Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Kovo » 23

Keistas COVID-19 pandemijos poveikis: vis daugiau vyresnių žmonių rūko kanapes ir gydytojai nežino, ką apie tai manyti

Mokslininkai pastebi, kad kanapių vartojimas tarp vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių pastaraisiais metais stipriai išaugo. Ją dar labiau didina COVID-19 pandemija.

Mokslininkai JAV jau kurį laiką pastebi, kad vis daugiau vyresnių žmonių rūko kanapes. Per 2015-2018 metų periodą kanapių vartojimas tarp vyresnių nei 65 metai žmonių išaugo net 75 %. Tiesa, šis skaičius atrodo kiek perdėtai sensacingai, nes kanapių vartotojų skaičius tiesiog išaugo nuo 2,4 iki 4,2 %. Tačiau 2019 metais jis jau pasiekė visus 5 % ir toliau auga. Mokslininkai neabejoja, kad per COVID-19 karantino laikotarpį vyresnių kanapių mėgėjų skaičius tik dar labiau padidėjo.

Vyresni žmonės kanapes naudoja dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, 69 metų Harryis B. Lebowitzas teigia, kad marihuana jam padeda susitvarkyti su nugaros skausmu, nerimu ir miego apnėja. Jis teigia, kad COVID-19 jam sukėlė daugiau nerimo, kurį reikėjo malšinti su tirštesniu kanapių dūmu. JAV Nacionalinė kanapių pramonės asociacija teigia, kad 2020 metais kanapių vartojimas išaugo 20 %.

Pandemijos laikotarpis yra susijęs su stipriu nerimu, baimėmis, nemiga. Kanapės, kaip teigia jų vartotojai ir kai kurie moksliniai tyrimai, gali padėti nurimti, geriau miegoti ir sumažinti skausmą. Tačiau kai kurie gydytojai yra sunerimę dėl išaugusio vyresnių kanapių mėgėjų skaičiaus.

Kodėl gydytojai nerimauja? Nes nėra tyrimų, įrodančių, kad kanapės nekenkia patiems vyriausiems žmonėms. Kaip jos veikia jų širdis, miegą ir protą? Nepakankama duomenų, kad būtų galima užtikrintai atsakyti į šį klausimą. Be to, žmonės gali perdėtai pasikliauti kanapių poveikiu ir pamiršti vartoti įprastus vaistus - tai gali būti dar didesnė problema.

Bet gal tai yra ne senolių, o mokslininkų problema? Reikalingos rekomendacijos, apibrėžiančios sveiką ir saugų kanapių vartojimą, kad žmonės žinotų, ko galima tikėtis ir ko kanapės padaryti negali. Kitaip tariant, šis straipsnis baigsis taip kaip ir tūkstančiai kitų rašinių apie mokslą - reikia išsamesnių tyrimų.

Šaltinis: technologijos.lt

©Cannabis Pictures (CC BY 2.0) | commons.wikimedia.org

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:35 Kodėl Marsas laikui bėgant išdžiūvo?
Prieš keturis milijardus metų Marse dar buvo daug paviršinio vandens – jūros, upės, lietūs. Prieš tris milijardus metų planetos paviršius buvo panašiai sausas, kaip ir šiandien. Kaip vyko šis procesas?

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 19:23 Kaip pašalinti skausmą be tablečių?

Šis mišinys sumažins sąnarių skausmus po 1 naudojimo! Paruoštą tepalą reikia laikyti šaldytuve ir tepti tik prireikus. Jei skauda galvą, tepkite tepalu smilkinius ir skausmas sumažės.

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 17:59 Svogūnų Lukštai Ir Panaudojimo Būdai
Naudingi patarimai naudoti svogūnų lukštus: Veiksmingas šalinimas nuo peršalimo. Greitas kosulio malšinimas. Priešgrybeliniai vaistai. Plaukų struktūrai sustiprinti. Nuo varikozės.

Skaityti daugiau

14.04.2021 laikas 17:37 Šis metodas leis jūsų nagams atrodyti baltais ir tvirtais!
Kad jūsų nagai atrodytų gerai prižiūrimi ir balti, ilgi ir stiprūs, rekomenduoju šį receptą! Aš pati naudoju, rezultatas įspūdingas!

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 20:14 J&J, AstraZeneca Covid-19 jabs both contain aborted human fetal tissue
Some leaders in the Roman Catholic Church are warning their laity not to be injected with experimental Wuhan coronavirus (Covid-19) chemicals from Johnson & Johnson (J&J) or AstraZeneca because the jabs contain ingredients derived from aborted human babies....

Skaityti daugiau