Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 26

Rusija pasaulinį palydovinį internetą laiko grėsme - nori savos alternatyvos

Rusijos jėgos struktūrų atstovai neigiamai įvertino britų kuriamą globalinę palydovinio ryšio sistemą „OneWeb“, nes ji, esą, kelia grėsmę Rusijos nacionaliniam saugumui, gali padidinti Rusijos piliečių priklausomybę nuo užsienietiškų ryšio sistemų ir neigiamai paveikti vietos ryšio paslaugų teikėjų verslus, rašo cnews.ru.

Federalinio saugumo tarnybos atstovų manymu, „OneWeb“ gali būti naudojamas ir šnipinėjimo tikslais. „Garantijos, kad palydovinio ryšio sistema nėra žvalgybinio pobūdžio ir negalės pridaryti nuostolių Rusijos Federacijai bei jos visuomenei, yra daugiausiai deklaratyvaus pobūdžio ir negali būti patikimai patikrintos iš Rusijos pusės“, – sakė FST atstovas Vladimiras Sadovnikovas.

internetas, technologijos, IT, Rusija, kosmosas

Be to, panašių ne rusiškų projektų įgyvendinimas, esą, gali pakirsti Rusijos ryšio operatorių pelningumą, ypač menkai apgyvendintuose ir sunkiai pasiekiamuose šalies regionuose, taip pat paverstų Rusijos gyventojus visiškai priklausomais nuo užsienietiškų ryšio sistemų. Kaip „OneWeb“ alternatyvą FST siūlo organizuoti atskirą palydovinio ryšio sistemą, kurią valdytų Rusija, Indija, Kinija ir „kitos valstybės, kurių politika Rusijos atžvilgiu nėra agresyvi“.

Dabar projekto „OneWeb“ vykdytojai bus priversti ieškoti kompromiso su Rusijos valdžios atstovais – veikiausiai britams teks sumažinti savo dalį bendrame konsorciume tiek, kad ji būtų mažesnė už kontrolinę.

2017 m. Rusijos įmonė „Gonec“, užsiimanti mažos spartos rusiškos palydovinės duomenų perdavimo sistemos kūrimu kartu su britų bendrove „OneWeb“ Rusijoje įsteigė bendrą įmonę „Uanveb“. Naujoje organizacijoje britams priklauso 60 proc. akcijų, rusams – 40 procentų. „OneWeb“ yra Jungtinės Karalystės įmonė, kurios tikslas yra tarptautinio palydovinio duomenų perdavimo tinklo sukūrimas.

Planuota, kad tinklas bus suformuotas iš kelių šimtų žemoje orbitoje skriejančių palydovų, kurie galėtų padengti visą planetos teritoriją. Palydovai suktųsi apskritimo formos orbita, 19 skirtingų orbitinių plokštumų. „OneWeb“ steigėjai yra buvę „Google“ darbuotojai. Tarp šios įmonės investuotojų yra „Airbus“, „Virgin Group“, „Qualcomm“, „Softbank“, „Coca-Cola“ ir kitos įmonės.

Numatyta, kad projekto vykdymui reikės 3 mlrd. JAV dolerių investicijų. „OneWeb“ palydovus į kosmosą ketinta kelti naudojant rusiškas raketas-nešėjas „Sojuz“ – šiuo tikslu britai sudarė sutartį su Rusijos kosmoso agentūra. Sutartyje numatyta, kad „Roskosmos“ palydovų iškėlimui skirs 21 raketą. Pirmuosius palydovus ketinta iškėlinėti 2019 metais.

Šaltinis: 15min.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 14:40 Liaudies gydytojas: kaip išvengti skydliaukės ligų
Skydliaukė – belatakė liauka, esanti priekinėje kaklo srityje, kuri sintetina ir išskiria į kraują hormonus, reguliuojančius augimą, vystymąsi, medžiagų apykaitos intensyvumą, psichinę ir lytinę veiklą. Jei skydliaukės veikla sutrinka, sutrinka ir vidaus organų darbas, todėl žmogų pradeda kamuoti įv...

Skaityti daugiau