- 09.12.2017
- 0.0 Reitingas
- 3304 Peržiūrų
- Komentarai
Slapta vaistų gamintojų svajonių – pasodinti visus ant tablečių. Netgi sveikuosius. Ir jie šią svajonę įgyvendina. Įsivaizduojate, jei tabletes gers ne tik ligoniai, bet ir sveikieji? Juk tai fantastiška rinka!
Nesiviešindami, be reikalingo triukšmo, lobistai vis aktyviau stumia sveikiesiems skirtų vaistų idėją.
Specialistams gerai žinomas pagrindinis dokumentas, kuriame išdėstytos šios idėjos. Vadinasi jis labai iškalbingai „Ateities vaistai – 2025″. Data turi reikšmę, būtent tada planuojama paversti sveikų žmonių „gydymą“ įprasta praktika.
Nuo ko gi juos gydys, jeigu jie neserga?
Štai ką apie tai kalba seras Deividas Kingas, pagrindinis judėjimo lobistas ir ideologas: „Mes esame išvakarėse įvykių, kurie, galbūt, perkels mus į kitą pasaulį, kuriame galėsime vartoti vaistus, kad galėtume geriau mokytis, greičiau mąstyti, geriau atsipalaiduoti, kad padidintume miego efektyvumą ar netgi keisti savo nuotaikas ir taptume artimesni draugams kompanijoje“.
NORMA YRA BLOGIS?
Šie preparatai skirti lyg ir bendros būklės pagerinimui – iš normos padaryti supernormą. Tai kaip dopingas sporte, tiktai pagrindinis taikinys – ne raumenys, o smegenų vingiai. Tikriausiai pastebėjote, kad Kingas kalba daugiausiai apie psichoaktyvius vaistus. Ir jie žada mums kažką tokio, nuo ko labai sunku atsisakyti.
Kas iš mūsų nenori būti protingesnis?
Ir vis dėlto kai kurie preparatai atrodo įtartinai: vieni padeda mums atsipalaiduoti (liaudiškai tariant – kaifuoti), kiti keičia sąmonės būseną. Visi jie susiję su narkotikais, psichodelika, klubine kultūra. Ir Deividas Kingas šito netgi neslepia, kalbėdamas apie vaistus, kurie padeda „pakeisti savo nuotaiką ir pajusti bendrumą su draugais kompanijoje“. Sutikite – toks apibūdinimas tinka nusakyti ir banalioms išgertuvėms (tačiau alkoholis – ne vaistai), ir vakarėliui klube, kur dalyviai prisiryja „ratų“.
Tačiau įdomiausia, kad apie visa tai kalbama ne klube, bet Anglijos vyriausybės posėdžiuose. Pačią ataskaitą „Ateities vaistai 2025″ parengė labai gerbtini žmonės – profesoriai, ekspertai, valdininkai. Ataskaitai pritarė mokslo bendrija – britų medicinos mokslų akademija. Viso šio proceso variklis Kingas yra aristokratas, chemijos mokslų profesorius, labai žinomas ir įtakingas žmogus. Jis gali laisvai patekti į pačius uždariausius šio pasaulio galingųjų kabinetus ir jo lobistinė veikla apima labai plačias sferas – globalinis atšilimas, GMO, biokuras…
UTOPIJĄ – Į MASES
Iš pirmo žvilgsnio tai primena farmacinę utopiją, kurioje visą mūsų gyvenimą – nuo kasdieninio darbo iki emocijų – kontroliuos vaistų gamintojai. Utopijos vadinamo utopijomis dėl to, kad jos neišpildomos ir neįgyvendinamos. Tačiau pažiūrėkime į šį dalyką blaiviai.
Pirma. Vaistai, reikalingi tokiai psichoaktyviai revoliucijai – jau ne fantastika, o realybė. Daugelis dar aktyvesnių vaistų šiuo metu intensyviai kuriami. Esama kelių grupių vaistų, gerinančių atmintį, aktyvuojančių smegenų veiklą. Jie daro poveikį centrinei nervų sistemai, pagerina atmintį ir padeda sutelkti dėmesį.
Iš pradžių jie buvo naudojami ligoms gydyti, paskui buvo pradėti naudoti ir sveikiems žmonėms, kurie patiria dideles nervų sistemos apkrovas. Skiriami jie ir vaikams – „sumažėjusio sugebėjimo mokytis korekcijai“, kaip rašoma vaistų instrukcijose. Reikia jūsų vaikams tokių vaistų, ar nereikia – sprendžia gydytojas. Jis parenka optimalų preparatą ir teisingą gydymo schemą, atsižvelgdamas į paciento būseną ir pašalinius vaistų poveikius.
Tačiau yra nemažai ir tokių vaistų, kurie paskiriami patys sau savarankiškai. Paprastai tai daro vyresnių klasių mokiniai, studentai ir kiti protinio darbo atstovai. Jie geria tabletes, kai ruošiasi egzaminams, gina disertacijas, žodžiu, kai reikia įtempti smegenis. Tačiau atsiranda ir entuziastų, kurie vartoja tas tabletes gerokai dažniau. Ir patikėkite – kai sveikų žmonių „gydymą“ palaimins medicinos autoritetai, tokių „entuziastų“ atsiras labai daug.
Sudėtingiau su preparatais, kurie keičia emocijas ir sąmonės būseną. Šiandien jie uždrausti kaip narkotikai ir gamina juos ne farmacijos kompanijos, o nelegalūs chemikai. Tačiau ir tai galima ištaisyti. Šiuo metu vyksta aktyvi kova už lengvų narkotikų legalizavimą. Be to, visi mes žinome miestus ir regionus, kuriuose tie narkotikai jau legalizuoti oficialiai ar pusiau oficialiai (su jais niekas nekovoja) – tai bandymų poligonai panašių technologijų tobulinimui. O dabar įsivaizduokite, kaip koks nors farmacijos praminės gigantas paleidžia į rinką psichoaktyvią tabletę, pateikdamas ją vartotojams labai respektabiliai. Kaip akademikai pradeda pasakoti visiems, kokia ta tabletė saugi, o daugeliui žmonių netgi naudinga. Sociologai pateikia statistiką, kad mūsų ligotai visuomenei toji tabletė neša daugiau naudos, nei žalos. Žvaigždės pasakoja apie savo asmeninę patirtį, kaip tos tabletės grąžino joms gyvenimo prasmę, o motinų komitetai su ašaromis akyse pasakoja, kaip šios tabletės išgelbėjo gyvybes jų vaikams…
Ir mokslinė fantastika tampa realybe.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau