia informacija gali kelti grėsmę jūsų saugumui. Nors visų duomenų apie save ištrinti nepavyks, yra būdų pašalinti perteklinę informaciją – duomenis iš seniai nebenaudojamų puslapių, programėlių, senų socialinių tinklų profilių. Apie efektyviausius būdus pašalinti savo „pėdsakus“ internete pasakoja ekspertai.

„Asmeninė informacija internete gali kelti grėsmę duomenų saugumui, reputacijai ir net saugomiems pinigams. Dažnai pamirštame, kad registravomės įvairiose e. parduotuvėse, pažinčių ar pramogų svetainėse, programėlėse, kur reikalaujama palikti asmeninę informaciją. Ši „klaidžiojanti“ informacija internete gali jums pakenkti, todėl verta skirti laiko jai pašalinti“, – pranešime žiniasklaidai įspėja Martynas Vrubliauskas.

Ištrinkite savo „pėdsakus“ internete

Prisiminti visus puslapius, kuriuose naudojote savo e. paštą, neįmanoma. Juk dažnai tenka e. paštą naudoti perkant internetu, registruojantis įvairiuose puslapiuose. Bene lengviausias būdas išsiaiškinti, kur naudojamas jūsų e. paštas, – prisijungti „SayMineApp“ platformoje.

„Per kelias minutes „SayMineApp“ pateikia kompanijų, turinčių informacijos apie jus, sąrašą. Nustebsite, kiek daug prisijungimų prie įvairių puslapių būsite pamiršę. Galbūt supildėte duomenis apie save atsisiuntę programėlę ar registruodamiesi. Jei tomis platformomis nesinaudojate, vienu mygtuko paspaudimu galėsite išsiųsti laišką su prašymu ištrinti duomenis“, – pataria specialistas.

„SayMineApp“ platforma prašymą išsiunčia už jus. Tereikia pasirinkti, kam nenorite leisti turėti duomenų ir spustelti „Reclaim“ (liet. susigrąžinti). Rekomenduojama tokį patikrinimą atlikti su visais naudojamais e. paštais. Kontroliuoti savo duomenis internete gali padėti ir „DeleteMe“ platforma bei „Jumbo“ programėlė „Android“ ir „iOS“ telefonams.

Kokius duomenis saugo programėlės

Dažnai pasinaudojame programėlėmis išmaniuosiuose, kai jos reikalingos atlikti tam tikrą veiksmą, tačiau vėliau jas pamirštame. Už nemokamas programėles „susimokama“ savo duomenimis – jų kūrėjams gali būti suteikiama prieiga prie duomenų apie jūsų vartojimo įpročius.

„Rekomenduojame ištrinti programėles, kurių nebenaudojate. Jei turite programėlių ar žaidimų, kuriuos įsijungiate retai, patikrinkite mobiliojo nustatymuose, kokie telefone saugomi duomenys jiems yra pasiekiami“, – pataria ekspertas.

„Android“ išmaniųjų telefonų nustatymuose rasite visą programėlių sąrašą. Paspauskite ant programėlės ar žaidimo ir galėsite pasirinkti, kokius programėlė turi leidimus pasiekti įrenginyje esančius duomenis, įskaitant ir buvimo vietos nustatymus.

„iPhone“ telefonuose eikite į nustatymus („Settings“) ir paslinkę kiek žemiau matysite visų programėlių sąrašą. Spustelėję vieną jų, pasirinkite, ar suteikiate jai prieigą prie telefono kameros ar mikrofono.

Buvimo vietos nustatymus „iPhone“ savininkai gali pakeisti – „Settings“ – „Privacy“ – „Location Services“: pasirinksite leidimą tam tikrai programėlei matyti jūsų buvimo vietą. Visada geras variantas leisti programėlei pasiekti buvimo vietą tik tada, kai ja naudojamasi („While Using“).

Pašalinkite nereikalingas paskyras

Dažnas vartotojas praeityje yra susikūręs ne vieną pašto dėžutę ar paskyras socialiniuose tinkluose. Nors šiandien jomis nesinaudojama, tokie e. pašto adresai ar paskyros toliau „klaidžioja“ įvairiose paieškų sistemose. Nebenaudojamas paskyras rekomenduojama ištrinti.

Norint ištrinti nereikalingą „Google“ paskyrą, apsilankykite šiame puslapyje – „myaccount.google.com“, pasirinkite – „Duomenys ir suasmeninimas“ – „Paslaugos arba paskyros ištrynimas“ – „Google“ paskyros ištrynimas“ – „Ištrinti paskyrą“. Čia įveskite slaptažodį ir paskyra bus pašalinta.

Norėdami ištrinti nereikalingą „Facebook“ paskyrą pasirinkite: „Settings & privacy“ – „Settings“ – „Your Facebook information“ – „Deactivation and deletion“ – „View“ – „Delete account“. Kai paspausite mygtuką „Continue to account deletion“, socialinis tinklas pasiūlys atsisiųsti paskelbtus įrašus ir vaizdus. Kitas žingsnis – „Delete Account“ leis ištrinti paskyrą, tačiau prieš tai reikės įvesti slaptažodį.

„Tam, kad sumažintumėte savo „pėdsakų“ kiekį internete, rekomenduojama apskritai vengti prisijungti kitose svetainėse naudojant „Facebook“ paskyrą ir reguliariai išvalyti interneto naršyklių istoriją bei slapukus, kad aplankytos svetainės negalėtų atskirti jūsų kompiuterio ir matyti tolesnės veiklos internete“, – priduria M. Vrubliauskas.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-11-23 laikas 08:17 Receptai Purios arbatinės mielinės bandelės kildinamos šaldytuve
Labai gardžios ir purios arbatinės bandelės. Be visai jokių įmantrybių ir daugybės paskaninimų. Tikrai idealus variantas ir galite jas naudoti, vietoje batono arba ruošdami sumuštinius.

Skaityti daugiau

2020-12-18 laikas 13:50 Receptai Burnoje tirpstančios bulvytės keptos orkaitėje
Labai skaniai iškeptos bulvės orkaitėje. Jos labai tinka prie kepsnių, kotletų ar kokio iškepto paukščio.

Skaityti daugiau

2019-10-11 laikas 07:20 Receptai Kiaušiniais ir sūriu įdarytos orkaitėje keptos bulvės (video)

Bulves nuplaukite, subadykite šakute ir dėkite į 200°C įkaitintą orkaitę. Kepkite 30 – 40 minučių. Keptuvėje ant aliejaus apkepkite smulkiai pjaustytus svogūnus ir česnakus. Bulves dėkite atgal į orkaitę ir kepkite da...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-01 laikas 17:16 IDF kariai teigia, kad jiems buvo įsakyta šaudyti į palestiniečius pagalbos punktuose
IDF karininkai ir kariai teigia, kad jiems buvo įsakyta šaudyti į neginkluotus palestiniečius, kurie laukė maisto pagalbos punktuose Gazos ruože.

Skaityti daugiau

2025-07-01 laikas 17:09 RFK Jr. pradeda baudžiamąjį tyrimą dėl Fauci nusikaltimų žmonijai
HHS sekretorius Robertas F. Kennedy Jr. pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl Anthony Fauci, kaltindamas buvusį NIAID direktorių nusikaltimais prieš žmoniją už jo vaidmenį COVID-19 pandemijoje, kaip buvo atskleista pirmadienio interviu. Kennedy siekis įstei...

Skaityti daugiau

2025-07-01 laikas 17:03 Teksasas tampa pirmąja valstija, leidžiančia naudoti auksą ir sidabrą kaip teisėtą mokėjimo priemonę
Teksasas tapo pirmąja valstija, leidžiančia naudoti auksą ir sidabrą kaip teisėtą mokėjimo priemonę. Pagal naują įstatymą, kurį pasirašė gubernatorius Gregas Abbottas, gyventojai gali naudoti tauriuosius metalus kasdieninėse operacijose. Namų rūmų įs...

Skaityti daugiau

2025-07-01 laikas 16:53 WEF finansuojamas Niujorko mero kandidatas pažadėjo „panaikinti privačią nuosavybę“
WEF finansuojamas Niujorko mero kandidatas Zohran Mamdani pažadėjo panaikinti privačią nuosavybę ir 2021 m. Jaunųjų Amerikos demokratinių socialistų organizacinėje konferencijoje atvirai prisipažino, kad jo galutinis tikslas yra „pasiimti gamybos pri...

Skaityti daugiau

2025-07-01 laikas 16:45 Izraelis pagerino Hitlerio rekordą: palestiniečiai gauna mažiau kalorijų nei žydai nacių koncentracijos stovyklose
Iš Gazos gaunama informacija rodo, kad palestiniečiai dabar gauna mažiau kalorijų per dieną nei žydams kaliniams buvo skiriama nacių koncentracijos stovyklose per Holokaustą.

Skaityti daugiau